Na ostravském ledě se potkají nejčastější účastníci prodloužení

Martin Schwarz, čtvrtek 5.1.2017
První utkání v novém kalendářním roce Draci zvládli. Po těsném boji udolali Techniku Brno 5:4, potěšili fanoušky na severomoravských tribunách a nyní vyrazí bojovat mimo svůj led. Na východním cípu České republiky je přivítá HC RT TORAX PORUBA. Když modrožlutí zajížděli do Ostravy minule, inkasovali sedm branek a nebrali ani bod. Dobře ale vědí, že proti jednomu z favoritů východní skupiny umí zahrát. Podaří se jim zaskočit druhý celek pořadníku v jeho sluji? Utkání HC RT TORAX Poruba – Draci Šumperk odstartuje v sobotu 7. ledna v 17:00 hodin. Pokud na něj sami nevyrazíte, můžete jej sledovat na serveru onlajny.com.

Velký kámen spadl ze srdce nejen příznivcům šumperského hokeje, ale zejména samotným hokejistům. Draci ještě v průběhu třetí třetiny s nejhorším týmem tabulky ztráceli. Načež ale zabrali, skóre do konce základní hrací doby převrátili ve svůj prospěch a oslavili tříbodový zisk. I díky tomu poskočili v průběžném pořadí zpátky před hodonínské Drtiče, jež naopak zaváhali. Tentokrát čeká svěřence Aleše Flašara sok z opačného pólu žebříčku, stane se jím druhá Poruba.

Když ti jedenkrát už prodloužení nedá spát

Červenobílí rozjeli ročník 2016/2017 proměnlivými výsledky, následně sráželi jednoho soka za druhým. A v těchto dnech zase prožívají jak pozitivní, tak i mírně negativní pocity. Z posledních čtyř utkání Ostrava urvala dva mače, oba navíc až po konci základní šedesátiminutovky, tedy během prodloužení. Stalo se tak ve Valašském Meziříčí (4:5 pp.) a v Opavě (3:2 pp.), mezitím Poruba padla – mimochodem opět v prodlouženém čase – na ledě Kopřivnice (2:3). Z toho plyne jediné, tým kouče Tomáše Sršně nastoupil ke hře ve třech proti třem třikrát za sebou a dohromady už odehrál devět prodloužení. Nejvíce ze všech mančaftů ve skupině.

Vzhledem k tomu, že Draci se účastnili nastavené pětiminutovky osmkrát, bude sobotní duel kláním dvou klubů, jež vůbec nejčastěji nekončí zápas se zvukem třetí sirény. Co je zajímavé, Šumperk i Poruba velebí v prodloužení stejný počet vítězství, tedy pět. Vzájemná střetnutí vyznívají zatím o něco lépe pro modrožluté. V prvním případě slavil Šumperk výhru 4:3 po prodloužení, podruhé zvítězili Ostravští 7:5, potřetí těsně svou tvrz uhájili dračí bojovníci. O jediný gól, konkrétněji 3:2. Všechny výsledky jasně napovídají, že setkání těchto výběrů patří k velmi vyrovnaným. Potvrdí se to znovu?

Zachar stále vede, Bobry stopnul Kaluža

Kanadské bodování RT TORAX stále táhne útočník David Zachar (15 + 15), zároveň nejlepší střelec týmu. Zůstává však pouhý bod před spoluhráčem Dominikem Kafkou (9 + 20). Za nimi slušně sbírají bodíky do sbírky Ondřej Slováček (9 + 11) či Petr Seidler (11 + 7). Utkání na ledě Valašského Meziříčí ve středu rozhodl obránce Marek Kaluža (1 + 3), ten připutoval před vánočními svátky z Brna. Zaznamenal tak svou první branku za Porubu. Mezi beky si nejlépe vede Josef Tichý (7 + 9).

Milan Ostřanský se proti Technice prosadil hned dvakrát

Asi nepřekvapí, že z brankářů dostává nadále nejvíce důvěry zkušený lapač kotoučů Jakub Čech, ten v tomto ročníku odchytal už přes tisíc minut. Trenéři se však bez něj nyní musejí obejít. Při nedávném střetnutí s Opavou vinou zranění střídal, takže do klece minulá dvě utkání naskočil jeho kolega Andreas Kubáň. Zůstává otázkou, kdo vyrukuje do brankoviště proti Drakům.

Ostřanského dva góly

Značnou zásluhu na středečním vítězství Šumperka nad Technikou měl útočník Milan Ostřanský, jenž skóroval hned dvakrát, ve třetí třetině navíc neměl daleko ke zkompletování hattricku, když v samostatném úniku neproměnil šanci. Kromě něj se prosadili i Radek Fischer a obránce Tomáš Sedlák. Draci budou potřebovat v Ostravě dobrou střeleckou mušku, Poruba totiž střílní hodně gólů. Proti Brnu stál mezi třemi tyčemi René Svoboda, vše nasvědčuje tomu, že stejně bude situace vypadat i na ostravském kluzišti.

Uhájí Šumperk třetí pozici tabulky a stáhne navíc o kousek dostatečný náskok Poruby na druhé pozici? To se dozvíme v sobotu 7. ledna od 17:00 hodin. Utkání můžete sledovat na serveru onlajny.com.