Naposledy venku - Draci jedou do Prostějova

Jaroslav Svoboda, sobota 22.3.2008
Š u m p e r k - Poslední letošní mistrovské utkání Draků se uskuteční v Prostějově. Souboj dvou již jistých sestupujících se pravděpodobně jen před hrstkou nejvěrnějších příznivců uskuteční i přesto, že o všem podstatném je v play-out skupině jasno. Draci naposledy prohráli v Prostějově 4:9, dnes mohou šumperští hokejisté opět s juniory ve svém středu odčinit nedávný neúspěch a navázat na poslední vzájemné utkání, které se uskutečnilo v Šumperku. V něm omlazený tým Drakům přehrál Prostějov v prodloužení a stáhl tak Jestřáby sebou do 2. ligy.

Po utkání s Berounem si hostující útočník David Appel v Šumperku posteskl, že tahle utkání již nemají logiku a že by se měl na svazu někdo zamyslet a zbývající program zrušit. Nestalo se tak. Proto fanoušci čtyř týmů hrajících skupinu play-out ještě mají možnost své hokejisty vidět hned dvakrát. Draky čeká předposlední představení na ledě dalšího sestupujícího z Prostějova, v letošní derniéře se pak Šumperk představí doma s HC Most.

Do Prostějova opět míří i mladíci z řad juniorských vítězů 1. ligy. Ti právě na Hané naskočili do bojů v 1. lize poprvé a ačkoliv prohrál Šumperk 4:9, junioři se činili. V odvetě doma s Prostějovem pak mančaft vedený Georgem Güttlerem Jestřáby přehrál a díky výhře v prodloužení je poslal do druhé ligy. Šumperk přitom vedl během utkání již 3:0, hosté dokázali slepenými góly vyrovnat, v prodloužení však přišlo na jejich popravu. Vzhledem k tomu, že je o osudu play-out skupiny rozhodnuto, se nedá očekávat nějaké vyhecované a strhující utkání. I přesto, pokud chcete ještě vidět Draky hrát i na ledě soupeře, si zajeďte dnes do Prostějova, kde utkání začíná v 17:00. Vývoj duelu můžete sledovat i díky online přenosu prostějovské redakce přímo zde.