Z Jizery Draci v Benátkách body nevylovili

Jaroslav Svoboda, Jakub Vais, středa 14.11.2012
Š u m p e r k - Ani tentokrát se šumperským hokejistům nepodařilo získat na ledě soupeře nějaký zápis do tabulky. V Benátkách nad Jizerou sehráli vyrovnanou první třetinu, v té druhé však padly hned tři branky v oslabeních, hned dvě na straně domácího mužstva, za Draky se pak prosadil Aleš Staněk. Po hříchu to byl jediný zásah hostů v zápase, domácí získali vedení 3:1 těsně před koncem druhé třetiny a v první polovině té třetí dvěma dalšími slepenými góly pečetili zápas.
22.kolo středa 14.11.2012
HC Benátky nad Jizerou - DRACI PARS ŠUMPERK
5:1
(0:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Maďar (Král), 28. Skořepa, 37. Skořepa, 45. Liška (Vařecha, Jech), 47. Kopic (Jaroměřský, Maďar) - 31. Staněk. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 2:1. Diváci: 252. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Vošvrda - Moravec, Kolmann, Jánošík, Jaroměřský, Ulrych, Vitásek, Pabiška, Vála - Vlach, Skořepa, Klimt, Chlapík, Plodek, Jonák, Maďar, Král, Kopic, Vařecha, Jech, Liška.
Štůrala (47. Vajner) - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Suchý, Pastor, Pour - Haas, Plášek, Staněk - Rufer, Hulva, Vrdlovec - Finsterle, Cink, Červenka - Blinka, Kindl, Skoumal.

Pod vedením nového trenéra vstoupili hokejisté Benátek do utkání s Šumperkem a utkání se pro domácí mohlo vyvíjet velmi dobře, ale hned první přesilovku domácí nevyužili. Přesilovka přišla i pro Šumperk, ale ani hosté ji nevyužili. Dnešní utkání nabídlo od obou stran výbornou hru v oslabení. V jednom z nich se dostal do zajímavé příležitosti Klimt, ale Štůrala se vytáhl. Do mezikruží se pak dostal jeden z hostů, ale trefil jen beton šumperského gólmana. Oba celky si ve zbývajícím průběhu třetiny vytvořili dostatek střeleckých šancí, ale ani jeden z týmu se nakonec nedokázal nijak prosadit.

Benátky začaly druhou část velmi aktivně a dočkaly se vedení. Po střele od modré Štůrala puk vyrazil vedle sebe a k puku nejrychleji dorazil Patrik Maďar a doklepl ho za brankovou čáru. Na domácí straně po vstřeleném gólu mohla panovat velká nervozita, avšak tomu bylo přesně naopak. Za brankou vybojoval v oslabení puk Josef Skořepa a po vyjetí před branku prostřelil Štůralu střelou pod lapačku. Vlastní oslabení znamenalo gól i pro Draky. V útočném pásmu vybojoval puk Aleš Staněk a přesnou trefu propálil Vošvrdu. Následně mohl domácí vedení navýšit Plodek, ale vychytal ho Štůrala. Vyrovnat mohl druhým gólem v utkání Staněk, ale branku nedokázal vstřelit. Ve druhé části ještě došlo na jednu vstřelenou branku a opět padla ve vlastním oslabení. Josef Skořepa zachytil rozehrávku a přesnou střelou zaskočil šumperského brankáře.

I ve třetí části začaly lépe Benátky a po necelých pěti minutách se dostal do zajímavé pozice Jech, ovšem jí nevyužil. Od této šance neuběhlo ani deset vteřin a Tomáš Liška využil kombinace ke vstřelení další branky. Hosté zřejmě polevili a přišel pro ně trest v podobě trefy Miroslava Kopice. Po brance Kopice pustil Štůrala místo sebe mezi tři tyče svého náhradníka Vajnera. I ten se dostal pod permanenci, ale předvedl hned několik výborných zákroků. I hosté se dostali k zajímavým střelám, které vyrazil Vošvrda. Domácí brankář se dostal pod tlak v závěru třetiny, ale dokázal všechny střely vytěsnit. Domácí už v konci třetiny měli možnost zaútočit, ale do útoku se téměř nedostali.

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): Mužstvo, které jsem přebral, znám, protože většinu kluků jsem trénoval. Věděl jsem, do čeho jdu, tým je mladý, ale přesto svoji roli zvládl. Plnil to, co jsme si před zápasem stanovili. Věděli jsme, že Šumperk spoléhá na brejkové situace, a na ně jsme se připravili. Kromě výpadku, kdy jsme jim nahráli na gól, tým odvedl dobrý výkon a my jsme po zásluze vyhráli. Co se týče několika chyb, to je hokej, takové situace nastanou. Samozřejmě je špatné, když hrajeme ve čtyřech a dáme kotouč mimo hřiště a jdeme do třech. Pro nás bylo důležité, že jsem krizové situace ve hře zvládli. Doufám, že budeme na vítězné vlně i dál, ale je potřeba být trpělivý, na každý zápas se připravit. Každý zápas je jiný a může se stát, že do některého nevstoupíme dobře. Ale hokej je hra chyb a ten, kdo jich udělá míň, vyhraje a my se budeme snažit jich udělat co nejméně.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Do stavu 2:1 bylo utkání vyrovnané. Bohužel jsme ve vlastní přesilovce udělali dvě hrubé chyby, což rozhodlo. Jedna inkasovaná branka byla po špatné rozehrávce, u té druhé šel obránce zbytečně na útočníka do rohu. Od stavu 4:1 byl zápas rozhodnutý. Takový soupeř, jako jsou Benátky, si toto pohlídá.