Jestřábe! Být či nebýt?

Jestřábe! Být či nebýt?

Daniel Šváb, pondělí 10.3.2008
Š u m p e r k - Venku se otepluje a to je známka toho, že se blíží snad nejkrásnější část roku - jaro. Pro Šumperk bude letošní jaro z hokejového pohledu smutné. Jak na začátku sezóny uvedl David Ohnutek do dotazníku, že nejhorší je končit sezónu v únoru, nevěděl, že ještě horší je končit v březnu se sestupovým výsledkem. Do konce letošního ročníku zbývá odehrát posledních pět utkání, ve kterých se předvedou převážně naši už extraligoví junioři. Draci naposledy na svém ledě přivítají dravce z Hané. Pomohou Draci Prostějovu se zachránit, a nebo naopak se jej pokusí stáhnout s sebou o ligu níže?

Prostějov? Drama i debakl.

Nejčastěji v letošním ročníku se Draci utkali právě s Jestřáby. A o zajímavost a dramatičnost nebyla nouze. Snad nejnapínavější zápas s Prostějovem se odehrál 20. února. Draci již prohrávali 1:3, ale chuť bojovat a hrát hokej přinesla ovoce. Šumperk zařadil nejvyšší stupeň a Jestřábi se nestačili divit. Konečný výsledek 4:3 pro Draky hovoří za vše.

Prostějov by měl nastoupit s obvyklou sestavou bez větších změn. Do branky se postaví zřejmě Tomáš Štůrala. Další jména prostějovských borců netřeba vyjmenovávat, protože šumperští fanoušci je už asi znají nazpaměť. Na střídačce se jako lodivod objeví Alois Chlustina.

Dno je blízko.

Už ani Prostějov nevěří v záchranu. Informuje o tom také web klubu. Je tak možné, že se klub z Hané po delší době opět objeví mezi druholigovou „elitou“. A co víc, možná čekají další boje s tímto soupeřem příští rok i Draky. Ale nepředbíhejme. Prostějovští budou hrát o bytí či nebytí v 1. lize a ještě se tak pokusí zvrátit zlý konec. Ve hře je stále ještě patnáct bodů…

Zápas na šumperském zimním stadiónu začíná tradičně ve středu v 18:00. Přijďte alespoň na závěr sezóny fandit a vytvořit našim juniorům, ale i seniorům skvělou hokejovou atmosférů. A pro ty z Vás, kteří z vážných důvodů nemohou podpořit Draky je připraven online přenos zde.