Na Draky čeká další zápas doma

Na Draky čeká další zápas doma

Jaroslav Svoboda, úterý 4.3.2008
Š u m p e r k - Další prvoligové domácí utkání čeká ve středu šumperské Draky. Na poslední tým tabulky čeká severočeský Most. Šumperk právě v Mostě definitivně zabalil své šance na záchranu a od té doby divákům příliš pohledného hokeje nenabídl. V Prostějově se však za Draky představila várka juniorů a mladí Draci nezklamali. Fischer i Pekr vstřelili své první branky v prvoligové soutěži, Fischer si navíc připsal i asistenci. Na začátku tohoto týdne pak Draci přišli o další dva hráče - mužstvo opustil brankář Radek Tihlář a obránce Michal Hrčka.

Most - popravčí Šumperka

Byl to právě zimní stadión v Mostě, kde Draci přišli definitivně o šanci na záchranu v 1. lize. Šumperk po zisku bodu v Berouně a domácí výhře nad Prostějovem mohl v případě výhry na severu Čech pomýšlet na návrat do bojů o setrvání v druhé nejvyšší soutěži, ale místo toho totálně vyhořel. Prohrál hladce 5:2 po velmi slabém výkonu. Žádnou změnu poté nepřineslo ani domácí utkání s Berounem, kdy Draci utkání vypustili zcela. Prohráli 6:0 a 24 hodin po utkání se začala soupiska velice rychle měnit. Teď mají Draci v týmu hned osm juniorů a s tímto týmem zítra vyrukují na Most, v jehož dresu působí zkušení borci jako Antoš, Koláček či Metlička.

V brance Mostu se představí Lukáš Sáblík, nejmladším hráčem je pak obránce Matěj Stříteský, který však ve svých teprve sedmnácti letech předvádí skvělé výkony. Přehlédnout v zadních mosteckých řadách nelze ani urostlého beka Petra Martínka. V dresu soupeře pak do Šumperka dorazí i Jan Kaltenböck, který se zde během sezóny také objevil. V útočných řadách se mísí zkušenost s mladou krví. Vedle Antoše, Koláčka, Metličky či Kudrny se objevují mladíci Kašťák, Zaťovič, Nedrda či Nekvinda.

Utkání na šumperském zimním stadiónu začíná v 18:00 a pokud se nevydáte přímo do ochozů haly, můžete jej sledovat pomocí našeho online přenosu zde.