Naděje umírá poslední! Draci se v závěrečném kole základní části pokusí zachránit play off

Naděje umírá poslední! Draci se v závěrečném kole základní části pokusí zachránit play off

Vanessa Vařeková, pátek 8.3.2024
Rychle zapomenout na středeční neúspěch a vzhůru do nového zápasového dne! Dokud totiž existuje byť sebemenší šance na postup, žádné jiné východisko neexistuje. V sobotu 9. března se s vynaložením veškerých sil pokusí svěřenci Tomáše Sedláka odvrátit konec sezóny. V cestě jim však bude stát jeden z nejtěžších letošních soupeřů, Technika Hockey Brno, na kterou Draci doposud nenašli ten správný recept. A kdy jindy tohle prokletí zlomit než v posledním kole základní části! Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.
SKUPINA ČEZ

Technika se už s jistotou do play off nepodívá, proti Šumperku ale bude hrát o čest

Druholigový nováček z Brna prožil stejně turbulentní sezónu jako jeho následující protivník, a v jednu chvíli se dokonce plácal na úplně posledním místě. Až změna trenéra dodala brněnským hráčům tolik potřebný impuls, díky kterému se nejen herně zvedli, ale reálně mohli také zabojovat o postup do vyřazovacích bojů. Jenomže skvělá forma Technice příliš dlouho nevydržela. Šest porážek v řadě nakonec rozhodlo o tom, že na vytouženou osmičku už jihomoravský celek nedosáhne a sezóna pro něj skončí už po základní části.

Se 49 body se Technika aktuálně nachází na 10. místě a již nyní je jisté, že si postavení v tabulce ani případnou výhrou nevylepší. Na deváté Draky totiž ztrácí celkem 5 bodů. Na druhou stranu si ale může pohoršit, neboť na znovuzrozené Valašské Meziříčí má náskok pouhý bod. V zápase s Šumperkem tak půjde Brnu především o čest.

Jihomoravané navíc na Draky umí, jako jediní z východní skupiny je totiž doposud dokázali obrat o všechny body. A kromě toho jim ve všech třech střetnutích povolili pouze jednu trefu. Poprvé Technika zvítězila v domácím prostředí 4:1. Podruhé pak před zraky šumperských fanoušků úspěla 3:1 a úplně identicky skončil i třetí vzájemný souboj. Jarošova letka tak má Brnu rozhodně co vracet.

Erik Pospíšil má obrovský potenciál! První kompletní sezóna v A-týmu a už je jeho nejproduktivnějším hráčem

Teprve dvacetiletý Erik Pospíšil (18+24) se v seniorském hokeji ještě pořádně nerozkoukal a už láme jeden rekord za druhým. Talentovaný útočník se momentálně nachází v životní formě. Nejen, že je nejproduktivnějším hráčem mužstva, ale rovněž i jeho nejlepším střelcem a nahrávačem. Pokud takhle bude pokračovat i nadále, bez větších pochyb ho čeká zářná budoucnost! Daří se ale také třeba Tomáši Piglovi (12+16) či šikovnému zadákovi Martinu Dufkovi (6+15).

Za zmínku však stojí ještě jedno jméno. V sobotu se totiž do známého prostředí s největší pravděpodobností vrátí bývalý Drak, Patrik Čermák, jenž loni nastoupil v šumperském dresu do patnácti zápasů. Tentokrát už ale bude na druhé straně barikády. Jednadvacetiletý útočník má do Brna vyřízené střídavé starty ze Znojma.

Brněnští gólmani povolili Drakům vždy jen jeden gól, udrží tuto „tradici" i v závěrečném duelu?

Hned dvakrát proti šumperskému celku zazářil teprve dvacetiletý Jakub Nešpůrek. Talentovaný mladík se mezi tři tyče postavil ve dvaadvaceti případech a odchytal celkem 1131 minut. V poslední době však více prostoru dostává jeho zkušenější kolega, Michal Šurý. Třiatřicetiletý brankář zaznamenal celkem sedmnáct startů a i on už dokázal Draky vychytat.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, Kubíček, Jarmara, Hohl – Horký, Šišolák, Vachutka – Scheuter, Müller, Jaroš – Danielčak, Polách, Tarnoczy – Nilsson.

Technika: Nešpůrek – Úlehla, Fajmon, M. Dufek, Kališ, Kubica, P. Vašíček, K. Holík, Remta – T. Pigl, M. Pigl, E. Pospíšil – Zduba, Bartes, P. Čermák – Masař, Martinec, Vach – Benýšek, Račický, T. Handl.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 9. března, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv