Draci jedou do Nového Jičína s cílem udržet postupovou osmičku

Draci jedou do Nového Jičína s cílem udržet postupovou osmičku

Vanessa Vařeková, úterý 27.2.2024
Šumperští hokejisté vyráží vstříc dalšímu venkovnímu souboji. Ve středu 28. února poměří síly s nevyzpytatelným Novým Jičínem, který ovšem v poslední době postrádá ideální formu. Už jednou se Drakům podařilo novojičínskou tvrz vyloupit. Zvládnou to i podruhé a upevní si tím postupovou osmičku? To se dozvíme již brzy. Zápas startuje v tradičních 18:00.
SKUPINA ČEZ

Ďáblové se momentálně nenachází v příliš optimální formě

Hokejisté Nového Jičína neprožívají zrovna lehké období. Od poslední bitvy s Šumperkem uběhlo dalších jedenáct kol, během kterých si Ďáblové připsali pouhé tři vítězství a jednu prohru po samostatných nájezdech. Většina proher pak navíc skončila poměrně vysokým rozdílem, což může být docela znepokojující. Plný bodový zisk si svěřenci Petra Kuboše připsali proti Havlíčkovu Brodu, Hodonínu a Žďáru nad Sázavou, alespoň bod pak vzali Kopřivnici.

Po čtyřiceti odehraných zápasech se novojičínští hokejisté nachází na 5. místě s celkovým ziskem 59 bodů. Ve hře ovšem stále je i umístění v TOP 4, které by znamenalo, že by Ďáblové začínali vyřazovací část na domácím ledě. K tomu je však potřeba začít vítězit, neboť čtvrtý Hodonín má náskok čtyř bodů. Dívat se však musí rovněž pod sebe, poněvadž šestý Havlíčkův Brod jim s tříbodovou ztrátou nebezpečně dýchá na záda.

Vzájemná utkání Nového Jičína s Šumperkem prozatím hovoří mírně ve prospěch šumperských Draků. Pokaždé se však jednalo o velmi vyrovnanou partii. O osudu prvního střetnutí na ledě šumperské ŠKODA arény musela rozhodnout až 58. minuta, během níž rozhodla o vítězství domácích šťastná trefa Jozefa Danielčaka. A čarovat se muselo i v následující odvetě. Díky fenomenálním výkonům obou gólmanů se v Novém Jičíně hrálo bez branek až do 50. minuty zápasu. Právě tehdy poslal hostující celek do vedení Ondrej Šišolák a vítězství Draků pak gólem do prázdné zpečetil Daniel Vachutka. Až na třetí pokus se Ďáblům podařilo zlomit odpor Šumperka, a to když na jejich ledě po parádním obratu zvítězili 4:3.

Konečný v životní formě a Olesz? Kromě hokeje se baví i komentováním

Viktor Konečný (28+20) má formu jako hrom! Nejenže je nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína, ale s 28 trefami je i jeho nejlepším střelcem. Bodově nezaostává ani dlouholetá opora Ďáblů, Roman Maliník (17+22), kterému aktuálně náleží koruna pro nejúspěšnějšího nahrávače týmu. Povedený ročník zažívá rovněž Adam Flok (22+14) či nestárnoucí David Květoň (13+20). Opomenout nesmíme ani jednu z největších hvězd třetí nejvyšší hokejové soutěže, Rostislava Olesze (8+11). Medailista z Turína už sice ukončil profesionální kariéru, brusle ale tak úplně na hřebík nepověsil. V nedávné rozhovoru pro hokej.cz prozradil, že druhou ligu hraje především proto, aby byl stále v kontaktu s aktivním hokejem a aby se udržoval ve formě. A když zrovna neprohání mladé pušky po ledě, tak se podílí na komentování prvoligových či extraligových utkání ve spolupráci s Českou televizí.

Brankoviště pod taktovkou Filipa Hořejšího

Po odchodu Daniela Šimonů do konkurenčního Havířova, převzal gólmanské kormidlo dvacetiletý mladík Filip Hořejší. V dosavadním průběhu soutěže zasáhl do devatenácti zápasů a odchytal celkem 974 minut. Do svých osobních statistik pak zaznamenal osm vítězství a proti Havlíčkovu Brodu dokonce udržel první čisté konto. Záda Hořejšímu kryje osmnáctiletý junior Tomáš Málek a o rok starší Jakub Klimek.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, P. Kubíček, Cekr – Vachutka, Šišolák, J. Horký – Scheuter, Müller, Jaroš – Danielčak, Polách, Tarnoczy – Nilsson

Nový Jičín: Klimek – J. Holáň, Hruška, Dudáš, Hanák, D. Holáň, Kuboš, Báchor, Andrýsek – Konečný, Maliník, Květoň – J. Sluštík, Flok, Gebauer – Hudeček, Škarka, Kafka – Berka, Hilšer, P. Svoboda

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 28. února, 18:00

Místo utkání: Zimní stadion města Nového Jičína

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv