Draky čeká venkovní reparát s Opavou! Zápas se odehraje netradičně v Krnově

Draky čeká venkovní reparát s Opavou! Zápas se odehraje netradičně v Krnově

Vanessa Vařeková, pondělí 11.9.2023
Šumperští hokejisté mají před sebou předposlední přípravné utkání před ostrým startem nové druholigové sezóny. K prvnímu ze dvou odvetných zápasů zajíždí družina Davida Káni na led krnovského zimního stadionu, kde našlo přechodné útočiště mužstvo HC Slezan Opava. Vrátí Šumperk Opavě porážku z prvního vzájemného střetnutí? To se dozvíme v úterý 12. září. Zápas startuje v 18:00 a vy ho můžete sledovat prostřednictvím streamovací platformy czechicehockey.tv nebo textového přenosu onlajny.com.
SKUPINA ČEZ

I v okleštěné sestavě zaznamenali opavští hokejisté výkonnostní progres

Po prvním vítězství nad Šumperkem předvedli svěřenci Pavla Zdráhala herní zlepšení i v následujících přípravných zápasech.

Na silný Havířov sice Slezan nestačil, přesto ho ale značně potrápil. Ačkoliv to po dvou třetinách vypadalo na jednoznačný triumf favorizovaného AZetu, Opava sesbírala poslední zbytky sil a srdečným výkonem smazala čtyřgólové manko, čímž poslala utkání až do samostatných nájezdů. V této individuální disciplíně ale byli nakonec šťastnější svěřenci Jiřího Raszky.

Další přípravné utkání pak Slezan odehrál ve Vyškově, kde potvrdil zlepšující se formu a Vyškov porazil těsně 3:2, a to i bez hlavních opor. Velmi dobrý výkon převedl Jakub Urbisch, který se s Opavou momentálně pouze připravuje. Sedmadvacetiletý gólman, se zkušenostmi z Německa, držel čisté konto celých čtyřicet minut. Z utkání ale následně musel odstoupit z důvodu zranění.

Podaří se Drakům úspěšně složit reparát s Opavou? (Foto: Věra Václavková)

Draci se stále hledají, do startu ligy už ale moc času nezbývá

Zatímco se opavští hokejisté zápas od zápasu zlepšují, mužstvo Šumperka stále hledá svoji hokejovou tvář. Po prohře se Slezanem nezvládli Draci ani střetnutí s Novým Jičínem, kterému nedokázali vstřelit ani branku. Přestože trenéři našli v obou duelech pasáže, se kterými byli spokojeni, k ideální souhře to má ještě hodně daleko. Jedno je tak zcela jisté, Draky čeká ještě spousta tvrdé dřiny, ale čas je momentálně jejich největším nepřítelem. Na ladění formy totiž mají už jen dva přípravné duely.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Ryšavý – Rutar, Hohl, Jaakkola, Hajduch, Křivohlávek, Cibuzar, Minařík – Jaroš, Nilsson, Šišolák – Pitkänen, Skopal, Polách – Müller, Scheuter, Horký

Opava: Urbisch (41. Nowak) – Šindelář, Lehotský, Adamec, Pachula, Thiel, Ludvík – Krupa, Kadula, Vašenka, Beránek, Vojtovič, Horizral, Hendrych, Kotásek, Nádeníček, Hůlek, Buršík, Brada

Informace o utkání

Termín utkání: úterý, 12. září, 18:00

Místo utkání: Zimní stadion Krnov

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv