Po trestném střílení nám hra přestala fungovat, míní Aleš Flašar

Martin Schwarz, středa 4.1.2017
Pouze jedno kolo zůstal Šumperk na čtvrté příčce, už je zase zpátky mezi nejlepší trojicí! Draci využili zaváhání Hodonína a Drtiče v tabulce přeskočili. Vše ale mohlo být úplně jinak. Poslední Technika Brno ve třetí třetině na šumperském ledě vedla, dělilo ji pouze pár minut od bodového zisku. Žlutomodrá posádka zavčas zabrala, nepříznivé skóre zvrátila zpátky na svou stranu, nakonec mohla s oddechnutím slavit. „Nehráli jsme druhou část zápasu moc krásně. Ale kdybychom předváděli hezký hokej a prohráli, tak by mě to mrzelo daleko víc,“ povídal po zápas trenér Draků ALEŠ FLAŠAR.

Dnes jste získali všechny tři body, ale výkon asi nebyl úplně ideální, souhlasíte?

Výkon nebyl vůbec dobrý. Do trestného střílení ve druhé třetině, které jsme neproměnili, jsme nehráli vůbec špatně. Ale pak nám hra přestávala fungovat. Nicméně pro mě jsou hlavně důležité tři body, protože klidně mohl být k vidění krásný hokej a mohli jsme prohrát 2:4. To by mě daleko více mrzelo. Dnes se jednalo o první zápas v novém roce, vstupy jsou vždycky těžké. Netvrdím, že byl hokej pěkný. Ale padlo pět gólů a vyhráli jsme, takže snad aspoň z této stránky mohou být diváci spokojení.

Šlo poznat, že Technika hraje o něco lépe než například při minulém vzájemném utkání tady v Šumperku?

Předvádějí úplně jiný hokej, přistupovali k nám rychle. Když trošku vycítili možnost, napadali ve třech a ve čtyřech hráčích, my se s tím často neuměli vypořádat. Naše kluky možná uklidňovala dosavadní skvělá bilance s Brnem. Asi mysleli, že to půjde lehce, dali jsme góly a pak přišlo to, z čeho u mě trošku panovaly obavy. Na druhou stranu musím mužstvo pochválit, že za stavu 3:4 nesložilo zbraně. Dokázali se kousnout, nesesypali se a za pár minut skóre otočili. To je určitě nejdůležitější.

Dnes jste měli k dispozici nového obránce Luboše Adama. Tomáš Drtil nehrál, takže se vám asi hodil…

Marodku bohužel máme, našim bekům často vypadávají ramena. Jsou s tím problémy, navíc sehnat nového obránce není jednoduché. Potřebujeme, aby nás bylo aspoň sedm. S Lubošovým výkonem jsem dnes spokojen, dlouho nehrál a letos pořádně nenastoupil. Věřím, že jeho hra půjde postupně ještě nahoru.

Jak jste využili volna po vánočních svátcích?

Trénovali jsme, jak to jenom šlo. Před Novým rokem přišla rozsáhlejší marodka, sesypalo se dost nemocných najednou. I dnes například Petr Zavadil přijel na střídačku jen proto, kdyby musel případně ze závažných důvodů střídat. Jinak leží doma a bere antibiotika. Na to se samozřejmě nemůžeme vymlouvat.

V sobotu jedete do Poruby, s jakým cílem se tam chystáte?

Asi se ptáte moc brzo. Musíme se podívat, s kým Poruba nastoupí, jestli jim třeba nepřibydou do sestavy nějací kluci z extraligy. Určitě chceme uhrát přijatelný výsledek, urvat body. Je to těžké, liga je vyrovnaná. Můžete prohrát a vyhrát s kýmkoliv. I výkony Techniky se postupně zlepšují, i když to nemusí jít vidět na výsledcích.