Do dračí sluje míří neoblíbený soupeř! Zlomí Šumperk odpor Slezanu?

Do dračí sluje míří neoblíbený soupeř! Zlomí Šumperk odpor Slezanu?

Vanessa Vařeková, úterý 20.2.2024
Šumperští hokejisté stále živí naději na postup do play off. A nic na tom nezměnila ani poslední krutá porážka s Vyškovem. Jenomže vyhráno zatím nemají, na sedmou respektive osmou příčku si totiž dělají zálusk další tři týmy. Jedno tedy jisté je, bojovat se bude až do posledního kola. A aby si Draci zvýšili šance na postup, musí ze zbylých šesti utkání vytřískat co nejvíce bodů, což bude hodně tvrdý oříšek. Ve středu 21. února přivítá Jarošova letka na ledě šumperské ŠKODA arény jednoho z nejméně oblíbených soupeřů, HC Slezan Opava. V dosavadním průběhu soutěže Draci ještě nedokázali proti Slezanu zvítězit, je tedy nejvyšší čas na nápravu. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.
SKUPINA ČEZ

Slezanu se v závěru základní části daří, v silné konkurenci drží zuby nehty bronzovou pozici

Svěřenci Pavla Zdráhala se mohou v novém kalendářním roce pochlubit fantastickou formou, a to i přesto, že v sestavě postrádají některé stěžejní hráče. Na úvod sice utrpěli těsnou porážku s Kopřivnicí, chuť si ale spravili hned vzápětí, když na domácím ledě porazili Velké Meziříčí 3:0 a Šumperk 4:3. Poté Opava zajížděla na led nevyzpytatelného Hodonína, kterému statečně vzdorovala až do pětiminutového nastavení, během nějž rozhodl o druhém bodu pro domácí tým Matěj Mach. V následujících dvou domácích bitvách už ale Slezané opět excelovali. Nejprve převálcovali Valašské Meziříčí 6:2 a poté se jim podařilo vynulovat brněnskou Techniku. Zbylých sedm utkání pak čítalo pouze dvě porážky s Havířovem a Havlíčkovým Brodem a jednu prohru po samostatných nájezdech s Vyškovem.

S celkovým ziskem 64 bodů se hokejisté Opavy nachází na příjemné 3. příčce, na záda jim však se ztrátou tří bodů nebezpečně dýchá Hodonín. A do pořadí by mohl ještě teoreticky promluvit také Nový Jičín, který ztrácí na Slezan bodů devět.

Další body by se tak svěřencům Pavla Zdráhala zajisté hodily, jenomže to i Drakům, kteří bojují o postup do play off. Vzájemná zápasová bilance ovšem hovoří jasně pro Slezan, který jako jeden z mála drží proti Šumperku stoprocentní úspěšnost. Nejprve si Opava poradila s Draky v krnovském azylu, a to jasně 7:3. Následně jim dokázala vzít všechny body i před zraky jejich fanoušků, a to za vítězství 4:1. Poslední dosavadní střet pak byl pro svěřence Tomáše Sedláka asi nejvíce nadějný. Šumperští hokejisté šli v Krnově jako první do vedení, jenomže Slezané předvedli v závěrečné třetině skvělý obrat a Draci se následně dokázali už jen přiblížit na rozdíl jedné branky. Šumperk tak nyní má poslední možnost opavský celek zdolat. Zvládne to?

První útočná formace ve složení Káňa-Stuchlík-Rousek je k nezastavení

Slezané se sice neřadí k těm nejproduktivnějším mančaftům druhé ligy, díky skvěle odvedené defenzivní práci ale ani moc neinkasují. Není však žádným překvapením, že bodově naprosto vyčnívá opavský srdcař Tomáš Rousek (17+29). Šestadvacetiletý kanonýr je nejproduktivnějším hráčem, nejlepším střelcem a rovněž nejlepším nahrávačem Slezanu. Jeho výkony skvěle podporuje pětadvacetiletý centr Kryštof Stuchlík (15+17). A výbornou formu má také šestatřicetiletý matador Tomáš Káňa (11+17). V defenzívě pak nejvíce září opavský kapitán Jiří Šindelář (2+26), který sice v posledním utkání trenérům chyběl, nicméně proti Šumperku by snad měl být k dispozici. Otazník pak ještě visí nad startem dalších klíčových hráčů Marka Brady (15+11) a Jana Vojtoviče (9+6), kteří byli rovněž zdravotně indisponovaní.

O gólmanské jedničce Opavy není žádných pochyb

36 zápasů a celkem 2036 odchytaných minut. Po hodonínském Dominikovi Pitákovi je opavský Marek Slíž jednoznačně nejvytíženějším brankářem celé druhé ligy. Dvacetiletý talent dostává od trenérů obrovský prostor mezi třemi tyčemi. V letošním ročníku chyběl pouze v utkání s Havířovem, jinak zasáhl do všech doposud odehraných duelů. Pyšnit se může nejen skvělou bilancí 22 vítězství a 14 proher, ale také solidním průměrem 2,74 obdržených branek na zápas. Záda Slížovi kryje jeho vrstevník Antonín Nowak, který v dosavadním průběhu soutěže zasáhl do šesti utkání.

Sankce klubu a výzva pro fanoušky k dodržování Návštěvního řádu ŠKODA arény

Klub DRACI PARS ŠUMPERK všem fanouškům sděluje, že byl dne 30.1.2024 pokutován za jejich chování v domácím utkání s Hokej Vyškov. V průběhu a bezprostředně po utkání došlo ke vhazování předmětů, tedy nápojů v obalech, na hrací plochu, čímž došlo k porušení povinnosti klubu dle příslušné legislativy ČSLH a tím naplnil podstatu disciplinárního provinění dle soutěžního a disciplinárního řádu. Mistrovskou soutěž doprovází z různých důvodů emoce i zklamání, nicméně vhazování předmětů na ledovou plochu, byť to klub není schopen ovlivnit, má vždy za následek finanční sankci. Klub tímto žádá fanoušky o dodržování Návštěvního řádu ŠKODA arény. Děkujeme.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Minařík, Dudycha, Rutar, Skopal – Jaroš, Šišolák, Vachutka – J. Horký, Scheuter, Müller – Tarnoczy, Nilsson, Danielčak.

Opava: Slíž – Adamec, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Kalus, Lehotský, Foltýn – Káňa, K. Stuchlík, Rousek – Vašenka, Beránek, Kadula – Hendrych, Häring, Voznica – Pachula, Kotásek, Buršík.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 21. února, 18:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv