Do třetice všeho dobrého? Šumperk se první vítězství pokusí vybojovat v Třebíči

Do třetice všeho dobrého? Šumperk se první vítězství pokusí vybojovat v Třebíči

Martin Schwarz, středa 14.8.2013
Š u m p e r k – Nevyšlo to v Havlíčkově Brodě a následně ani na domácím ledě s Havířovem. Šumperská družina zatím čeká na první vítězství v přípravě na hokejovou sezónu 2013/2014. Jde však stále jen o duely před startem mistrovské části ročníku a tak rozhodně není potřeba hluboce dumat nad předešlými neúspěchy. Už ve čtvrtek 15. srpna v 17:30 hodin, se nově utvářený výběr Draků převede na Vysočině v Třebíči. A největší motivaci bojovat budou mít znovu ti nejmladší. Někteří z nich se ukázali v dobrém světle už při prvním domácím střetnutí.

Nemá to jednoduché. Trenér Radek Kučera tráví poslední letní dny pečlivým výběrem a tréninkem nové sestavy pro následující sezónu. Velikou porci prostoru na ledě dostávají zejména nově příchozí mladíci, kteří se mají možnost ukázat nejen svému kouči, ale také publiku. Po zápase na domácím kluzišti s Havířovem, prověří šumperský Salith další prvoligový klub - SK Horácká Slavia Třebíč.

Třebíčští vkročili do hokejové přípravy s velkou porcí duelů, avšak zatím příliš úspěchů nesklidili. Nejdříve Horáci podlehli Moravským Budějovicím, následně uhráli remízu s Olomoucí. V dalším zápase na svém ledě vyzvali extraligovou Kometu Brno. Klub z Vysočiny dlouho vzdoroval, nakonec podlehl po velice útočně naladěném utkání 3:5. Poslední odehrané klání Třebíče patřilo odvetě s Olomoucí. Ani na Hané se Horáci k vítězství nevybičovali. Následující soupeř Draků tedy, stejně jako Kučerova sestava, čeká na první výhru.


Šumperský gólman Tomáš Štůrala v Třebíči dříve sám působil
Foto: Pavel Svoboda (hokejsumperk2003.cz)

Soupisku týmu Kamila Pokorného obsahuje i několik jmen z uplynulé sezóny. Patří mezi ně například David Dolníček, Tomáš Kaut, nebo Jakub Čuřík. Důležité je zmínit ještě Rostislava Malenu, samotného odchovance Horácké Slavie. Stejně tak se ale Třebíč snažila doplnit nová jména. Dalším z odchovanců je i Lukáš Nahodil, bývalý útočník extraligových Pardubic. Naposledy tento hbitý forvard působil v Dukle Jihlava. Tam ale odstartoval pouze v deseti utkáních. V brance Horáků dostává poměrně dost prostoru mladík Lukáš Dusík, nastoupil i k již zmiňovanému zápasu proti Kometě Brno.


Třebíčský Tomáš Kaut se fanouškům Draků představil už sezónu minulou
Foto: Pavel Svoboda (hokejsumperk2003.cz)

V pořadí třetí přípravný zápas na ledě Třebíče odstartuje ve čtvrtek 15. srpna v 17:30 hodin. Jak je zvykem, k dispozici bude na serveru onlajny.com online přenos z utkání.