Drtiči míří do Šumperka s cílem jako první porazit Draky

Drtiči míří do Šumperka s cílem jako první porazit Draky

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 3.10.2019
Dva nejlepší týmy soutěže se střetnou ve šlágru osmého kola 2. hokejové ligy, skupiny Východ. Do podhůří Jeseníků dorazí napříč celou Moravou hokejisté SHK HODONÍN. Ti přijedou povzbuzeni důležitým vítězstvím nad Havlíčkovým Brodem. A hlavně s cílem být prvním týmem sezóny, který by dokázal Draky porazit. Drtiči přitom v dosavadním průběhu sezóny prohráli jen jedinkrát, a to v Novém Jičíně, kde neudrželi nadějné vedení. Teď se pokusí tým vedení trenérem Alešem Flašarem uspět v Šumperku a snížit tak bodové manko na svého soupeře. To vše v sobotu 6. října od 17:00.

Porazí Hodonín šumperský tým i potřetí v řadě?

Poprvé v nové mistrovské sezóně se na ledě střetnou týmy ze Šumperka a z Hodonína. Z mnoha důvodů velmi prestižní duel je na programu 8. kola soutěže. Pohled do tabulky pak dokládá, že se střetnou dva aktuálně nejlepší celky soutěže. Pikantnost celému duelu dá také fakt, že na obou stranách se najdou aktéři, kteří v minulosti hájili právě barvy soupeře.

V šumperském dresu se proti svému bývalému zaměstnavateli postaví brankář Marek Peksa, který se poprvé od návratu do Šumperka představí i domácímu publiku. V Hodoníně odehrál dvě sezóny také obránce Marek Haloda a z útočníků pak jen dva zápasy i Jan Milfait. Na hodonínské straně si mezi bývalé členy šumperského klubu můžeme zařadit i trenéra Aleše Flašara. Z hráčského kádru pak oblékli během své kariéry šumperský dres útočníci Petr Jurča a Lukáš Finsterle.

Hodonín sezónu začal volným losem, a tak zatímco osm celků se hned v prvním kole vrhlo do bojů, tak Drtiči vyčkávali na svou příležitost. Ta přišla na půdě Kopřivnice, a byť příští soupeř Draků na ledě toho posledního soupeře již vysoko prohrával, tak v poslední třetině zabral, nastřílel šest branek a vyhrál 8:6. Následovala zatím jediná domácí ztráta po vítězství 4:3 po prodloužení se Žďárem nad Sázavou. Po vítězstvích s Opavou a v Moravských Budějovicích ale následovala zmiňovaná prohra v Novém Jičíně. Naposledy si pak Drtiči v důležitém duelu poradili doma s Havlíčkovým Brodem 6:3.

Oba kluby jsou pravidelnými rivaly v rámci soutěží. Poprvé na sebe narazily již v roce 1976, tehdy ještě jako TJ Lokomotiva Pramet Šumperk a Slovan Hodonín. Náš klub vyhrál 4:0. Od září roku 2016, tedy prakticky za poslední tři roky, se kluby střetly ale v neuvěřitelných 21 zápasech. Poslední dva vzájemné duely vyhrál Hodonín, 3. ledna 2019 v Šumperku poměrem 6:1 a 27. února 2019 pak doma 5:3.


Marek Peksa dostane proti Hodonínu od Martina Janečka důvěru

S Peksou, Kofroněm a snad i s Milfaitem

Šumperští Draci museli v posledním utkání míchat sestavou a nakonec trenér Martin Janeček nasadil na post centra první formace i obránce Marka Halodu. To by proti Hodonínu ale hrozit nemělo.

Napříč zimním stadionem si totiž po utkání s Kopřivnicí přenesl své věci z kabiny hostů útočník Adam Kofroň. Jak naznačil Martin Janeček, nemělo by nic bránit tomu, aby se nová posila Draků nezapojila do souboje s Hodonínem. Podobně by na tom měli být i Jan Milfait a Tadeáš Jaroš, dva členové elitního šumperského útoku, které nechal trenér týmu v duelu s Kopřivnici, s ohledem na jejich drobné zdravotní neduhy, odpočívat. A mezi tyče se postaví Marek Peksa.

Případné vítězství šumperského celku by znamenalo další odskočení hodonínskému soupeři, a to již na devět bodů.

Balán, Komínek, Bulín, Jurča, Miklík… Hodonín má kvalitu

Na šumperský tým nečeká nic snadného. Hosté před sezónou kvalitně posílili a napovídá tomu i pohled do bodování týmu. Na špici je Stanislav Balán, který po 11 letech v extralize zamířil zpět do Hodonína. Výborné výkony odvádí i Tomáš Komínek, který má na kontě stejný počet kanadských bodů jako Balán, tedy devět. Skvělá forma provází i obránce Martina Miklíka a solidně se jeví i Jan Bulín.

Petr Jurča nasbíral v šesti zápasech pět kanadských bodů, stejně tolik uhrál i další exšumperský hráč, Lukáš Finsterle. Ten však k tomu potřeboval jen pět startů. Více prostoru mezi tyčemi dostal Andreas Kubáň, byť lepší statistická čísla má Jan Hlaváč, který má průměr branek na zápas na hodnotě 1,71 branky na utkání. To je nejlepší číslo v celé skupině Východ. Druhý Michal Wanecki drží průměr branek na zápas na čísle 1,99.

Zbývající program kola

SKUPINA SEVER: Dvůr Králové nad Labem – Jablonec nad Nisou, Nová Paka – Most (oba 17:00), Bílina – Trutnov (17:30) a Vrchlabí – Řisuty (18:00)
SKUPINA STŘED: Klatovy – Příbram (17:30), Kobra Praha – České Budějovice, China Golden Dragon – Písek a Tábor – Kolín (vše 18:00)
SKUPINA VÝCHOD: Moravské Budějovice – Nový Jičín, Valašské Meziříčí – Žďár nad Sázavou (oba 17:00) a Havlíčkův Brod – Opava (18:00)

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI ŠUMPERK – SHK HODONÍN
datum: 5. října 2019 v 17:00
Zimní stadion Šumperk

vstupenky: 70 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: delegace prozatím nebyla zveřejněna

Foto: Věra Václavková