Další zápas v rychlém sledu. Šumperk vyzve doma Havířov

Další zápas v rychlém sledu. Šumperk vyzve doma Havířov

Michal Krobot, neděle 10.10.2021
Stihlo uplynout snad několik desítek hodin od posledního utkání v Ústí nad Labem a šumperští hokejisté se musejí chystat na další zápas. Pondělním soupeřem bude moravskoslezský celek AZ Heimstaden Havířov, který v současné době okupuje 15. sestupové místo. V posledních zápasech se ale výkony AZetu zvedají. V pořadí 10. kolo CHANCE ligy se odehraje v šumperské Škoda aréně v pondělí 11.října. Úvodní buly je naplánované na 18:00.

Havířovu utekl start do sezóny

I přesto, že Ostravané nemají papírově nejslabší tým, nedokázali se v úvodních kolech naladit na tu správnou notu. Do nové sezóny je přivítala pražská Slavia desetigólovou nadílkou a o čtyři dny později je v na vlastním ledě potupila Třebíč. Poté přišla první výhra, kterou si Havíři vystřelili v nastaveném čase proti Sokolovu. Následující zápas ovšem odstartoval sérii porážek, které Havířov všechny pustil pouze o jeden gól. Jediná výhra v základní hrací době přišla v 8. kole, kdy si havířovští poradili s Benátkami nad Jizerou poměrem tři jedna. V posledním duelu potom AZ padl s Kolínem v prodloužení.

Při poslední návštěvě v Šumperku si Havíři odvezli dva body (Foto: Věra Václavková).

Bodování vládne Hudečkova lajna

O produktivitu Havířova se stará především trio Hudeček - Dostálek - Doktor. Bodově je na tom nejlépe Jan Hudeček, který s čtyřmi góly a šesti přihrávkami vede kanadské bodování týmu. Hned za ním je Vlastimil Dostálek s devíti body, potom Jakub Doktor za dva góly a tři asistence. Dobrými výkony se prezentuje i nová posila Šimon Kratochvil. Další zajímavé jméno do útoku je Jiří Severa, jenž opustil Ústí nad Labem a vydal se na roční zkoušku právě do Havířova.

Hudeček s Dostálkem před bránou soupeře (Foto: Adam Raszka).

Mladý brankář má skvělá čísla, roste Azetu nový talent?

Čerstvě dvacetiletý Marek Štipčák zatím v havířovské svatyni odchytal pět duelů a jako jediný ze tří brankářů dokázal vychytat mužstvu výhru. A to rovnou dvakrát. I když dostali Havíři celkem jednatřicet branek, maskovaný Štipčák si dokáže držet úspěšnost svých zákroků nad 91%. Jeho průměr obdržených gólů na zápas činí 2,75, což je téměř dvakrát méně, než obdrželi jeho kolegové. Je tedy dost pravděpodobné, že se do brány postaví i proti Drakům.

Marek Štipčák v černé variantě havířovských dresů (Foto: Adam Raszka).

Informace o utkání

Termín utkání: pondělí 11. října, 18:00

Místo utkání: Škoda aréna, Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK