4. kolo: Ofenzivní orgie přinesly první body pro Uničov

Jaroslav Svoboda, úterý 21.9.2010
Š u m p e r k - Již čtvrté hrací kolo 2. ligy skupiny Východ je za námi a v soutěži zůstal doposud jediný neporažený celek - LHK Jestřábi Prostějov. Celek z Hané vyhrál 6:4 v Havířově a protože v jiném hanácko-slezském souboji zvítězil Přerov nad Orlovou, tak se Jestřábi osamostatnili na čele. Poprvé letos dokázal bodovat Uničov, který uspěl v divoké přestřelce ve Frýdku-Místku poměrem 7:6. Hodonín si pak doma poradil s Novým Jičínem až díky drtivému finiši, Valašské Meziříčí naopak zlomilo odpor Vsetína ve valašském derby hned v úvodu. Na závěr pak Opava obrátila utkání v Uherském Hradišti.

Šumperk - Břeclav 4:3

Kromě utkání Draků s Břeclaví se celé kolo odehrálo v sobotu a naši procházku po druholigových stadionech na Moravě započneme ve Frýdku-Místku. Tam zavítal Uničov a v divoké a nespoutané gólovačce vyhráli hosté poměrem 7:6. Již v šesté minutě hosté vedli 3:0 a i na branku Kudláčka z 8. minuty dokázal celek vedený bývalým hokejistou Tomášem Sršněm odpovědět. Hned v úvodu druhé třetiny přidal již pátý gól Uničova Diviš a zdálo se, že hosté si překvapivě hladce dojdou za vítězstvím. Jenže ve 53. minutě bylo zase srovnáno, ovšem poměrem 6:6. Ofenzivní orgie ukončil v 56. minutě obránce Hodulák a hosté tak poprvé v letošní sezóně mohou slavit vítězství.

I v Havířově se děly věci. Domácí vedli ještě 15. minut před koncem 4:2, aby následně čtyřikrát inkasovali a ze souboje s lídrem soutěže odešli poraženi. Klíčovou roli sehrál Jakub Čuřík, který v 56. minutě potrestal hrubku v defenzivě Havířova a v minutě předposlední do odkryté branky symbolicky dokonal domácí dílo zkázy. Opava zamířila do Uherského Hradiště a dočkala se dalších bodů. Domácí tým sice vedl zásluhou gólu Václava Kotačky, jenže hosté dokázali zápas otočit. Pět minut po Kotačkově trefě skóroval ve vlastním oslabení Tomáš Měch, tentýž hráč v čase 42:17 rozhodl zápas. V 50. minutě přidal pojistku Kamil Suchánek a Slezan si na Slovácku vybojoval tři body.

Napínavý souboj byl očekáván ve Valašském Meziříčí, kde se u Bobrů konalo velké valašské derby se Vsetínem. Ten v posledních šesti utkáních s Bobry odešel pokaždé poražen a ani tentokrát se nit nepřetrhla. Již v polovině druhé minuty seděli na trestné lavici tři hráči a domácí početní výhodu 4 na 3 využili zásluhou Kostelňáka. V osmé minutě ještě srovnal Daniel Tesařík, jenže vsetínský výběr stačil do konce třetiny inkasovat ještě třikrát. Miroslav Varga, Bacul a Jakub Fojtík nalajnovali směr zápasu. Góly Bokroše a Davida Vargy navíc podtrhli debakl hostů. Hodonín si na svém ledě poradil s Novým Jičínem, ale s houževnatým soupeřem se pral o body až do poslední třetiny. I když výsledek 6:2 pro domácí může mluvit o opaku. Nový Jičín dokonce zásluhou Pavla Hrušky vedl a i když Komárek s Juráskem otočili, ve 49. minutě srovnal na 2:2 Vrdlovec. Pak však domácí zabrali a v závěrečné desetiminutovce skórovali hned čtyřikrát. Postupně se trefili Tomášek, Miklík, Jurásek a Špok a hosté se tak vypravili na cestu domů s prázdnou.

Na závěr souhrnu pak to nejlepší, šlágr kola mezi Přerovem a Orlovou. Ta přijela na Hanou s vysokým sebevědomím, které bylo podpořeno i výsledky v prvních třech kolech. Jenže u Zubrů těžce narazili. Vyloučeními a nervozitou prošpikované utkání nabídlo mimo jiné deset branek. Tu úvodní vsítil v 17. minutě Marek Ivan, jenže domácí Kolář do sirény vyrovnal a ve 34. minutě druhou trefou poslal Zubry do vedení. Ve 36. minutě pak hosty nepodržel brankář Gleich, který za svá záda pustil neuvěřitelný dloubáček z půlky hřiště, který vyslal Kočara. Otřesení hosté inkasovali ve druhé třetině ještě z hole Kotáska a za stavu 4:1 se dalo předpokládat, že domácí by měli zápas dohrát v klidu. Jenže předpoklady jsou jedna věc a realita druhá. Ze třetí třetiny uběhlo 46 vteřin a zkušený Javín propálil vše. Ve 45. minutě skóroval i Valchař a Orlová se dotáhla na rozdíl jediné branky. Tento stav však vydržel pouhých 18 vteřin. Sprušil trefil z kruhů přesně k tyči a Zubři měli znovu více klidu do hry. Šest minut před koncem utkání snížil druhou trefou v utkání Valchař, víc hosté ale nevymysleli. Naopak Pavel Hanák trefou do prázdné branky rozhodl o první letošní porážce Orlové v lize.