Generálku před startem 2. ligy odehraje Šumperk na ledě Nového Jičína

Generálku před startem 2. ligy odehraje Šumperk na ledě Nového Jičína

Vanessa Vařeková, středa 13.9.2023
Letní příprava Draků je u svého konce. Poslední přátelské utkání sehrají svěřenci Davida Káni v Novém Jičíně, kde se budou snažit navázat na předešlý úspěch proti Opavě. A stejně jako Slezanu i Ďáblům mají rozhodně co vracet. Jak si A-tým Draků v generálce před zahájením nového ročníku 2. ligy povede? To se dozvíme ve čtvrtek 14. září. Duel mezi Novým Jičínem a Šumperkem startuje v 18:00 a sledovat jej můžete opět prostřednictvím streamovací platformy czechicehockey.tv nebo textového přenosu onlajny.com
SKUPINA ČEZ

Na jasné vítězství proti Šumperku už svěřenci Davida Dostála v přípravě nenavázali

Novojičínští hokejisté si na první výhru za pomyslné tři body museli počkat až do čtvrtého přípravného utkání, když s přehledem porazili šumperské Draky. Na tento dobrý, a především koncentrovaný výkon už ale nedokázali adekvátně odpovědět. Jednou z možných příčin takových výkonnostních výkyvů mohl být fakt, že mužstvo ani do jednoho utkání nenastoupilo v kompletní sestavě, respektive nastoupilo v minimálnmí počtu hráčů.

Ve čtvrtek si Ďáblové střihli reparát s nedalekou Kopřivnicí. A světe div se, tato odveta skončila úplně identickým výsledkem jako v prvním případě. Přetahovaná o vedení v zápase opět dospěla až do prodloužení, v němž měla znovu poslední slovo Kopřivnice a i díky hattricku Dominika Suchého zvítězila 5:4.

Následující úterý pak došlo i ke druhému vzájemném souboji s Valašským Meziříčím. Zatímco v prvním střetnutí se z vítězství v prodloužení radoval Nový Jičín, v tom druhém byli úspěšnější Bobři. V divoké přestřelce nakonec jednobrankový náskok uhájili a Ďábly porazili těsně 6:5.

Vrátí Draci Jičínu porážku i s úroky nebo budou jediným týmem, nad kterým Nový Jičín zvítězil hned dvakrát? (Foto: Věra Václavková)

Skvělý týmový výkon zajistil Drakům v odvetě s Opavou první vítězství

Šumperští hokejisté strávili společným tréninkem na ledě minimum času. Do karet jim nehrála ani velmi malá porce přípravných zápasů, a navíc museli čelit kritice ze všech stran. Přesto se nový tým, složený převážně z méně zkušených mladíků, dokázal stmelit a ve druhém vzájemném duelu s Opavou poprvé zvítězil poměrem 5:4. Trenéři byli s předvedeným výkonem velmi spokojeni a podle slov Tomáš Sedláka to byl zatím jejich nejlepší zápas. A v takových výkonech by chtěli pokračovat i nadále. Věřme tedy, že tato výhra ukázala Drakům cestu a že jim zvedla potřebné sebevědomí do mistrovských kol.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Ryšavý (29.–31. Kacbunda) – Rutar, Hohl, Jaakkola, Hajduch, Křivohlávek, Cibuzar, Minařík – Jaroš, Nilsson, Šišolák – Pitkänen, Skopal, Polách – Müller, Scheuter, Horký

Nový Jičín: Klímek (28. Hořejší) – Báchor, Hruška, Holáň, Janiczek, Andrýsek – Škarka, Sluštík, Maliník, Konečný, Flok, Kafka, Handl, Hilšer.

Informace o utkání

Termín utkání: čtvrtek, 14. září, 18:00

Místo utkání: Zimní stadion Nový Jičín

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv