Nejdůležitější zápas sezóny? Šumperk si to v přímém souboji o play off rozdá s Kopřivnicí!

Nejdůležitější zápas sezóny? Šumperk si to v přímém souboji o play off rozdá s Kopřivnicí!

Vanessa Vařeková, úterý 5.3.2024
Není nač čekat! Draci už v předposledním kole základní části mohou rozhodnout o svém osudu. Jediným týmem, který momentálně stojí šumperským hokejistům v cestě do play off je shodou okolností jejich další soupeř HC ISMM Kopřivnice. Zvládnou svěřenci Tomáše Sedláka rozhodující bitvu nebo se Kopřivnice ještě postará o pořádné drama? Souboj pravdy startuje již ve středu 6. března v 18:00 a vy u toho nesmíte rozhodně chybět!
SKUPINA ČEZ

Kopřivnice stále živí naději na účast ve vyřazovacích bojích, proti Drakům však musí zvítězit

Svěřencům Marcela Kuděly se momentálně výsledkově příliš nedaří. Od posledního vzájemného střetu s Šumperkem ovládli pouze jedno utkání v základní hrací době, a to proti brněnské Technice. Další čtyři souboje pak musely dospět až do prodloužení, respektive samostatných nájezdů, přičemž pouze dva z nich Kopřivnice dotáhla do vítězného konce. Dva body vzala Valašskému Meziříčí a Novému Jičínu, a alespoň jeden bod pak uhájila před Hodonínem a Žďárem nad Sázavou. Ve zbylých pěti zápasech už ale na své protivníky nestačila. I přes nepříznivé výsledky je však Kopřivnice stále ve hře o účast v play off.

S celkovým ziskem 52 bodů patří Kopřivnici prozatímní 9. místo, přičemž na osmý Šumperk, který je aktuálně posledním postupujícím týmem do vyřazovacích bodů, ztrácí 4 body. A právě Draci jsou v příštím kole soupeřem Kopřivnice. Na ledě šumperské ŠKODA arény se tak ve středu odehraje jeden z nejdůležitějších duelů celé základní části. Zatímco svěřenci Tomáše Sedláka si mohou případnou výhrou play off pojistit, Kopřivnice se naopak může na Šumperk dotáhnout a vše ještě pořádně zdramatizovat.

A jak to vypadá se vzájemnou bilancí? O něco lépe jsou na tom šumperští Draci. V prvním střetu sice promrhali dvoubrankové vedení a Kopřivnici nakonec podlehli v prodloužení 3:4. Chuť si však spravili v domácí odvetě, kterou ovládli 4:2. Poslední odehraný duel na kopřivnickém ledě pak znovu nenašel vítěze během šedesáti minut. V prodloužení ale byli tentokrát šťastnější hosté, jimž druhý bonusový bod vystřelil Jakub Horký.

Pindel se Suchým překonali hranici čtyřiceti kanadských bodů

Na čele týmové produktivity se se 46 body nachází dvaadvacetiletý útočník Vojtěch Pindel (18+28) a s devatenácti trefami je dokonce nejlepším kopřivnickým střelcem. O tři body méně pak zaznamenal třicetiletý matador Dominik Suchý (13+30), který je se třiceti asistencemi nejlepším nahrávačem mužstva. V defenzivních řadách je nejvíce vidět rodák ze Šumperka, Filip Hrůzek (4+12), a dvaatřicetiletý odchovanec Nového Jičína, Miroslav Marek (4+12).

Kubáň, Baldik nebo Bartošák? Na koho Kopřivnice vsadí v takto důležité bitvě?

V dosavadním průběhu soutěže toho má nejvíce odchytáno Andreas Kubáň. Dvaatřicetiletý gólman zasáhl do jednadvaceti zápasů a na ledě strávil celkem 1235 minut. Vítězství se svými spoluhráči slavil hned desetkrát a jednou se mu dokonce podařilo udržet čisté konto. Jeho parťák Jan Baldik zaznamenal v kopřivnickém dresu patnáct startů, pouze čtyři ale dotáhl do úspěšného konce. To dvacetiletý Darek Barotšák, jakožto „nejnovější“ posila Kopřivnice, se mezi tři tyče postavil zatím jen čtyřikrát. Zda dostane příležitost ukázat své kvality i proti Drakům, na to si ještě budeme muset počkat.

Během utkání s Kopřivnicí proběhne 15. ročník Ankety o nejpopulárnějšího Draka

Tradiční ankety, kterou pořádá fan club DraFans z.s., se může zúčastnit každý návštěvník utkání, a to vyplněním anketního lístku. Ten bude k dispozici na hlavní pokladně ŠKODA arény a ve fanshopu DraFans, kde bude rovněž možné tyto anketní lístky odevzdávat. Fanshop bude otevřen půl hodiny před utkáním až do jeho začátku a poté i v průběhu obou přestávek. Vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 9. března před zahájením posledního domácího zápasu s Technikou Brno. Platné hlasovací lístky budou slosovatelné a tři vylosovaní výherci obdrží ceny od fan clubu DraFans z.s.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, Kubíček, Jarmara, Hohl – Horký, Šišolák, Vachutka – Scheuter, Müller, Jaroš – Danielčak, Polách, Tarnoczy – Nilsson.

Kopřivnice: D. Bartošák – Petrek, Marek, Zeman, R. Bartošák, Hlaváč, Kelnar – Pastor, Pindel, Brodek – Mach, O. Sluštík, Suchý – Pargač, Indrst, Kubík – A. Urban, Jurek.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 6. března, 18:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv