Z Kadaně bohužel bez bodu

Daniel Šváb, Miroslav Lučan, středa 24.10.2007
Patnácté kolo je minulostí a Šumperk se z Kadaně vrací s prázdnou. Draky zřejmě zmohla dlouhá cesta na sever Čech a Kadaň si tak mohla po výhře 4:2 připsat tři body na své konto. Drakům se opět nepodařilo ovládnout kluziště a pouze dotahovali náskok soupeře. Povedlo se jim to dvakrát. Poté už domácí jen pečetili výsledek.
15.kolo středa 24.10.2007
SK Trhači Kadaň - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Duba (Bauer, Spitzer), 16. Kajer (Hlusička), 33. Jan Bauer (Derfler), 48. Pražák (Jan Bauer, Derfler) - 15. Kloz (Meluzín), 31. Antonovič (Beck). Rozhodčí: Souček - Matějíček, Dančišin. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Hanuljak - Spitzer, Poživil, Hlubuček, Brňák, Pospíšil, Vaněček, Chotaš, Hlavatý, Polanský, Bauer Jakub, Duba, Pražák, Derfler, Bauer Jan, Hlusička, Veverka, Kajer, Kadlec, Vrtek, Chyba.
Tihlář - Špelda, Hajas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Kaltenböck, Šindler, Bařica, Meluzín, Ambruz, Beck, Antonovič, Obdržálek, Martinka, Kovář, Stejskal.

Nevyužitá dvojnásobná přesilovka, ale vedení

Oba celky začali opatrně. Nikdo nechtěl udělat vážnější chybu. Do první šance se dostal Jan Bauer, ale nadějnou šancí pohrdl, když pouze vyprášil Tihlářovi betony. Ve čtvrté minutě se domácí bez problémů ubránili početní výhodě soupeře. První střelu na kadaňskou svatyni vyslal až v 6.minutě Hajas, ale Hanuljak bez problémů kryl. V osmé minutě se po chaosu před šumperskou brankou zjevil nikým neatakovaný Jan Bauer, ale ani tentokrát nedokázal puk vstřelit do sítě. V deváté minutě měli možnost přesilovky domácí a hned po dvaceti vteřinách Jakub Bauer našel volného Lukáše Dubu, který nedal střelou pod horní tyč Tihlářovi žádnou šanci - 1:0. Ve dvanácté minutě si kadaňští vše mohli zopakovat, soupeř jim nabídl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. V ní měl obrovskou příležitost Derfler, ale puk mu při zakončování přeskočil hůl. Kadaňští si po celou přesilovku hráli s Draky jako kočka s myší a neopustili útočné pásmo. Tihlář řešil sedm velkých šancí, při kterých měl obrovské štěstí, zejména při střele Hlubučka, která mu proklouzla mezi betony, ale puk si cestu do sítě nenašel. V patnácté minutě ukázali jak se hraje přesilovka hosté, když po dvaceti vteřinách z velké dálky Kloz - 1:1. Kadaňští se nesesypali a hned po několika vteřinách Kajer ihned po buly prostřelil vše co mu stálo v cestě, včetně nešťastného gólmana - 2:1. Severočeši měli více ze hry, ale nedokázali se střelecky více prosadit. V poslední minutě první části měli černožlutí další početní výhodu, kterou nevyužili, dohrávala se však v prostřední části.

Drama pokračovalo

Početní výhodu se zužitkovat nepodařilo. Šumperští se osmělili a také ohrožovali branku Hanuljaka. Ve dvacáté páté minutě daroval sudí Souček hostím přesilovku, kterou domácí ubránili. Ve dvacáté osmé minutě se domácí usadili v útočném pásmu, dobře kombinovali a vynutili si faul. Ačkoli odehráli celé dvě minuty v útočném pásmu nedostali se kadaňští k dobrému zakončení a skóre se neměnilo. Opět se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš, na co se domácí strašně nadřou, to hostům vychází. Nehrálo se dlouho v plném počtu, když se na pravém kruhu dostal k puku Antonovič a lehce prostřelil Hanuljaka - 2:2. Ve 32.minutě opět v početní výhodě od modré pálil Brňák, Pražák tečoval nebezpečně jeho střelu, těsně mimo, k puku se dostal Derfler, našel před brankovištěm Jana Bauera a ten střelou pod víko vrátil domácím vedení - 3:2. Ve třicáté páté minutě nebezpečně pálil šumperský Kovář, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Poté se černožlutí ubránili v dalším oslabení, Hanuljak musel ukázat hodně ze svého umění. V poslední minutě se mohli domácí dostat do šance tři na jednoho, ale Pražákovi utekl puk.

Pražák pečetil zasloužené vítězství

Úvod třetí části byl z obou stran velmi opatrný. Každá chyba by mohla rozhodnout o osudu utkání. Ve čtyřicáté šesté minutě poslal Pospíšil dlouhý pas na Chybu, který sice kotouč zpracoval, ale nestihl zakončit. O minutu později jel Polanský s Janem Bauerem na jednoho obránce, ale druhý jmenovaný nedokázal zakončit. Za pár vteřin to však bylo jinak, po levém křídle ujížděl Jan Bauer, zpětnou přihrávkou našel Pražáka a ten švihem zpoza kruhů zvýšil - 4:2. Domácí jako by polili živou vodou, začali po ledě doslova létat a jeden útok se valil za druhým na Tihlářovu branku, díky kterému bylo skóre pouze takové jaké bylo. V tomto utkání určitě zaslouží pochvalu i domácí fanoušci, kteří byli po celé utkání hodně slyšet a hnali svůj tým kupředu. V padesáté minutě tlak domácích vyústil v další přesilovku, kdy hostující celek několikrát za sebou atakoval domácí na hranici pravidel. V přesilovce pálil nebezpečně od modré Brňák, Tihlář ale nastavil svou lapačku. Ke konci přesilovky udělal však Brňák chybu při rozehrávce na útočné modré, Kovář se řítil sám na branku a Hanuljak vyjel až na modrou a s velkým štěstím vyrazil puk z jeho hole. V padesáté třetí minutě rozehřál diváky Kajer, když vyslal velmi tvrdou střelu od červené a jen těsně minul tyč hostující branky. Šest minut před koncem třetí části se prosmýkl Stejskal mezi dvěma kadaňskými obránci a vykoledoval si faul Spitzera. Hosté přesilovku nevyužili. Kadaňští se nikam nehnali a v poklidu hlídali vedení. Dvě minuty před koncem našel Polanský před brankovištěm dobře postaveného Dubu. Který tečoval těsně mimo. Skóre se již neměnilo a domácí si tak zaslouženě připisují další veledůležité tři body do tabulky.

Petr Vyskočil (trenér SK Kadaň):
Zápas se mi hodnotí velice dobře, máme tři body, s čím jsme do utkání šli, to jsme získali. První třetina byla o 100% lepší než zápas s Berounem. Začátek utkání, na který jsme apelovali se nám vcelku povedl. Druhá třetina nebyla až takj podle našich představ, ale pořád jsme vedli. Měli jsme hodně šancí, góly se také museli líbit. Třetí třetina byla o tom kdo dál branku, naštěstí jsme to byli my a zápas dovedli do vítězného konce. Jsme spokojeni s výsledkem a s tím jakým způsobem jsme se k němu dopracovali.