Draci zvládli ligovou premiéru a ze Žďáru vezou výhru 5:1

Draci zvládli ligovou premiéru a ze Žďáru vezou výhru 5:1

Jaroslav Svoboda, středa 11.9.2019
Náročný úkol splněn. Draci se vydali k prvnímu utkání nového ligového ročníku do Žďáru s očekáváním, také s dosazenou vizitkou jasného favorita. Nakonec svou pozici potvrdili, v prvních dvou třetinách shodně uspěli dvoubrankovým rozdílem a v té poslední si tříbodové vítězství poohlídali. Draci se tak jako jediný celek skupiny Východ radoval z vítězství venku. Zároveň navázal na loňskou výhru v prvním kole v Orlové a podruhé v řadě dokázal vstoupit do mistrovské sezóny vítězně.
1.kolo středa 11.9.2019
Žďár nad Sázavou - Draci Šumperk
Žďár nad Sázavou - Draci Šumperk
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. Bureš (Pleva, Heinrich) - 9. Vachutka (Jaroš, Milfait), 16. Sedlák (Drtil), 32. Spratek (Gewiese), 40. Kabelka (Pokorný, Krejčiřík), 51. Vachutka (Milfait). Rozhodčí: Nikola - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 651. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Sláma – Kolda, Pleva, Adam, Wasserbauer, Kadleček, Koželuh, Hort – Sokolík, Prokš, Gregar, Jícha, Chlubna, Kunstmüller, Pazourek, Bureš, Heinrich, Kovářů
Wanecki - Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, M. Haloda, Řezáč - Jaroš, Milfait, Vachutka - Krejčiřík, Spratek, Pokorný - Scheuter, Antonov, Hroch - Urban, Müller, Haluza - Šíp

Komentář k zápasu

Pokud se našli šumperští příznivci, kteří nervozně vyhlíželi úvodní zápas sezóny, i s ohledem na výsledky Draků na ledě soupeřů, tak hráči se prezentovali ve Žďáru nad Sázavou odhodlanou a cílevědomou hru.

Plameny sice oproti minulým letům prožívají těžké období a musí řešit finanční komplikace, avšak bylo jasné, že proti šumperskému celku se bude chtít i tak kvalitní tým domácích vytáhnout. Od úvodních minut ale byli aktivnější hosté, zvláště Vachutka se s chutí tlačil do koncovky. Nejvíce se však v začátku zápasu zapotil Michal Wanecki, který čelil velké šanci Ondřeje Kovářů. Domácí útočník ale přehodil nejen beton brankáře, ale i branku.

A když neuspěl proti šumperské posile mezi tyčemi ani Jícha, tak se dočkal Šumperk. Na střílenou přihrávku od Jaroše stačilo DANIELU VACHUTKOVI jen nastavit čepel a kotouč už vlnil síť žďárské branky. Tlak Draků pokračoval, skórovat mohl Antonov, ale pozici měl těžkou. Při vyloučení Sokolíka se ale svěřenci Martina Janečka dočkali podruhé. Od Drtila dostal přihrávku TOMÁŠ SEDLÁK, jeho pokus z ostrého úhlu skončil v brance. A protože Šumperk naopak ubránil Řezáčovo vyloučení, odpočíval v kabině s příjemným vedením 2:0.

Do druhé části vstoupili hosté s chutí, své šance však Marek Haloda ani Jaroš nevyužili. Následně se musel s domácími šancemi vypořádat jistý Wanecki, což zvládl bez větších obtíží. Jestliže Martin Janeček sliboval, že Draky naučí venku vítězit, tak ve Žďáru nad Sázavou poslali šumperští hokejisté svým fanouškům první pověstnou vlaštovku. Navíc se opřeli i o úspěšnou hru v přesilovkách. Ve hře pěti proti třem sice ještě neuspěli, ale v následné již standardní početní výhodě již ano. Do mezikruží si nabruslil DANIEL SPRATEK a skrze Slámu poslal kotouč do sítě potřetí.

V dalším oslabení, kdy musel na trestnou lavici Sedlák, se Šumperk opět precizně ubránil i s přispěním jistého Waneckiho. A následně již v plném počtu opět převzal iniciativu. Snaha hostů pak přinesla své ovoce, Draci nijak nezanechali ofenzivních choutek po nevyužitých šancích. A tak se 19 vteřin před koncem druhé třetiny prosadil DANIEL KABELKA, který si stejně jako Spratek před ním mohl do statistik připsal svou první mistrovskou trefu v šumperském dresu.

Třetí třetinu už tak mohli přece jen Draci absolvovat ve větší pohodě. Zvláště když byli i nadále nebezpečnějším týmem. Domácí ale sympaticky zbraně nesložili a jako první zahrozil Gregar. Wanecki měl však dobrý výhled. To Šumperští byli v zakončení preciznější, jmenovitě DANIEL VACHUTKA dostal kotouč od Milfaita a aniž by se zdráhal, tak z první poslal puk do sítě. Potřetí v utkání však vystřídala gólovou radost hned vzápětí hra v oslabení. Tentokrát musel na trestnou Antonov. Draci znovu hru ve čtyřech zvládli, ale dvě vteřiny po návratu ruského útočníka do hry se již Žďár nad Sázavou prosadil. Plevovu střelu od modré tečoval před Waneckim LUKÁŠ BUREŠ a Michal Wanecki se musel smířit s tím, že čisté konto neudrží.

Oba celky se ještě pokusily v závěru pohnout se stavem zápasu, ale bezvýsledně. Šumperk si připsal výhru 5:1 na půdě soupeře a vstoupil tak do sezóny správnou nohou.

Ohlasy trenérů

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): Je to zrovna ten zápas, kdy výsledek vypadá jednoznačně, ale já musím pochválit mužstvo za nasazení a bojovnost. Byly tam chyby, ale je začátek a my se z toho poučíme. Jen je škoda, že jsme soupeři vlastními chybami darovali góly. Byly tam pasáže, kdy jsme drželi krok a soupeře dokázali zatlačit. Nedali jsme góly, což samozřejmě mužstvo zvedne, kdyby to tam padlo. Že jsme ale v prvním zápase a s takovým soupeřem dokázali držet tempo je pro mě velmi pozitivní.

Martin Janeček (DRACI ŠUMPERK): Z pohledu začátku sezóny důležité vítězství, z pohledu celé sezóny však úplně bezvýznamné, pokud hned v sobotu nenavážeme. Hráčům patří velké poděkování, především díky nim jsem si úvodní utkání ve službách DRAKŮ užil.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
Draci Šumperk