Havlíčkův Brod bude dalším protivníkem, který se pokusí zkrotit Draky a dobýt ŠKODA arénu

Havlíčkův Brod bude dalším protivníkem, který se pokusí zkrotit Draky a dobýt ŠKODA arénu

Vanessa Vařeková, pátek 9.2.2024
Na fantastický výkon proti prvnímu celku moravské skupiny budou chtít šumperští hokejisté navázat i v následujícím střetnutí. V sobotu 10. února navštíví živou bránu Jeseníků podruhé v této sezóně BK Havlíčkův Brod, jenž má s Draky nesplacené účty. Obě mužstva navíc od sebe dělí pouhé tři body, místní publikum se tak zajisté může těšit na urputný boj o každý centimetr ledové plochy. Zvládnou svěřenci Tomáše Sedláka zvítězit nad Bruslaři i potřetí? Sobotní duel startuje v 17:00.
SKUPINA ČEZ

Základní část vrcholí a bitva o play off se začíná stupňovat. Udrží Bruslaři pod sebou nejbližší pronásledovatele?

Svěřenci Aleše Kraučuka vstoupili do nového kalendářního roku vítězně, když na venkovním ledě zdolali Bobry z Valašského Meziříčí 6:3. Pak sice přišly dvě prohry s favorizovaným Vyškovem a Havířovem, chuť si však havlíčkobrodští hokejisté spravili proti Technice, kterou přetlačili v prodloužení 5:4. Vítěznou šňůru se podařilo Bruslařům natáhnout na tři zápasy, pak ale došlo na dvě dohrávky a ty už tak veselé nebyly. V souboji o Vysočinu těsně nestačili na žďárské Plameny a o dva dny později je vynuloval Nový Jičín. Havlíčkobrodští neměli k dispozici ani den odpočinku a už zase museli do plných. Proti Opavě však nezdar z předchozího dne s přehledem odčinili. Nicméně v posledním odehraném kole Kraučukova družina na tuto výhru nenavázala a s Hodonínem poprvé na jejich ledě padla.

Po čtyřiatřiceti kolech má Havlíčkův Brod na svém kontě 47 bodů a v tabulce zaujímá 6. pozici. Na pátý Nový Jičín pak ztrácí 5 bodů. Daleko zajímavější je ale situace ve spodní části tabulky. Na sedmou Kopřivnici totiž mají Bruslaři náskok pouhých dvou bodů a na Šumperk se Žďárem nad Sázavou body tři. Postup do play off tedy nemá nikdo ani zdaleka jistý. Každý další získaný bod tak má pro tuto čtveřici cenu zlata.

Vzájemná střetnutí Havlíčkova Brodu s Šumperkem hovoří jasně ve prospěch šumperského celku. Hned na úvod sice Draci, ještě pod vedením Davida Káni, prohráli v havlíčkobrodské kotlině vysoko 1:5, v následujících dvou bitvách už ale obstáli. Pod taktovkou Tomáše Sedláka nejprve zvládli divokou přestřelku na domácím ledě v poměru 6:4 a poté si poradili i na venkovním ledě, kde v odvetě zdolali Bruslaře těsně 4:3.

Gól kapitána Draků, Tadeáše Jaroše. Dovede svůj tým k vítězství i potřetí? (Foto: Věra Václavková)

Dravé mládí versus zkušenost: Tecl s Valáškem udávají tempo Havlíčkova Brodu

V životní formě se letos bezpochyby nachází třiadvacetiletý sympaťák Marek Tecl (22+14), který po ledě létá jako neřízená střela. Nejenže je tento talentovaný útočník se 36 body na čele kanadského bodování, ale s 22 trefami je rovněž i nejlepším střelcem Bruslařského klubu. Je tedy celkem s podivem, že jeho kvalit ještě letos nevyužila jihlavská Dukla, kam má Tecl vyřízené střídavé starty. Stejný počet kanadských bodů zaznamenal i nadstandardní druholigový hokejista se spoustou zkušeností, Milan Valášek (17+19). Trojici nejproduktivnějších hráčů pak uzavírá Marek Kopic (11+18). Opomenout nesmíme ani klubovou legendu Lukáše Endála (16+9), jenž i přes častá zranění dokáže sbírat bod na zápas.

Základním pilířem havlíčkobrodské defenzivy není nikdo jiný než jeden z nejzkušenějších hráčů druhé ligy, Jan Novák (3+26). Ve svých čerstvě oslavených pětačtyřiceti letech odvádí fantastickou práci nejen směrem dozadu, ale nápomocný je i ofenzivním řadám. Vždyť s 26 asistencemi je bezkonkurenčně nejlepším nahrávačem týmu. Jeho přítomnost na ledě tak je pro Bruslaře zcela zásadní.

Čenda Novák je doposud jediným havlíčkobrodským gólmanem, který dokázal vychytat šumperské Draky

Nejvíce prostoru mezi třemi tyčemi dostává Čeněk Novák. Osmadvacetiletý brankář odchytal celkem osmnáct zápasů s bilancí osmi vítězství a deseti porážek. A právě on se stal jediným gólmanem, který dokázal vychytat dračí letku. O něco úspěšnějším strážcem havlíčkobrodské brány je dvacetiletý Filip Maláč, který si během dvanácti utkání připsal hned sedm vítězství a proti Opavě dokonce zazářil čistým kontem. Další starty už ale za Bruslaře nepřidá, neboť si jej stáhla zpět Jihlava. Kromě těchto jmen má trenérské duo Kraučuk-Haman k dispozici ještě Tadeáše Dvořáka, Martina Nedvěda a Davida Cinku.

V Šumperku hráči občas nevěděli jestli hrají hokej nebo bowling. (Foto: Věra Václavková)

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Skopal, Dudycha, Minařík, Rutar, Plhal, P. Kubíček, Cekr, Jarmara – Vachutka, Šišolák, Jaroš – Scheuter, Polách, J. Horký – Danielčak, Nilsson, Tarnoczy – Lichner, Tomeš.

Havlíčkův Brod: Cinka – J. Novák, Dvořák, Vacík, Kerber, M. Krejčí, Benák – Tecl, Valášek, Košťál – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Havlát, Voříšek – Pavelec, Dymák.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 10. února, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv

×
Dnes v 17:00 | Muži
SHKM Hodonín
DRACI PARS ŠUMPERK