Draci zajíždí na led silné Opavy

Tomáš Ostřanský, úterý 14.1.2020
Některé hlasy už před sezónou předpovídaly, že Opava může být černým koněm východní skupiny. A skutečně. Slezan se aktuálně vyhřívá na třetím místě tabulky a pomalu začíná pokoukávat po druhé příčce, která zajišťuje přímou účast v semifinále play off. K tomu, aby se vytouženému druhému místu přiblížili opavští takříkajíc na dostřel, budou ale potřebovat doma porazit Draky, kteří letos venku nemají ve zvyku odevzdávat body. Jak bitva prvního se třetím týmem dopadne? Uvidíme ve středu 15. ledna, utkání začíná v 18:00 a sledovat jej můžete na www.onlajny.com.

Opavu bodově táhne zejména trio Bohumil Herman (6+22), Petr Wolf (7+20) a Vlastimil Malina (6+19). Nejlepším střelcem týmu je se 14 zásahy Tomáš Rousek. Pozadu v produktivitě příliš není ani Jakub Peslar, obránce, který je známý svými útočnými choutkami. Bránu většinou střeží Matyáš Daňa, dvakrát do hry zasáhl rovněž exšumperský René Svoboda. Dva zápasy za Slezan zapsal rovněž David Chujac, který sezónu začal v Šumperku. A jestliže někteří netipovali Opavu pro boje o přední příčky tabulky, byli to právě fanoušci Draků, kteří ji v předsezónním hlasování označili za černého koně skupiny Východ. Je vidět, že příznivci v Šumperku nejsou jen nároční, ale že mají o hokeji také dobrý přehled. Slezan, vedený Pavlem Zdráhalem, který si za Draky rovněž zahrál, totiž už nikdo za outsidera nepovažuje.

Ani Draci to neměli v minulém zápase v Opavě jednoduché a na zisk dvou bodů se notně zapotili. Vedení se přelévalo ze strany na stranu a tým Šumperka ještě v 54. minutě prohrával 6:4. Potom během dvou minut zaúřadovali Sedlák s Hrochem a následné prodloužení ukončil v 61. minutě Vachutka.

V minulém kole doma Slezan prohrál po prodloužení s Hodonínem, který tak Opavě ukončil šestizápasovou šňůru domácích vítězství. Domácí tak zcela jistě budou chtít opět navázat na tříbodové hody. Také trenér Opavy, Pavel Zdráhal, pro klubový web hcslezan.cz upozorňuje, že: „Šumperk je jednoznačný favorit ligy, asi i duelu s námi. Kůži ale rozhodně nedáme lacino a chceme fanouškům dokázat, že patříme do těch pater, kde jsme.“