Další venkovní utkání pravdy, Draky čeká těžký boj v Novém Jičíně

Další venkovní utkání pravdy, Draky čeká těžký boj v Novém Jičíně

Jaroslav Svoboda, úterý 9.1.2018
Zatímco v ligové soutěži není úspěšnějšího týmu na domácím poli než Draků ze Šumperku, tak venku svěřenci Pavla Hulvy body často ztrácejí. Jen v šesti ze šestnácti odehraných zápasů dokázali vyhrát, teď je čeká třetí zastavení této sezóny v Novém Jičíně. Právě Ďáblové se svojí domácí bilancí přibližují nejlepším třem týmům soutěže. Jen třikrát ze čtrnácti utkání před svým publikem vůbec nebodovali. Teď je na šumperském týmu, aby tento stav navýšil o další zápas. Souboj 35. kola začne v Novém Jičíně ve středu 10. ledna v 18:00.

Do konce základní části samozřejmě zbývá ještě dost kol, během kterých mohou Draci zaútočit na druhé místo, které momentálně drží Hodonín. Situace mohla být ještě podstatně lepší, kdyby se podařilo vyhrát v Opavě. Jenže neúspěšný zápas s posledním týmem tabulky je již minulostí, teď je potřeba hledět vpřed. A Drakům nahrává stále jeden důležitý fakt. Zatímco Hodonín odehrál do této chvíle 13 zápasů venku, tak Šumperk se nyní vydává již k sedmnáctému duelu na půdě soupeře.

V letošním prvním vzájemném utkání Draci v Novém Jičíně narazili, prohráli 1:4 a nic šumperskému týmu nepomohlo, že vedl 1:0 po gólu Jakuba Schejbala. Domácí tým ještě do konce druhé třetiny otočil skóre a nakonec tedy vyhrál.

Druhý duel hraný v Novém Jičíně skončil opět 4:1, ale tentokrát ve prospěch šumperského celku. Draci znovu vedli, ale tentokrát svůj náskok ještě podpořili a v 54. minutě druhým gólem v zápase zvyšoval Vladimír Cink již na 4:0. Korekce z hole Kafky už přišla pozdě.

Další dva vzájemné duely se odehrály již v Šumperku a Draci v nich pokaždé kralovali. Ani jednou neinkasovali a naopak hostům nastříleli 15 branek, přičemž Vachutka a Půhoný zařídili hned po třech vstřelených gólech.

Ďáblové se skalpem Poruby u opasku

Draci by se určitě měli mít na pozoru. Byť ostravský celek a favorita soutěže trápí marodka až tak, že duelu s Kopřivnicí musel být odložen, tak přesto o jeho síle nemůže být pochyb. Ovšem Nový Jičín dokázal Porubu porazit. A co víc, na jeho půdě. O branky se podělili Adamík, Krupa a trefou do prázdné branky Kocián.

Ďáblové v posledních čtyřech zápasech pokaždé bodovali, byť dvakrát jen jedním bodem za prohru po nájezdech. V domácím prostředí pak naposledy ztratili všechny body 22. listopadu 2017, po porážce s Hodonínem.

Opory? Slovák, Gebauer a Adamík

Jestli v aktuální sezóně může Ďábly něco trápit, tak je to koncovka. Méně gólů nastřílela již jen poslední Opava. Více než 10 branek vstřelil pouze Robin Gebauer (11 zásahů), následují Michael Chvostek (8 gólů), Dominik Kafka, Jan Sonnek (oba 7 branek) a nejlepší střelec z řad obránců, Vojtěch Adamík. Jeho 6 branek je stejně tolik, co nastřílel zbytek obránců dohromady.

Právě produktivita defenzivních hráčů zatím Novému Jičínu chybí. Oněch 12 gólů nastřílených obránci je ve srovnání s 29 refami šumperských zadáků opravdu málo.

Poputují důležité body do Šumperka?

Zápas v Novém Jičíně by se mohl na první pohled zdát jako tuctový. Jenže opak je pravdou. Druhý Hodonín drží náskok čtyř bodů a případné klopýtnutí by znamenalo další nárůst ztráty. To by samozřejmě byla komplikace v boji o druhou příčku po základní části. Ta znamená přímý postup do semifinále play-off.

Jak již bylo zmíněno, ze třízápasového programu kola byl odložen duel Poruby v Kopřivnici, tudíž se kolo zúžilo jen na dvě utkání:

NOVÝ JIČÍN - ŠUMPERK, 18:00
Valašské Meziříčí - Hodonín, 18:00

Utkání v Novém Jičíně bude vysílat živým textovým přenosem serveru www.onlajny.com, jako hlavní jej bude řídit Ivan Čuňočka, jako čároví jsou nominováni Marek Bubela a Pavel Mikšík.