Draky čeká po třech zápasech doma cesta za soupeřem, míří do Ústí nad Labem

Jaroslav Svoboda, úterý 8.12.2015
S Litoměřicemi to Šumperku nevyšlo, nápravu mohou draci učinit na severu Čech s velkým rivalem Stadionu, s celkem Ústí nad Labem. To v posledním kolem prohrálo doma s Českými Budějovicemi, v tabulce je na devátém místě s náskokem čtrnácti bodů na Šumperk. V obou dosavadních vzájemných zápasech se z výhry radovalo Ústí nad Labem, nic to nemění na tom, že Šumperk bude chtít v Ústí tuto bilanci zlomit. Slovan navíc v obou zápasech vyhrál velmi těsně, a to 3:2 a 4:2. Třetí vzájemný duel začíná ve středu 9. prosince 2015 v 18:00.

Šumperští hokejisté míří po třech domácích zápasech zase ven, na půdu soupeře. Tam draci nevyhráli dlouhých sedm utkání a bodovali v nich pouze v Edenu, kde dotáhli zápas až do prodloužení.

Ani Ústí nemá na svém ledě v posledních zápasech dobrou bilanci, přestřelku s Havířovem prohrálo 5:6, v minulém kole nestačilo na České Budějovice (1:4).

Velmi důležitou postavou týmu se v minulých kolech stal Petr Tenkrát, který dokonce v derby s Litoměřicemi vstřelil během devíti minut hattrick. Nejproduktivnějším hráčem je, jak jinak, útočník Jaroslav Roubík, velký příděl gólů do branky soupeře dokáží obstarat také Jan Kloz, David Tůma, obránce Jan Pohl, Antonín Melka, Jiří Kuchler a další. Jedničkou týmu je pak Jakub Soukup.

Proti litoměřickému celku se draci v posledním odehraném kole gólově neprosadili, když výtečný výkon předvedl gólman Stadionu Pavelka. Snad si dostatek branek nechali svěřenci Milana Mazance do ústecké Zlatopramen Arény. Zápas v Ústí nad Labem začíná ve středu 9. prosince v 18:00 a sledovat jej živě můžete na serveru www.onlajny.com.