Po reprezentační pauze hurá do boje, Draci vyráží do Přerova

Po reprezentační pauze hurá do boje, Draci vyráží do Přerova

Alena Ryšavá, neděle 14.2.2021
Po reprezentační pauze se opět rozbíhá tempo Chance ligy. Draci se k prvnímu duelu vydají na Hanou, kde se střetnou s přerovskými Zubry. Šumperští před pauzou vyhráli. Na venkovním ledě se jim podařilo porazit Benátky nad Jizerou 1:3. Dnešnímu soupeři Draků se v posledním zápase povedlo taktéž zvítězit. Zubři po samostatných nájezdech porazili Třebíč 4:5. Oba celky budou chtít navázat na předešlé úspěchy a zvítězit. Povede se Drakům protáhnout vítěznou sérii po vytoužené výhře, nebo se jim do cesty postaví ambiciózní Přerované? Souboj startuje v pondělí 15. února v 16:00, kdy oba celky vyjedou na led Zubří MEO Arény.

HC ZUBR PŘEROV

První soupeř Draků po pauze okupuje 6. místo tabulky. Přerované mají po 27 zápasech na kontě 12 výher, 6 výher po prodloužení, 2 prohry pro prodloužení a 7 proher v základní hrací době. Zubři doposud posbírali 50 bodů a jejich skóre je 88:69. Poslední dva odehrané zápasy před pauzou přerovští hokejisté vyhráli po nájezdech. Nejprve porazili doma Duklu Jihlavu 4:3sn, následně jim individuální disciplína pomohla i k vítězství na ledě Horácké Slavie Třebíč, kterou porazili rozdílem 4:5sn. Zubři se s Draky v letošní sezóně utkali před Vánoci, konkrétně 12, prosince. I v tomto zápase rozhodly samostatné nájezdy. Hanáci zvítězili ve Škoda aréně 2:3sn. Přerovu se daří přesilové hry. Ze 116 her v početní výhodě jich využil 21, jeho úspěšnost využití je 25 %, což je vůbec nejvíce ze všech týmů Chance ligy. Draci si budou muset dávat pozor na disciplínu, aby neochutnali hořkou Zubří medicínu. Zubrům se ale velmi dobře daří i v oslabení. Statisticky drží čtvrtou pozici v procentuálním počtu ubráněných her v početní nevýhodě. Ze 107 oslabení inkasovali pouze čtrnáctkrát a úspěšnost je tedy rovna 86,92 %. Další disciplínou, která Zubrům není cizí je blokování střel a hity. Přerované jsou na druhém místě ze všech celků první ligy. Dohromady zblokovali 261 pokusů ze strany soupeře. Je tedy jasné, že Zubrům právem náleží první šestka Chance ligové tabulky a budou pro Draky tvrdým oříškem.

BRANKÁŘI

Přerov se může pyšnit velmi vyrovnanými výkony svých maskovaných mužů. K Zubrům se na konci ledna navrátil po působení v Polsku ex-litvínovský Michael Petrásek, který ale ještě do žádného utkání nezasáhl. Poslední zápasy si rozdělil Martin Holík, který má nově vyřízené střídavé starty u zlínských Beranů. Holík se mezi tři tyče postavil v 6 zápasech a 5 z nich bylo pro Zubry vítězných. Jeho brankový průměr je 2,88 a jeho úspěšnost 91,53 %. V Přerově je ale určitě v současné době nejskloňovanější jméno Michala Postavy. Osmnáctiletý odchovanec se do brankoviště Přerova postavil ve třech zápasech a všechny tři byly vítězné. Jeho gólový průměr je 2,4 gólů na zápas a může se pyšnit úspěšností 92,05 %. Nejsou to ale jen výborné statistiky, který ukazují kvalitu mladého talenta. Postava se dostal do povědomí fanoušků Chance ligy hlavně díky svým výkonů v samostatných nájezdech. Je pravděpodobné, že právě on bude čelit Drakům v pondělní předehrávce a určitě nebude lehkým soupeřem.

Nejvýraznější osobou mezi třemi tyčemi přerovské klece je mladík a král nájezdů Michal Postava (Foto: Markéta Křížová, shstrebic.cz).

OBRÁNCI

Přerov nedávno opustil, dlouhý čas nejproduktivnější obránce Chance ligy, Josef Hrabal 24 (7+17, který ve své hokejové kariéře pokračuje v Rakousku. V současné době jsou tedy novým nejproduktivnějšími zadáky Zubrů Jakub Kubeš 7 (2+5) a Mikuláš Zbořil 7 (1+7). Dvojici doplňuje pětibodový Roman Černý 5 (0+5).

Josefa Hrabala v přerovském dresu v pondělním utkání neuvidíme (Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz).

ÚTOČNÍCI

Ofenzívě Zubrů velí zkušenosti. Nejproduktivnějším hráčem je s 27 (10+17) kanadskými body Roman Pšurný. Pšurný navíc svými výkony zaujímá 15. místo v produktivitě celé Chance ligy. Na druhém místě produktivity útočníků se nachází přerovský rodák Vlastimil Dostálek, který doposud nasbíral 24 (13+11) bodů. Nejlepším nahrávačem je v trojici tří nejproduktivnějších útočníků Darek Hejcman 16 (2+14). Za zmínku stojí i přerovské mládí. V dresu žlutomodrých řádí navrátilec z americké univerzitní ligy Jan Štefka 8 (5+3). Vidět jde i mladý, talentovaný power forward Martin Ryšavý 8 (3+5), který je v hledáčku scoutů NHL. Zapomenout nesmíme ani na Matěje Svobodu 7 (4+3), který je kromě Postavy velkým klíčem k úspěchu samostatných nájezdů.

Draci si budou muset dávat pozor na 15. nejproduktivnějšího hráče Chance ligy, Romana Pšurného (Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz).

INFORMACE O UTKÁNÍ

Termín utkání: pondělí, 15. února, 16:00

Místo utkání: MEO Aréna Přerov

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz