Další kolo za dveřmi: prosincová změna v kádru a historický střet

Další kolo za dveřmi: prosincová změna v kádru a historický střet

Michal Krobot, pátek 2.12.2022
Pár dní nazpět se hokejový kalendář otočil na poslední stranu. Před námi je poslední měsíc roku a na jeho začátku si představíme jeho první domácí duel. Do Škoda arény přijedou poprvé v historii Pardubice B a celek Lukáše Majera tak bude bojovat vůbec o první vítězství nad tímto soupeřem. To ovšem není ani zdaleka vše! Mezi Draky se nedávno vrátil jeden z odchovanců a tým naopak čítá i jeden ochod.
SKUPINA ČEZ

Vánoční dárek rozbalen už měsíc předem. Mácha opět Drakem

Dvacetiletý útočník to letos nemá vůbec lehké. Bez kufru se snad ani nepohne. Hlavní kontrakt má s Olomoucí, ale ta ho během sezony posílala hrát do Chance ligy. Joshua tak musel často cestovat. Nejprve do Jihlavy, poté do Třebíče a šest zápasů má také v dresu Kohoutů. Teď už to ale vypadá, že může konečně vydechnout. „Joshua je odchovanec klubu, měli jsme o něj zájem již loni a stejně tak i před letošní sezonou. Jeho příchod se povedl až nyní a pevně věřím, že další Šumperák v sestavě pomůže našemu týmu ke splnění sezónního cíle. Josh potřebuje čas na adaptaci, aklimatizaci a zastavit stěhování a pendlování, které velmi výrazně brzdilo jeho hokejový rozvoj. A kde jinde než doma. To by měl být úděl mateřských klubů,” reagoval hlavní trenér Parsu na příchod dalšího odchovance.

Při své letošní premiéře si Mácha připsal jednu asistenci (Foto: Věra Václavková).

Tým se loučí s Jakubem Michálkem

Měsíční hostování je u konce. Michálek přišel jako pomoc kvůli velké marodce v obranných řadách. Práci odvedl výbornou. Do střeleckých statistik se sice nezapsal, ovšem obranné povinnosti plnil na jedničku. „Kuba Michálek byl u nás na měsíčním hostování, které ve středu skončilo a Kuba se rozhodl pokračovat dále přes zahraniční angažmá. Měli jsme o něj zájem i nadále, ale hrajeme na 6 obránců, a po návratu Tomáše Drtila by byl pro Kubu risk bojovat v 8 obráncích, což naprosto chápu a respektuji. Je potřeba říct, že Kuba zde odvedl výbornou práci, přičemž za ten měsíc splnil pro obě strany vše, co měl. Chtěl bych ještě dodat, že má Kuba u nás kdykoliv dveře otevřené, máme s ním pozitivní zkušenost,” hodnotil Michálkovo angažmá Lukáš Majer.

Mladý obránce při blokování střely soupeře. Kubo, děkujeme (Foto: David Peška).

Pardubice B poprvé na šumperském ledě

Draci se se sobotním soupeřem střeli pouze jednou. A to ve 13. ligovém kole na ledě Chrudimi. Utkání bylo vyrovnané a rozseknout ho musely až samostatné nájezdy. Od té doby se ovšem oba týmy posunuly. Draci mají šestizápasovou bodovou šňůru a trio hráčů se pohybuje na vrcholu kanadského bodování soutěže. Pardubice naopak padly na dno. V pětadvaceti duelech získaly pouze jednadvacet bodů. Není radno nikoho podceňovat a proto se Draci musí náležitě připravit.

Jediným střelcem, který se proti Pardubicím zatím dokázal prosadit, byl David Bartoš. A to rovnou dvakrát (Foto: Věra Václavková).

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce Škody arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 3. prosince, 17:00

Místo utkání: Škoda aréna, Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz