Draci zahájí prosincový program soutěže domácím duelem s Opavou

Draci zahájí prosincový program soutěže domácím duelem s Opavou

Jaroslav Svoboda, pondělí 2.12.2019
Listopadová jízda Draků skrze 2. ligou sice měla nakonec bezbodovou tečku v podobě prohry v Havlíčkově Brodu, ale Šumperk během předposledního měsíce utekl všem soupeřům. V čele má náskok 10 bodů právě na svého posledního přemožitele. Zisk v rámci minulého měsíce je o to cennější, že Draci kromě dvou duelů odehráli všechny zápasy venku. Teď, v prosinci, je čeká opačný režim. Čtyřikrát se šumperští hokejisté představí vlastním fanouškům a jen dvakrát se vydají na led soupeře, a to do Valašského Meziříčí a do Moravských Budějovic. Prvním domácím soupeřem bude celek HK OPAVA, který v tabulce aktuálně okupuje páté místo pouze s bodovou ztrátou na Hodonín. Právě jeho skalp si přitom Slezané připsali v posledním kole. Zápas 23. kola se odehraje ve středu 4. prosince od 18:00 na šumperském zimním stadionu.

Od vítězství k vítězství kráčeli šumperští Draci v listopadu. Urvali se na čele tabulky a s náskokem třinácti bodů vyráželi k šlágru kola do Havlíčkova Brodu. Ten nakonec doma uspěl těsným vítězstvím 4:3 a nic na tom nezměnila ani poslední třetina, ve které Draci domácí jasně přestříleli. Jenže trefil se pouze Petr Gewiese, jehož gól v 58. minutě sice znamenal již jubilejní stou branku Draků v této sezóně, ale na body nestačil.

Neúspěšný duel je však již minulostí a jak nastínil hlavní trenér týmu Martin Janeček, je potřeba se soustředit na další zápasy a hlavně si nedělat z prohry těžkou hlavu. Výkon týmu byl opět velmi dobrý a pokud na něj Draci naváží i doma proti Opavě, budou mít velkou šanci svého soupeře porazit. Oba celky se přitom střetnou v aktuálním ročníku potřetí a předchozí zápasy měly pokaždé velmi odlišný scénář. V domácím utkání 5. kola Draci přejeli svého soupeře poměrem 8:1, v Opavě se však v závěru ocitli na velmi šikmé ploše. Po gólech Hendrycha a Rouska z 52. a 53. minutě prohrávali 4:6, ale rychle dokázali zásluhou Sedláka s Hrochem srovnat a v prodloužení trefil vítězství Daniel Vachutka.

Poslední výsledky Opavy jsou značně proměnlivé. Prohra střídá výhru a naopak. A tak zatímco doma dokázali Slezané porazit v rámci 17. kola Havlíčkův Brod 7:4, vzápětí prohráli na půdě posledních Moravských Budějovic 1:3. Doma následovalo další vítězství, 5:3 proti Kopřivnici. Hned poté ale svěřenci Pavla Zdráhala opět kapitulovali, tentokrát v Novém Jičíně (3:4). O posledním utkání již zmínka padla.

Jedničkou opavského celku je Matyáš Daňa, vítkovický brankář má na kontě 17 startů a jedno čisté konto, to vše s průměrem lehce pod 3,5 branky na zápas. Z obránců pak jsou nejvíce vidět Jiří Šindelář, Jakub Peslar a David Zdeněk, když všichni tři již zdolali hranici 10 kanadských bodů. Zbytek hráčů z defenzivních řad se k této metě však zdaleka ani nepřiblížil, Dominik Ficek má body čtyři. Neznamená to však, že by vyjma třech produktivních zadáků byl zbytek defenzivních hráčů nekvalitní, spíše je to odraz přednosti v plnění obranných povinností.

Útočné řady pak má Opava poměrně vyrovnané. Plných osm hráčů se vešlo do rozmezí šesti kanadských bodů, když nejproduktivnější trio Herman - Malina - Wolf nasbíralo shodně 17 bodů, osmičku hráčů s více než deseti kanadskými body uzavírá Dominik Cihlář. Ten má sice momentálně na kontě 11 bodů, ale tohoto počinu dosáhl v pouhých 12 zápasech. A to mluví o kvalitách jasně.

Na opavské soupisce je ke spatření několik jmen, která budou povědomá i šumperským příznivcům. Mezi brankáři figuruje René Svoboda, který však momentálně působí nejen v roli jedničky v Orlové, ale čerstvě i v roli otce, k čemuž mu celý šumperský klub blahopřeje! Další dvě jména pak zaujmou v zadních řadách. David Chujac nedávno působil formou střídavých startů v Šumperku, ale pro malé vytížení hráče došlo k uvolnění hráče. Ten pak z Prostějova zamířil k jednomu utkání i do Opavy, zatím v kádru svého loňského chlebodárce více zápasů neodehrál. Za Šumperk pak sice nikdy nenastoupil v mistrovském utkání obránce Jakub Peslar, ale produktivní zadák byl v minulosti mnohokrát blízko angažmá v našem týmu. Ani jednou však k finální dohodě nedošlo.

Draky tedy čeká v nejbližší době málo cestování, z následujících osmi zápasů jich plných šest odehrají doma. Tento velmi zvláští los tak nabídne na přelomu kalendářních let fanouškům Draků dostatek hokejové podívané. Ta první startuje proti Opavě již ve středu 4. prosince od 18:00 a všichni fanoušci jsou samozřejmě srdečně zváni.

Zbývající program kola (středa 4. 12. 2019)

SKUPINA SEVER: Nová Paka - Bílina, Most - Vrchlabí, Jablonec nad Nisou - Děčín a Trutnov - Řisuty (vše od 18:00). Dvůr Králové nad Labem – volno.
SKUPINA STŘED: České Budějovice - Kolín, Tábor - China Golden Dragon, Klatovy - Kobra Praha (vše od 18:00) a Písek - Příbram (19:00).
SKUPINA VÝCHOD: Havlíčkův Brod - Žďár nad Sázavou, Nový Jčín - Kopřivnice (oba 18:00) a Moravské Budějovice - Hodonín (oba 18:30). Valašské Meziříčí – volno.

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI PARS ŠUMPERK - HK OPAVA
datum: 4. prosince 2019 v 18:00
Zimní stadion Šumperk

vstupenky: 70 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: Vojtěch Král - Petr Šimánek, Stanislav Hnát

Foto: Věra Václavková