8. kolo: Andrýsek sestřelil Techniku, Matějný Uničov a týmy na čele tratily

Jaroslav Svoboda, středa 6.10.2010
Š u m p e r k - O víkendu se odehrálo již osmé kolo 2. hokejové ligy sk. Východ a o překvapení i výrazná individuální představení nebyla nouze. Například všechny týmy umístěné po sedmi odehraných kolech na prvních třech místech ztrácela body. Zatímco Orlová a Prostějov přišly o všechen zisk, Draci přeci jen vydolovali aspoň dva bodíky. Ovšem právě šumperští hokejisté měli papírově nejslabšího soupeře, poslední Frýdek-Místek. Orlová doma podlehla kompaktní Opavě, která se až do nedělního večera dostala na pár hodin do čela tabulky. Prostějov prohrál v Hodoníně, kde se tedy vítězně navrátil na střídačku Drtičů Svatopluk Číhal. Hattrick zaznamenali v 8. kole Jan Matějný (Val. Meziříčí) a Michal Andrýsek (Uh. Hradiště), který dokonce skóroval čtyřikrát. V článku videa ze zápasů 8. kola.

Uherské Hradiště přivítalo na svém ledě brněnskou Techniku a se soupeřem se vůbec nemazlilo. Nováček ligy nasázel doposud v soutěži tápajícím Brňanům šest branek, přitom nejaktivnějším "sazečem" byl Michal Andrýsek, který konto Techniky zatížil hned čtyřmi góly. O osudu zápasu rozhodla prakticky první třetina, ve které domácí uspěli poměrem 4:1. Nic hostům nepomohlo snížení v úvodní desetiminutovce prostřední části zápasu. Domácím opět odskočili a Piluša v poslední třetině jen pečetil na konečných 6:3. Uherské Hradiště tak potvrdilo středeční vítězství v Uničově a díky šesti bodům se během týdne propracovalo na 10. místo tabulky.

Valašské Meziříčí zdá se našlo správnou cestu z herní a výsledkové krize z prvních kol a po výhře v Prostějově si doma Bobři poměrně lehce poradili s předposledním Uničovem. Zápas bohatý na góly rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 4:1. Hattrickem se v zápase blýskl Jan Matějný, který v sezóně 1999-2000 vypomáhal Šumperku zachránit 1. ligu. Bobři se již vměstnali do osmičky pro play-off, což sice po osmi odehraných kolech nic závratného neznamená, ale po katastrofálním vstupu do ligy se jistě jedná o psychickou vzpruhu.

Drtiči hostili na svém ledě Prostějov a pod dohledem staronového kouče Svatopluka Číhala dokráčeli k výhře. Hosté přitom v zápase dvakrát vedli, jenže stejně jako v Meziříčí i v Hodoníně rozhodla druhá třetina. Tu domácí vyhráli 3:0 a zápas už si pohlídali. Hodonín tak ukončil neúspěšnou sérii zápasů, kterou odnesl trenér Karel Buřič odchodem ze střídačky. V tabulce však zůstávají Drtiči daleko za očekáváním až jedenáctí, Jestřábi pak klesli za Opavu na třetí místo.

Břeclavští Lvi poprvé bodovali venku, uspěli v Přerově. Na fotce obránce Marek Dora.

V Přerově se představila Břeclav a zatímco domácí Zubři byli v předchozích zápasech na svém ledě stoprocentní, Lvi se jeli na Hanou pokusit o první bodový zisk z ledu soupeře. Domácím se v zajímavém utkání podařilo udržet neporazitelnost, Břeclav pak odvezla domů bodík. Zubři v utkání dvakrát vedli, hosté však - opět z pozice příjemného překvapení letošní sezóny - dokázala zápas dotáhnout do prodloužení a nájezdů. V této disciplíně rozhodl o prémiovém bodu pro domácí zadák Faltýnek a oba týmy tak po osmém kole dělí pouze bod. V tabulce výše postavená Břeclav má však odehráno jedno utkání navíc.

Orlová si brousila zuby na útok na první místo, jenže nakonec si je vylámala na Opavě a právě Slezan se nenápadně vyškrábal nad všechny druholigové soupeře. I když jen do neděle. Na góly čekali diváci v Plus Oil Aréně až do třetí třetiny. Hrdinou zápasu se stal brankář David Iláš, který Slezan letos táhne k výšinám. I Olejáři si s ním nevěděli dlouho rady a tak to byli hosté, kdo otevřel skóre zápasu. Tichý využil přesilovku ránou mezi Šafránkovy betony. Drtivý úder hostů vyšperkoval o 31 vteřin později Kocián a na začátku poslední třetiny tak Slezan náhle vedl 2:0. Až pět minut před koncem se domácí konečně dočkali. Ivanova bomba se vznesla do vzduchu a k údivu přítomných padla za záda Iláše. Jenže víc už Orlová nestihla, naopak v power-play poslal kotouč do sítě Pavelek a Opava se z čista jasna ocitla v čele ligy.

Jediný Nový Jičín dokázal i po osmém kole udržet na svém ledě stoprocentní bilanci. V dramatickém souboji zdolal Vsetín 3:2 a měrou vrchovatou mu pomohl k výhře zkušený Petr Macháček. Dvěma góly a jednou asistencí se podílel na všech domácích trefách. Hokejista, který kdysi v rozhovoru uvedl, že před utkáním straší spoluhráče tvrzením, že soupeř je ještě větší a silnější než minule a nechodí do práce, se tak stal hrdinou zápasu. Zatímco venku ještě Nový Jičín nebodoval, doma zatím neztratil. Vsetín naopak zůstal viset na třináctém místě tabulky a ačkoliv je odehráno teprve osm kol, vzhledem k systému soutěže se mu značně komplikuje boj o play-off.

Drakům se do cesty postavil poslední celek Frýdku-Místku a po deseti odehraných minutách se zdálo, že se bude celé utkání pohybovat po stejné výsledkové linii jako poslední domácí zápas Draků s Uničovem. Jenže hosté se vzepjali k srdnatému odporu a nakonec dokázali vydolovat bod. Šumperští hokejisté tak poprvé letos na svém ledě klopýtli, přesto se udrželi v čele tabulky. Dvěma góly se opět blýskl kanonýr Velecký, vítěznou trefu v prodloužení zaznamenal Holík. Nicméně místo oslav vztekle zahodil hůl. Dva body z takového zápasu jsou sice málo, na vedoucí pozici Draků v soutěži však nic nemění.