Draky čeká Kometa a play-out

Michaela Ficnarová, neděle 10.2.2008
Š u m p e r k - Po 43. kole se konečně rozlouskl oříšek zvaný play-out. Mezi čtveřici týmů, které si zahrají o sestup do 2. ligy, se „probojovali“ kromě Draků také Prostějov, Beroun a Most. Situace před 43. kolem však byla ve skupině Východ značně napjatá. Draci na svém ledě hostili Prostějov a ten tak měl otěže napůl ve svých rukou, kromě utkání s posledními Draky jej čekalo závěrečné 44. kolo doma s Třebíčí. Jestřábi ovšem potřebovali v Šumperku nutně vyhrát a čekat na výsledek Třebíče, aby bylo jasné, zda na domácím ledě v posledním kole budou ještě bojovat o play-off.

Draci versus Prostějov

Utkání začalo pro Draky nedobře, již v páté minutě otevřel skóre a poslal Prostějov do vedení Kotásek. Drakům se podařilo v následující přesilovce odpovědět a srovnat skóre na 1:1, ale v první třetině Jestřábi opět utekli na rozdíl jednoho gólu a celý zápas měl podobný scénář. Utíkající Prostějov a dobíhající Šumperk. Poslední doběhnutí v čase 57:13 zařídil David Galvas a poslal tak Draky do prodloužení a posléze samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnějším týmem zásluhou poslední přesné střely Radima Antonoviče. Po zisku jediného bodu ze Šumperka sebrala Prostějovu nadobro vítr z plachet Třebíč, která přehrála doma havířovské Pantery 2:1 a nepřipustila tak drama v posledním kole základní části. Také ve skupině Západ se děly zajímavé věci. Mladá Boleslav porazila Most až na samostatné nájezdy 2:3 a Beroun přehrál Havlíčkův Brod 5:2.

Draci versus Kometa

Dramatický však určitě bude zápas mezi Šumperkem a Kometou. Zatímco Drakům jde o důležité body pro play-out, Kometa bude hrát o první místo ve skupině Východ a tedy výhodnější postavení pro play-off. Brňané si první místo dlouho drželi, ale po sérii proher na sklonku základní části se ocitli o pouhý bod za olomouckými Kohouty a je jasné, že to tak nebudou chtít nechat. Vzájemná bilance obou týmů v této sezóně hovoří jasně pro jihomoravský klub, pro všechny zápasy potřebovala Kometa k vítězství 4 góly. Zatímco první utkání v Šumperku vyhrála poměrně jednoznačně v poměru 0:4, druhý domácí duel byl o poznání dramatičtější a o výhře hostů rozhodovaly poslední minuty utkání, které připravily Draky o výsledek 2:2 a znamenaly vítězství Komety 4:2. Jediné utkání na Kometě vyhráli domácí opět v poměru 4:2. I tentokrát se do Brna vypravují početné skupiny šumperských fanoušků, kteří budou moci spolu s brněnskými vytvořit výbornou hokejovou atmosféru a letos naposledy shlédnout vzájemný zápas.

„Extraligová“ Kometa

Mužstvo Komety, které od začátku sezóny zaznamenalo průvan v kabinách obdobný hurikánu, se ustálilo na následující podobě. K exchomutovskému hlavnímu trenérovi Vladimíru Kýhosovi přibyl namísto dosavadního asistenta Vladimíra Petrovky Viktor Lukeš z Kláštěrce nad Ohří. Nejvýraznějšími posilami z posledních dnů se zdají být zejména ty extraligové. Kometa sáhla do řad Sparty a na hostování si vypůjčila útočníky Jiřího Zelenku a Romana Vondráčka, obránce Tomáše Protivného, kteří se stejně jako bývalý havířovský David Mikšan předvedli i v minulém kole proti Sareze, kdy hostující Kometa zvítězila 2:5. Vondráček vstřelil gól a připsal si stejně jako Zelenka asistenci, Protivný si vysloužil trest osobní desetiminutový trest. Ze Slávie na hostování potom přišel obránce Pavel Březina. Mezi Koměťácké „stálice“ patří Barus, Padělek, Moskal, Dlouhý nebo Lipina. Za Draky už by naopak neměl nastoupit Jan Fadrný, pro kterého sezóna kvůli problémům se zády předčasně skončila.

Odkazy

Online přenos

Pro ty, kteří se v pondělí do brněnského Ronda nevydají, je z utkání mezi HC Kometa Brno a HK HOKEJ ŠUMPERK 2003 připraven on-line přenos. Naleznete jej na hlavní stránce kliknutím na pozvánku na utkání nebo zde.