Draci jsou připraveni chrlit oheň, prvním ze dvou zbylých nájezdníků bude Třebíč

Michal Krobot, pátek 25.2.2022
Šumperští hokejisté se chystají na finále základní části Chance ligy. K dohrávce 40. kola přijede do Škoda arény velice silné mužstvo SK Horácká Slavia Třebíč, která se vyhřívá mezi týmy na vrcholku tabulky. Šumperk bojuje o všechno a tentokrát nebude prostor na chyby. Jak se Drakům podaří vstup do závěru ligy zjistíme už v sobotu 26. února od 17:00. Neváhejte přijít na předposlední domácí klání, které proběhne bez jakéhokoli diváckého omezení.

Horácká Slavia je silným sokem, aktuálně je ale v krizi

Spousta fanoušků nevěří vlastním očím, ale jeden z nejsuverénnějších celků letošní Chance ligy se potápí. Z posledních šesti zápasů Třebíč hned pětkrát prohrála, přičemž už více než 130 minut nedokázala vstřelit branku. Poslední výhra se mapuje k polovině února, kdy Hvězdy vyloupily Benátky nad Jizerou. Od té doby svěřenci Kamila Pokorného tápou a forma na play-off nevypadá zrovna nejlépe. I přesto budou hosté ve Škoda aréně v roli favoritů. Na druhou stranu se Drakům před domácí kulisou poměrně daří. Poslední porážka na šumperském ledě už je téměř dva měsíce stará. Uvidíme, jestli fanoušci opět doženou své oblíbence do vítězného konce.

Podaří se Drakům poprvé v sezóně porazit tohoto protivníka, se kterým už dlouho nepřálo štěstí? (Foto: Věra Václavková)

Útočná síla soupeře je rovnoměrně rozložená do všech formací

Třebíčský hokej není tak úplně na jednu nebo dvě silné lajny. Nebezpečí opravdu hrozí od všech útočných letek, o čemž vypovídá i vyrovnané kanadské bodování týmu. Tradičně je lídrem statistik devětadvacetiletý Ladislav Bittner s 28 body, kterého prvoligový příznivci jistě dobře znají. V těsném závěsu za ním se drží elitní křídelník Michal Vodný s devíti góly a osmnácti přihrávkami. Třetím nejproduktivnějším mužem je potom Vojtěch Střondala s 26 kanadskými body. Pozor si Draci budou muset dát i na Krliše, Nedvídka nebo Psotu.

Při poslední návštěvě Horácké Slavie rozhodčí rozdali rovnou 16 dvouminutových trestů (Foto: Věra Václavková).

Vzájemné zápasy jsou vždy velmi napínavé

První střet letošních rivalů proběhl už v 6. ligovém kole, kde mužstvo z Vysočiny přijelo bojovat na led Šumperka. Kritická tehdy byla první třetina, kde hosté odskočili o dvě branky a výsledek už si pohlídali, i přestože Draci mocně finišovali. Druhý střet přinesl zajímavou, až kontroverzní bitvu. Šumperští hokejisté totiž ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby vedli, jenže poté Ladislav Bittner nastřelil břevno Mokryho branky a začal se radovat. Rozhodčí neviděli situaci dobře a po jásotu domácích odpískali gól, který neměl platit. Následně Draci prohráli po samostatných nájezdech. V tomto duelu tak budou mít svěřenci Martina Janečka soupeřům co vracet.

V průběhu utkání bude ve Fanshopu možnost hlasovat v anketě o nejoblíbenějšího Draka. Už máte jasno, komu dáte svůj hlas? (Foto: Věra Václavková)