Další krajské derby - tentokrát Draci míří do Uničova

Zuzana Košťálová, pátek 19.11.2010
Š u m p e r k - Už uplynuly skoro dva měsíce od posledního vzájemného souboje, ve kterém Šumperk doma porazil Uničov vysoko a jasně 10:3, ačkoliv jako první inkasoval. Nyní mají možnost uničovští hráči vše šumperským Drakům zúčtovat. Podaří se jim spanilou jízdu soupeře zastavit nebo si Šumperk udrží neporazitelnost a vybojuje devátou výhru v řadě? Přesvědčit se o tom můžeme již tuto neděli 21. 11. 2010 od 17.00. Derby s posledním týmem tabulky se tentokrát odehraje na uničovském zimním stadionu.

V posledním kole se Uničov utkal s druhým celkem tabulky, a to s AZ Havířov. Uničovští poprvé inkasovali v páté minutě utkání a pak už se jen vezli. Po první třetině vedl Havířov již 3:0 a na začátku třetiny druhé 4:0. Střeleckou kanonádu Havířova však ve 31. minutě na chvíli přerušil gólem do soupeřově sítě Petr Jurča po asistencích Aleše Frieba a Tomáše Trojana. Radost ze vstřelené branky ovšem netrvala dlouho a Uničov znovu inkasoval. Stav zápasu po druhé třetině tedy 5:1 pro Havířov. Hned na začátku třetí třetiny, přesněji ve 42. minutě, se znovu prosadil jeden z havířovských borců a zvýšil tak náskok na 6:1. Poté přišli ještě další dva góly ze strany Havířova. Uničov se nevzdal a dokázal ještě náskok Havířova alespoň snížit. A to v 53. minutě brankou Martina Diviše po nahrávce Pavla Handla a ve stejné minutě dalším gólem Františka Zúbka po asistencích Michala Raka a Petra Jurči. Uničov zakončil své střelecké umění v 57. minutě trefou Aleše Frieba po kombinaci s Pavlem Handlem a Peterem Drábkem. Úplnou tečkou na závěr bylo trestné střílení Havířova v 58. minutě, které bylo proměněno. Konečné zúčtování činilo 9:4 v neprospěch Uničova, a tak je stále Havířov v těsném závěsu za šumperskými Draky.

Nejproduktivnějším hráčem z výběru Tomáše Sršně je odchovanec Draků Petr Jurča. Na svém kontě má 13 bodů za 11 gólů a 2 asistence. Jedenáct kanadských bodů má pak dvojice Pavel Handl (4+7) a Aleš Frieb (7+4) a deseti bodíky se pyšní František Zúbek za pět gólů a pět asistencí. Dalším exDrakem v kádru Uničova je útočník Jan Přikryl. Ovšem i na soupisce Radka Kučery, šumperského trenéra, jsou hráči, kteří v minulé sezóně 2009/2010 nastupovali za Uničov. Jsou jimi zkušený obránce a zároveň kapitán šumperského mužstva Aleš Holík a brankář Marek Peksa.

Oslabením pro Uničov může být absence Petra Pavlase, který do zápasu zřejmě nenastoupí kvůli poranění nohy. Problém s obránci se Uničovu prohloubil po minulých zápasech, kdy během střetnutí s Frýdkem-Místkem zkolaboval zadák Josef Pour. I on by měl v nedělním duelu soupeři chybět. Draci budou postrádat Romana Meluzína.

Rozhodně si nenechte ujít tento atraktivní duel a vydejte se s námi autobusem do Uničova a sledujte naživo, jak se Draci vypořádají s dalším soupeřem ligy. Odjezd autobusu je plánován na neděli 21. listopadu 2010 v 15:30 od kulturáku v Šumperku! Cena zájezdu je maximálně 45 Kč - 50 Kč, dá se ale s největší pravděpodobností předpokládat nižší. Záleží jen a pouze na vašem zájmu. Své rezervace míst posílejte buď na email redakcehcs@seznam.cz a nebo pomocí SMS zpráv na telefon +420 774 818 700. Přihlášky lze podávat také prostřednictvím oficiální stránky klubu na síti Facebook.com. Nezapomeňte uvést vaše jméno, příjmení a počet rezervovaných míst.

Utkání bude možno sledovat na tradičním serveru www.onlajny.cz, kde se Vám budeme snažit zprostředkovat psaný přímý přenos.

Pojeďte s námi a pomozte Drakům svými hlasivkami při cestě za dalšími důležitými body, o které budou bojovat 21. 11. 2010 od 17.00! Naposledy vyhráli Draci v Uničově mistrovské utkání takřka přesně před dvěma lety - 30. listopadu 2008 v poměru 4:1, když se hattrickem blýskl Martin Ambruz. Jako připomenutí oslav vítězství přikládáme následující video, i když poměrně nekvalitní... Věřme, že stejné oslavy propuknou na uničovském zimním stadionu i letos.