Draci po letech opět přivítají Bruslaře z Havlíčkova Brodu

Draci po letech opět přivítají Bruslaře z Havlíčkova Brodu

Tomáš Ostřanský, sobota 3.11.2018
Do Šumperka v sobotu dorazí borci z Havlíčkova Brodu, což bude pro domácí Draky poměrně tvrdý oříšek. Hosté již čtyřikrát po sobě nepoznali hořkost porážky a trůní na čele jižní skupiny. To Draci, byť jsou týmem s nejlepší obranou a nejmenším počtem vyloučení, občas zapomínají střílet góly, což je většinou stojí cenné body. Také z toho důvodu již do podhůří Jeseníků povolali zkušeného Jakub Čuříka a dvě mladé pušky Vojtěcha Krejčiříka s Ivanem Ďuračem. Jak souboj favoritů svých skupin dopadne? Přijďte se podívat 3. listopadu od 17:00 na zimní stadion v Šumperku!

Podruhé v sezóně změří síly východní a jižní skupiny mezi sebou. Na Draky tentokrát čeká náročný souboj v domácím prostředí, když přivítají hosty z Havlíčkova Bodu. Ti s sebou dovezou tváře, které se objevily také v dresu Šumperka. Čeněk Novák sice výraznou stopu nezanechal když za Draky v soutěžním zápase nenastoupil, Matěj Blinka, ale hlavně Jan Milfajt už ano. Především Milfajt dlouho pomáhal držet Šumperk před třemi lety na dosah záchrany v první lize, byť nakonec jemu, i dalším v týmu, zůstaly pouze oči pro pláč.

Navíc, zatímco Draci ve svých dvou druholigových sezónách zapsali účast v semifinále a finále, Bruslaři v obou ročnících svoji skupinu vyhráli a bojovali až do posledních zápasů o postup do Chance ligy. Vsetínu i Porubě zle zatápěli a postup hokejistům Havlíčkova brodu unikl vždy jen o kousek.

Drakům by se měl z Ruska včas vrátit jeden z tahounů Dmitrij Vorobjev. Ten si musel vyřídit nějaké administrativní záležitosti. Stejně jako obránce Nikolaj Tolokonnikov, u kterého je však situace o něco komplikovanější. Šanci tak v obranné dvojici s Markem Halodou dostane Jakub Vaněk, pro kterého to bude teprve druhý zápas ve třetí nejvyšší soutěži.

V útoku se potom má představit letošní ofenzivní kometa z Nymburka, Ivan Ďurač. Ten nastřádal v deseti zápasech 18 bodů za devět branek a stejnou porci asistencí. Při hledání alternativ do útoku jej tak trenéři Zavadil s Novosadem nemohli minout.


DRACI ŠUMPERK - BK Havlíčkův Brod (15. KOLO)


rozhodčí: Jiří Velčovský - Marek Bubela, Pavel Blažek
středa 03. listopadu, 17:00, vstup 50,- Kč 
Zimní stadion Šumperk
Online přenos zde, live přenos LifeTVzde.