Na skok domů, Draci přivítají poslední Moravské Budějovice

Na skok domů, Draci přivítají poslední Moravské Budějovice

Jaroslav Svoboda, sobota 8.2.2020
Po třech zápasech venku se Draci staví na otočku domu, aby se připomněli vlastním fanouškům. Po utkání s Moravskými Budějovicemi je totiž čekají další dva zápasy na půdě soupeře. Sobotní večer dne 8. února by ale měl patřit šumperským barvám. Draci ve ŠKODA Aréně přivítají poslední tým tabulky, který již nemá ani teoretické šance na postup do playoff. Soupeř pak z posledních deseti utkání vyhrál pouze dvakrát a favoritem tak budou jednoznačně naši hokejisté. I tak je jasné, že Žihadla do Šumperku nedorazí s poraženeckou náladou, naopak budou chtít získat cenný skalp. Duel dvou týmů z opačných pólů tabulky začne v sobotu 8. února 2020 od 17:00.

Ve všech čtyřech utkáních aktuální sezóny si Draci s Moravskými Budějovicemi poradili a aspoň částečně tak soupeři splácí dluh za překvapivé vyřazení z playoff minulé sezóny. Nicméně pravdou je, že kádr Žihadel se radikálně změnil.

Draci po sérii šesti výher klopýtli dvakrát v řadě, poprvé v sezóně. Nejprve prohráli po prodloužení v Kopřivnici, pak nedotáhli do konce stíhací jízdu v Hodoníně. Tam padli o gól 3:4. Vše odčinili v posledním odehraném utkání, které ve Žďáru nad Sázavou zvládli excelentně a soupeře porazili rozdílem třídy 8:1.

Tento výsledek však musí být zapomenut, naopak. Draci nesmí Moravské Budějovice podcenit. Byť poslední bilance soupeře na půdě rivalů je žalostná (4 zápasy, 0 bodů a skóre 5:26), tak se přece jen podařilo Žihadlům vyhrát třeba ve Žďáru nad Sázavou a hlavně ve Valašském Meziříčí. Co víc, v paměti má šumperský fanoušek i první vzájemný duel této sezóny, kdy Draci také po jasném vítězství ve Žďáru hostili doma Moravské Budějovice. Dramatický duel nakonec rozhodl v závěru zápas gólem Jan Milfait.

Zatímco Draci a Žihadla mají tabulkově své jisté, o další místa, nutno zmínit pro další vývoj sezóny důležitá místa, se vede tuhý boj. V boji o postup do playoff učinila výrazný krok Kopřivnice, která doma porazila Havlíčkův Brod 3:1 a odpoutala se od pronásledovatelů již na rozdíl sedmi bodů. Pravda, má také odehráno o utkání více. To naopak Brod velmi důležité body ztratil. Náskok na trio pronásledovatelů Opavu, Hodonín a Valašské Meziříčí nenavýšil, a tak se na druhém místě těší z náskoku čtyř až šesti bodů na uvedené kluby. Navíc má Brod oproti Opavě a Valašskému Meziříčí odehraný zápas navíc, oproti Hodonínu dokonce dva.

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI PARS ŠUMPERK - HOCKEY CLUB MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2019
datum: 8. února 2020 v 17:00
ŠKODA aréna Šumperk

textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: Ivan Čuňočka - Marek Čelechovský, Henrich Kráľ