Zápasová příprava v Brodu nevyšla, domácí zvítězili 6:3

Zápasová příprava v Brodu nevyšla, domácí zvítězili 6:3

Tomáš Sochor, Jaroslav Svoboda, Tomáš Sochor, úterý 20.8.2019
Po domácím vítězství s Martinem se vydali šumperští Draci k další zápasové prověrce do Havlíčkova Brodu. Na půdě jednoho ze spolufavoritů soutěže výsledkově neuspěli, domácí v každé třetině vstřelili o jednu branku navíc a nakonec zvítězili 6:3. Dva šumperské zásahy obstaral Tadeáš Jaroš, pod poslední gól Draků se podepsal obránce Tomáš Drtil.
přát. úterý 20.8.2019
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
6:3
(1:0, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 18. Semrád (Pospíchal, Kuchta), 22. Vala (Voříšek), 28. Pospíchal (Matušík, Mikeš), 46. Semrád, 50. Holenda (Kadlec, Plachý), 55. Kuchta (Kliment, Matušík) – 39. Jaroš (Milfait), 49. Jaroš, 51. Drtil (Milfait, Pokorný). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: doplníme. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Novák (od 30.Holík) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Port (A) – Mikeš, Matušík, Ludvík, Juráň, Voříšek (C), Kadlec, Plachý, Kuchta, Holenda
O. Haloda – Kabelka (A), Drtil, Gewiese, Plhal, Řezáč, M. Haloda (A), Habrman – Jaroš, Milfait (C), Pokorný, Ostřanský, Spratek, Hroch, Müller, Antonov, Scheuter, Urban, Šíp, Haluza

Komentář k zápasu

Úvodní dvacetiminutovka začala ve vysokém tempu. Dominantní však byli gólmani. Petr Gewiese a Daniel Kabelka pálili od modré čáry ostrými, Čeněk Novák jejich střely s přehledem zlikvidoval. Na druhé straně se do velké šance dostal Jakub Kadlec, když ujížděl sám na Ondřeje Halodu, ale i gólman hostů byl úspěšný. Jako první otevřeli skóre domácí. Ladislav Pospíchal vybídl ke střele od modré Tomáše Semráda, který si ještě dvěma kroky vylepšil svou pozici a ranou do pravého horního rohu zavěsil.

Druhou periodu začali lépe domácí. Jako první se prosadil David Vala. Luboš Voříšek vyhrál vhazování právě na střelce druhé branky, který z první propálil vše, co bylo před ním, a zvýšil tak náskok domácích na dvě branky. Šanci na snížení měl Jan Milfait, který sám ujížděl na Čeňka Nováka. Gólman domácích byl však úspěšnější. Jak se říká – nedáš, dostaneš. Jakub Matušík projel celé hřiště až za bránu hostů. Křížnou nahrávkou našel Ladislava Pospíchala, který s přehledem trefil poloprázdnou branku.

Následně měl Šumperk další velkou šanci na snížení. Jan Milfait totiž jel trestné střílení. Čeněk Novák však jeho kličku do forhendu přečetl a vykryl i tento pokus. To byl signál ke střídání brankářů, do hry se dostal Martin Holík. Hosté se na konci druhé třetiny přece jen dočkali. Jan Milfait přihrál před branku Tadeáši Jarošovi, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Martina Holíka.

Po přestávce se dostali ke slovu znovu domácí. Tomáš Semrád se po levé straně vydal do útoku a z velkého úhlu se mu podařilo zavěsit. Draci ale nedávali svoji kůži lacino. Tadeáš Jaroš ve vlastním oslabení projel celé hřiště a střelou k pravé tyči snížil náskok Bruslařů. Jen o pár sekund později se měnilo skóre na druhé straně. Početní výhodu po přihrávce Jakuba Kadlece zužitkoval Vojtěch Holenda, který nasměroval kotouč do branky. A jen o minutku později padl další gól! O další snížení se tvrdou střelou z kruhu postaral Tomáš Drtil. Poslední slovo měli ale zase domácí. Michal Kliment vyzval Petra Kuchtu k samostatnému úniku, který nádherným blafákem překonal Ondřeje Halodu.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (Draci Šumperk): Dnes jsme jeli na utkání s vidinou vyhrát. Bohužel přistoupili jsme k utkání nekoncentrovaně. Pokud se budeme bavit o sestavě ano,byli jsme ze základu hodně oslabeni,ale tohle se nám může stát i během sezóny a je třeba se poprat i s takovou situací. To jsme bohužel nedokázali. Aktivitu jsme trošku zvýšili až ve 3.třetině a i když jsme i tuhle část hry 3:2 prohráli,bylo tam herní zlepšení. Pro mě hodně hodně informací o hře i samotných hráčích. Prostě nás čeká hodně práce jak s doplněním kádru,tak na samotné hře.