Po letech míří Draci do Rosic - čeká je brněnský soupeř

Po letech míří Draci do Rosic - čeká je brněnský soupeř

Jaroslav Svoboda, středa 11.8.2010
Š u m p e r k - Po mnoha letech míří šumperští hokejisté na led rosického zimního stadiónu. Nedaleko od jihomoravské metropole je čeká souboj s brněnskou Technikou, která se stejně jako Draci připravuje na sezónu 2010/2011. Pikantní bude souboj hlavně pro šumperského útočníka Radka Fischera, který v Technice strávil uplynulou sezónu a stal se vítězem kanadského bodování celky, který vloni přežíval v emigraci v Blansku. Letos se dohodl na účinkování v Rosicích, fanoušci Techniky to tak mají na domácí zápasy blíž. Přípravný zápas má v plánu úvodní bully na 18:00 dne 12. srpna 2010.

Brněnský klub přežívající ve stínu Komety má v letní přípravě odehrány již dva zápasy. Nejprve vyhrál na ledě Břeclavi 6:3 (4. srpna 2010), v odvetě pak skončil duel v Rosicích těsným poměrem 4:3 (11. srpna 2010, tj. v předvečer zápasu s Draky). Celek pod vedením zkušeného Romana Kaňkovského prokázal své kvality a letos tedy může naplňovat předpoklady silného týmu.

Brankářskou jedničkou Techniky bude pro následující ligový ročník Ondřej Jirkův, kterému budou krýt záda mladí Josef Novák (20 let) a Jakub Vrba (18 let). Zajímavé složení se rýsuje v zadních řadách. Vedle zkušených Jana Habrovce s Pavlem Strýčkem se bude těšit přízni publika talentovaný David Reschowsky, který prošel mládežnickými týmy v Kometě. Další posilou je Slovák Peter Babic, který působil v loňské sezóně ve Frýdku-Místku. Babic však prostředí Techniky zná, působil v dresu tohoto mužstva v mládežnických výběrech. Největší posilou do zadních řad se však může stát Dušan Chromý. Urostlý zadák působil krom jiného v nejvyšší slovenské soutěži.


Marek Peksa se v Rosicích postaví mezi tyče branky šumperských Draků

Ofenziva Techniky přišla o svého nejproduktivnějšího hráče Radka Fischera, přesto je potřeba uznat, že Brno figuruje silným útokem. Jména jako Miroslav Barus, Karel Benýšek, Petr Bělohlávek či Zdeněk Mráz jsou známa hokejové veřejnosti. Pokud k tomu připočteme úchvatný výstup mladého Michala Matouše v přípravném utkání v Břeclavi (vstřelil hattrick), tak mohou mít soupeři zaděláno na problémy. A jmen v záloze je více (například Karel Nekvasil či Kamil Rajnoha).

Den po Břeclavi tak do Rosic zavítají šumperští hokejisté. Radek Kučera bude i nadále pravidelně střídat brankáře, mezi tyče se postaví Marek Peksa. Oproti prvním přípravným duelům je však cílem šumperského kouče zvýšit tempo hry a tak do zápasu naskočí tři konsolidované formace. Tu první vytvoří trio Matějka - Hulva - Brunec, druhá bude útočit ve složení Novosad - Meluzín - Měrka a třetí útok má podobu fanouškům známou: Haas - Velecký - Červenka. Do zápasu pak podle vyjádření Radka Kučery naskočí v průběhu zápasu útok mladíků Peška - Malý - Fischer. Obranné řady vytvoří šest beků. Sedlák naskočí po bok Ondráčka, Holík bude hrát s Novotným a Tesařík s mladým Drtilem. Tuto šestici bude doplňovat Michal Doleček.

V Rosicích vypukne utkání v 18:00 dne 12. srpna 2010.