Ligový kolotoč pokračuje zápasem v Novém Jičínu

Ligový kolotoč pokračuje zápasem v Novém Jičínu

Jaroslav Svoboda, středa 27.11.2019
Šumperští hokejisté v posledních týdnech po malých krůčcích navyšují náskok na čele ligové tabulky. V tuto chvíli mají na druhý Havlíčkův Brod k dispozici již dvanáctibodovou výhodu a potvrdit ji budou chtít na půdě Nového Jičína. Draci se tak představí již počtvrté během listopadu na hřišti soupeře. Ve všech předchozích případech brali plný počet bodů, navíc inkasovali jen čtyři góly. Na tyto výsledky budou chtít svěřenci Martina Janečka navázat i v zápase s tradičním soupeřem. Utkání 21. kola základní části se odehraje ve středu 27. listopadu od 18:00.

Pět zápasů, pět vítězství a skóre 21:5. To je aktuální bilance šumperského celku ve druhé hokejové lize. Naopak Novému Jičínu se v poslední době nedaří, postupně se propadá tabulkou a aktuálně je předposlední. I bilance posledních pěti zápasů není zrovna oslňující. Šest bodů při skóre 18:24. Méně toho uhrály již jen Moravské Budějovice.

Nutno dodat, že poslední los nebyl pro Nový Jičín nejlehčím. Po vítězství proti Moravským Budějovicím (4:1) následovaly těžké zápasy v Kopřivnici, doma se Žďárem nad Sázavou a v Havlíčkově Brodu. Všechny Ďáblové prohráli. V posledním zápase pak příští soupeř Draků prohrával doma s Opavou ještě v 53. minutě 2:3, aby díky brankám Kafky a Macuha (v čase 59:45) vyhrál 4:3.

Právě slovinský útočník Rok Macuh je jednou z výrazných opor celku. Na kontě má 23 kanadských bodů za 11 branek a 12 asistencí, lépe už jsou na tom v bodování skupiny jen šumperští forvardi Vachutka s Milfaitem a meziříčíský Dvořák. Zůstává však ve sběru bodů výrazně osamocen, Dominik Kafka jako druhý nejproduktivnější hráč týmu má na kontě "jen" 14 bodů. Ofenzívu by měl však pozvednout Lukáš Finsterle, který nedávno posílil Nový Jičín. Zatímco v Hodoníně nasbíral zkušený útočník v devíti zápasech tři kanadské body, v novém působišti v pěti duelech již bodů šest.

V týmu působí i další exšumperští hokejisté, například Lukáš Králík či obránce Nikolaj Tolokonnikov. Pro dlouhodobé zranění postrádají Ďáblové Jakuba Lehečku.

INFORMACE O UTKÁNÍ

HK NOVÝ JIČÍN - DRACI PARS ŠUMPERK
datum: 27. listopadu 2019 v 18:00
Zimní stadion Nový Jičín

vstupenky: 60 Kč/50 Kč
textový online přenos: zde
rozhodčí: Václav Šutara - Michal Vengřín, Přemysl Bartek