Další územní rival na scéně: Zastaví Šumperk přerovskou krasojízdu?

Další územní rival na scéně: Zastaví Šumperk přerovskou krasojízdu?

Vanessa Vařeková, úterý 4.10.2022
Jako na houpačce. Tak by se zatím dal popsat výkon šumperského celku. Když už se Drakům podaří zvítězit, nedokáží na tuto výhru navázat. Nicméně tento mladý tým se neustále formuje a rozhodně má potenciál k lepším výkonům. Po nevydařeném utkání s prostějovskými Jestřáby mají svěřenci Lukáše Majera šanci na reparát, a to hned v dalším malém krajském derby! Ve středu 5. října zavítá na šumperskou scénu aktuálně druhý celek soutěže, HC ZUBR Přerov. Překvapí Draci favorita? Připíší si druhé vítězství na domácí půdě a opustí poslední místo v tabulce? Úvodní buly tohoto atraktivního souboje je naplánováno na 18:00.
SKUPINA ČEZ

HC ZUBR Přerov

V loňském ročníku hokejisté Přerova zazářili především v samotném závěru základní části, kdy měli nejlepší formu ze všech účastníku Chance ligy. Celkem nasbírali 82 bodů s bilancí osmadvaceti vítězství a dvaceti porážek, a tím si tak zajistili přímý postup do čtvrtfinále. V něm však Zubři narazili na jednoho z největších adeptů na účast v baráži, jihlavskou Duklu. A stejně jako v letech minulých, i tentokrát to byla pro Přerov konečná stanice. Přesto to ale Jihlavě nedal zadarmo. Ba naopak, Zubři bojovali do posledních chvil a chyběl opravdu malý krůček v cestě za historickým postupem do semifinále. Přerovští hokejisté totiž od návratu do první ligy ještě nikdy nepřešli přes čtvrtfinálové brány.

Jedna jediná prohra v prodloužení a prozatímní druhá příčka. Přerov zažívá parádní vstup do sezóny

Přerovští Zubři mají na svém kontě šest odehraných zápasů. Hned v úvodním kole je čekala dlouhá cesta na sever Čech, kde se o první body utkali s ofenzivně laděnými Litoměřicemi. Hosté na litoměřickém ledě ale předvedli parádní obrat a zaslouženě zvítězili 4:3. Úspěch Zubři také slavili při domácí premiéře proti Třebíči. První menší zaváhání nastalo ve třetím kole proti pražské Slavii, kdy ztratili jeden bod za vítězství po samostatných nájezdech. A první porážku utrpěli svěřenci Roberta Svobody až v šestém kole, kdy nestačili na Frýdek-Místek, který ale o výhře rozhodl až trefou v prodloužení. Zubři jsou tak zatím jediným týmem, který nebyl poražen v základní hrací době a se 14 body aktuálně okupuje 2. příčku. Na Vsetín ztrácí jeden jediný bod, a to má ještě jeden zápas k dobru. Přerov tak klidně může letos být černým koněm soutěže.

Poslední vzájemný zápas, v rámci letní přípravy, musel být předčasně ukončen kvůli hromadné šarvátce na střídačkách. (Foto: Věra Václavková)

Nejlepší střelec a nejúspěšnější centr! Rok Macuh táhne Zubry

Loňský ročník strávil v konkurenčním Šumperku, kde prožil výbornou sezónu a herně vyrostl. A je evidentní, že si svoji formu a zdravé sebevědomí slovinský sympaťák přenesl do (staro)nového působiště. Rok Macuh v Přerově jednoduše září, což ostatně potvrzoval už během přípravy. Po šesti kolech má na svém kontě 5 bodů (3+2). Se třemi vstřelenými brankami je nejlepším střelcem mužstva a kromě toho je i nejúspěšnějším centrem na buly. Díky jeho schopnostem tak má Přerov nejvyšší úspěšnost na vhazování z celé ligy. Naopak šumperští Draci, za které Rok Macuh loni nastupoval, mají úspěšnost na buly nejhorší. Minimálně v této disciplíně je tak citelně znát odchod slovinského útočníka.

Pěti kanadskými body přispěl nejen Rok Macuh, ale také hned trojice hráčů. Matouš Kratochvil vstřelil v šesti zápasech 2 branky a na další 3 nahrával. Skvěle si také vede v kategorii plus/mínus, kde si připsal 4 pozitivní účasti na ledě a žádnou negativní. Jakub Svoboda má zatím na svém kontě 1 přesilovkovou trefu a další 4 asistence. Posledním pětibodovým hráčem Přerova je obránce Robert Černý, který přispěl týmu celkem 5 asistencemi. Je tedy nejlepším nahrávačem Zubrů, třetím nejlepším nahrávačem a čtvrtým nejproduktivnějším obráncem celé soutěže. Letos si už dokonce stihl připsat jeden start za extraligový tým, Kometu Brno.

Ex-šumperský Rok Macuh má fantastickou formu. V přípravě se proti bývalému klubu prosadil hned dvakrát. Bude skórovat i nyní? (Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz)

Rodí se v Přerově nejlepší brankářské duo?

Zubři se hned po Vsetínu mohou pyšnit nejmenším počtem inkasovaných gólů. Obrovskou zásluhu na tom mají oba přerovští brankáři, kteří před svou svatyní postavili doslova nedobytnou zeď. Zkušenější z této dvojice, Michael Petrásek, odchytal celkem čtyři utkání s bilancí čtyř vítězství. Průměrně obdržel 2,20 branek na zápas a jeho úspěšnost ze prozatím zastavila na 93,57 %. O malinko lepší statistiky má Petráskův mladší kolega, Michal Postava, který zatím nastoupil do dvou střetnutí, v nichž si připsal jednu výhru v prodloužení a jednu porážku v prodloužení. Ve dvou zápasech průměrně obdržel 1,94 branek na zápas a naopak pochytal 93,57 % soupeřových střel. Oba tak jednoznačně patří mezi nejlepší brankáře celé soutěže a v týmu hrají klíčovou roli. To ovšem není vůbec dobrá zpráva pro soupeře, kteří to budou mít proti Přerovu daleko složitější.

Středeční utkání nabídne kromě skvělé atmosféry a atraktivního souboje i bitvu brankářů. Otázkou však zůstává, kdo se proti Petru Hamalčíkovi postaví. (Foto: Věra Václavková)

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce ŠKODA arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 5. října, 18:00

Místo utkání: ŠKODA Arena Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz