Draci se vrací na Hanou

Daniel Šváb, pondělí 17.12.2007
Š u m p e r k - Jednatřicáté kolo 1. ligy se blíží a s ním i třetí část druhé nejvyšší ligy. Do konce základní části zbývá 14 kol a Draci se teď budou o body rvát opět ve „své“ skupině. Šumperk podruhé za sebou vyjíždí za hranice města, ne však daleko. Souboj svedou na ledě momentálně třetí Olomouce. A půjde opravdu o hodně. Soupeři, které má Šumperk na dohled hrají také se silnějšími týmy.

Poslední zápas s Vrchlabím

Poslední zápas odehrál i Draci na ledě Vrchlabí a příliš úspěšný nebyl. Ba naopak. Draci nevstřelili ani branku. Hvězdou zápasu za Šumperk byl vyhlášen Saša Hylák, který celý zápas čaroval a dlouho držel Draky nad vodou. Po polovině zápasu se ale prosadil Daniel Brynecký. A to hned dvakrát. Druhý gól dal dokonce ve vlastním oslabení 13 vteřin před koncem druhé třetiny. Třetí branku přidal ve třetí třetině Milan Plodek a Vrchlabí po zisku dalších tří bodů dál kráčí do play-off. Draci mohli případnou výhrou dohnat své soupeře na sestupových pozicích, kteří v sobotu také zaváhali.

Poslední zápas Olomouce

Mora cestovala do dalekého Mostu. Již v desáté minutě se Most ujal vedení, které dlouho držel. Až v čase 35:47 Olomouc vyrovnala. Do konce základní hrací doby už ani jeden z týmů branku nedal. Nerozhodlo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté a gólem Milana Ministra si odvezli z Mostu dva body. Zaváhání Olomouce využila Sareza, která odskočila Olomouci o dva body.

Poslední vzájemný zápas

Draci se s Olomoucí utkali naposledy 3. října v Šumperku. Kohouti v 11. minutě vedli už 2:0, ale Roman Meluzín ještě stihl do přestávky snížit. Hned v úvodu druhého dějství přidal třetí branku Brančík. Poté se ale v Šumperku začaly dít věci. Bařica nejprve snížil, poté vyrovnal a David Ohnutek otočil nepříznivě se vyvíjející se zápas. Draci byli rázem na koni a Olomouc přehrávali. Bohužel pro Draky Olomouc stihla do konce druhé sirény vyrovnat na 4:4. Třetí třetina se odehrála bez branek. Na začátku prodloužení rozhodčí vyloučil Vojtěcha Kloze a Olomouc ihned vstřelila vítěznou branku. Ač byli Draci lepším týmem tři body nezískali.

Změny v kádru Draků

Od utkání s Olomoucí uplynulo hodně času a v kádru Draků proběhlo mnoho změn. Tehdy lapal puky za Draky Radovan Biegl. Ve středu se Draci budou spoléhat na „čaroděje“ Alexandra Hyláka, Jakuba Lva nebo Radka Tihláře. Do utkání určitě zasáhne trojice Meluzín, Bařica, Antonovič, která byla u třech branek Draků. Naopak zápas s Olomoucí už nebude absolvovat David Ohnutek. Ten vsítil poslední čtvrtý gól Draků proti Olomouci. Sestava Šumperka se značně změnila. Místo Kaltenböcka, Stráňovského, Denisova, Lazorišáka, J. Hubáčka, Obdržálka, Martinky, Šuly a Kočana se o body poperou například Ivan, Kovář, Galvas, Hrčka nebo Kubica. Změn je hodně a výpis by byl dlouhý. Změna je i na trenérském postu. Místo Jindřicha Setikovského povede Draky poprvé proti Olomouci Jiří Otoupalík.

Soupiska Kohoutů

Soupiska Kohoutů příliš změn nepřinesla. Do brány se největší pravděpodobností postaví Štefan Žigárdy a krýt záda mu bude Dalibor Sedlář. Draci by si měli dávat pozor hlavně na Milana Ministra. Ten v posledním utkání se Šumperkem vstřelil jeden gól a na další dva přihrál. Nebezpeční budou také Ondřej Kříž, Bouz, Brančík nebo Jan Tomajko. Kohouty povede ze střídačky duo Petr Fiala a Petr Vlk.

Odkazy

Online přenos

Opět je pro Vás připraven on-line komentář z utkání. Sledovat ho můžete od 18:00 právě zde nebo na úvodní stránce šumperského webu.