Návrat na svůj led, Draci přivítají další tým usilující o 2. místo - HC Slezan Opava

Návrat na svůj led, Draci přivítají další tým usilující o 2. místo - HC Slezan Opava

Jaroslav Svoboda, úterý 18.2.2020
Čtyři zápasy, čtyři výhry, skóre 30:6. Draci aktuálně předvádějí výborné výkony, samozřejmě, uvedená čísla jsou v případě skóre ovlivněna kontumací duelu v Havlíčkově Brodu. Ale i ten Šumperk vyhrál, a to rozdílem tří branek. Naši hokejisté mají již pár kol jistotu vítězství ve své skupině, tedy i postupu do semifinále playoff. I tak pod taktovkou Martina Janečka dál hrají bez úlev. Na kontě mají šumperští hokejisté 91 bodů, skóre aktivnější o 99 branek (184:85). Přitom před devíti lety, během "sezóny snů", kdy Draci jedinkrát neprohráli doma, nasbírali v 38 zápasech 95 bodů. Tato meta bude letos nejspíš překonána. Do konce základní části zbývají Drakům čtyři utkání, to první absolvují ve středu 19. února od 18:00 na svém ledě proti Slezanu Opava.

Ve velké pohodě sehrávají šumperští Draci poslední zápasy. Proti Žďáru nad Sázavou, Moravským Budějovicím, Novému Jičínu ani Havlíčkovu Brodu neprohrávali, všechna utkání tedy vyhráli stylem "Start - Cíl".

Tak například Jan Milfait, momentálně nejproduktivnější hráč skupiny Východ, bodoval ve 25 z posledních 26 zápasů. Své konto tak již rozšířil na 61 kanadských bodů! O jeden méně má Daniel Vachutka. A třetím v pořadí ligové statistiky je již Tadeáš Jaroš. Ještě výraznější pak je nadvláda šumperských hráčů v bodování obránců. V TOP 6 je hned čtveřice Draků - Petr Gewiese (1. místo), Tomáš Drtil (2. místo), Tomáš Sedlák (4. místo) a Daniel Kabelka (6. místo). Dohromady se podíleli na 126 gólech Draků. Jen pro zajímavost, tolik gólů v letošní sezóně vstřelily, kromě Draků, již jen dva další celky.

Nicméně dost superlativů. Druhá liga i nadále nabízí spoustu náročných duelů s těžkými soupeři. A ani zápas proti Opavě nebude výjimkou, spíše naopak. Slezan má o co hrát, je sice až čtvrtý, se ztrátou sedmi bodů na Havlíčkův Brod. Jenže má o dva odehrané zápasy méně, navíc většinu z těchto utkání hraje doma a ještě se střetne v přímém boji i s Havlíčkovým Brodem. Tudíž šance určitě pro Opavu žije.

I s tím půjdou do utkání v Šumperku. A svěřenci Pavla Zdráhala letos již mnohokrát dokázali, že umí a mají kvalitu. Slezan trošku sráží dvě prohry z posledních tří zápasů, obě velmi těsné, ale zároveň velmi důležité. Opava tak mohla býti druhému místu, které zajišťuje postup do semifinále playoff, ještě blíže.

Klíčovými tahouny Opavy jsou útočník Petr Wolf, obránce Jakub Peslar a brankář Matyáš Daňa. Toto trio pak doplňují další velmi dobře hrající hokejisté, ať už Bohumil Herman, Vlastimil Malina, Jan Štindl, Tomáš Rousek či další.

Utkání obou tradičních rivalů začne ve středu 19. února od 18:00 ve ŠKODA Aréně Šumperk. Jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Tomáš Goňa, který bude mít k dispozici čárové rozhodčí Josefa Novotného a Tomáše Pippala.

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI PARS ŠUMPERK - HC SLEZAN OPAVA
datum: 19. února 2020 v 18:00
ŠKODA aréna Šumperk

vstupenky: 70 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: Tomáš Goňa - Josef Novotný, Tomáš Pippal