Vyrovnanou bitvu rozseklo až prodloužení. V něm byl úspěšnější Hodonín

Vanessa Vařeková, sobota 21.10.2023
První vzájemné střetnutí Šumperka s Hodonínem nabídlo napínavou podívanou. Draci se sice jako první dostali do vedení, zásluhou juniorského obránce Cekra, hostující Baník ale ještě v první části hry obrátil skóre ve svůj prospěch. Svěřenci Michala Mikesky následně srovnali krok, pak ale nastala velmi nepříjemná situace, která šumperské mužstvo citelně oslabila. Z vyrovnané bitvy musel odstoupit Adam Scheuter, který byl velmi nepříjemně zasažen do levého kolena. Nerozhodné skóre svítilo na tabuli i po třetí třetině, zápas tak dospěl až do pětiminutového nastavení. V něm se potvrdilo klasické pravidlo nedáš, dostaneš. Po neproměněné tutovce Šumperka si extra bod navíc vystřelil Hodonín.
9.kolo sobota 21.10.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
3:4p
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Cekr, 24. Rutar (Vachutka), 57. J. Horký (Nilsson, Jaroš) – 11. Němec (Štědrý, A. Dufek), 17. Bachánek (Weintritt, Dobiáš), 56. Polesný (Dobiáš), 61. Mat. Novák (Němec). Rozhodčí: Held – Smetková, Viskot. Vyloučení: 3:3 navíc Rauš (HOD) 5 min + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 480. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Irgl – Rutar, Minařík, P. Kubíček, Cekr, P. Hohl, Cibuzar – Scheuter, Polách, J. Horký – Jaroš, Nilsson, Vachutka – Tomeš, Šišolák, Danielčak – Skopal.
Piták – Němec, Riedl, Polesný, J. Švejda, Zorko, Sedláček, Bílek, Rauš – Karafiát, Luža, Mat. Novák – Bachánek, Weintritt, Dobiáš – Sajdl, A. Dufek, Laciga – Štědrý, P. Krejčí.

Draci se ještě ani nestihli na ledě pořádně rozkoukat až už šli do čtyř. Ve 4. minutě vyfasoval menší dvouminutový trest za držení Petr Kubíček. Šumperk ale potvrdil výbornou práci v oslabení a bez větších problémů se Hodonínu ubránil. Nevyužitá přesilovka musela hostující tým mrzet o to víc, neboť o několik minut později se jako první prosadili domácí. V 10. minutě nejprve David Cekr prověřil Pitákovy betony, aby následně z dorážky trefil přesně volné místečko mezi nimi. Baník ovšem přišel s odpovědí velmi rychle. V 11. minutě změnil trajektorii puku lehkou tečí Jakub Němec, čímž zcela znemožnil Irglovi zakročit. Nerozhodný stav ale trval pouhých šest minut. V 17. minutě obrátil skóre ve prospěch Hodonína Adam Bachánek, který dostal parádní křižný pas přes brankoviště a nemilosrdně zakončil do úplně prázdné brány.

Domácí hokejisté ve druhém dějství zlepšili pohyb a ve 24. minutě srovnali s hosty krok. Ludvík Rutar vypíchl kotouč jednomu z hodonínských hráčů a z bezprostřední blízkosti zavěsil přesně do pravého rohu Pitákovy svatyně. Hodně nepříjemná situace pak nastala ve 33. minutě, kdy po tvrdém zákroku na levé koleno zůstal na ledě ležet šumperský rychlík Adam Scheuter. Za faul kolenem pak hříšník David Rauš obdržel od sudích nekompromisní pětiminutový trest s osobním trestem do konce utkání. Jenomže Draci s dlouhou početní výhodou nenaložili vůbec dobře a doslova ji promarnili. Po zaznění druhé sirény tak na tabuli svítil stále nerozhodný stav 2:2.

V závěrečné dvacetiminutovce se hrálo velmi dlouho bez gólů, přitom šance byly na obou stranách. Až v 56. minutě si vzal vedení zpět na svoji stranu aktivní Hodonín, který dostal Šumperk pod obrovský tlak. Nejprve se na modré čáře uvolnil krásnou kličkou Vojtěch Dobiáš, který poté nahrál na druhou stranu kluziště, kde stál zcela volný David Polesný. Hostující obránce na nic nečekal a propálil úplně vše, co mu stálo v cestě. Draci se s takovým výsledkem ale smířit nechtěli a hned vzápětí opět vyrovnali. Nádhernou kombinaci předvedl Alex Nilsson s Tadeášem Jarošem, na jejímž konci stál Jakub Horký, který milimetrovou střelou k bližší tyči rozbouřil celý stadion. Ke konci třetiny si to domácí celek ještě trochu zkomplikoval hrou v oslabení, naštěstí se ale tlaku hostů ubránil.

Šedesát minut bylo v dnešním utkání na rozhodnutí málo, a tak na řadu přišlo pětiminutové nastavení hry. Po vyhraném buly se do jasné gólové situace dostal Alex Nilsson, v kritický moment ale nastřelil pouze břevno. V tu chvíli se však opět potvrdilo nepsané pravidlo nedáš, dostaneš. Hned vzápětí se totiž do samostatné akce dostal Jakub Němec, který sice Irgla nepřekonal, na druhé straně ale na dorážku čekal nikým nehlídaný Matěj Novák a právě on vystřelil Hodonínu bonusový druhý bod.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes to byl z naší strany heroický výkon. Zápas jsme dohrávali pouze v patnácti lidech. První třetina stála za starou belu. Tam jsme byli velmi nespokojení, protože jsme hráli vyloženě pasivně. Druhou třetinu jsme se trošku zvedli. Byli jsme důslednější a měli jsme rychlejší přístup k soupeři. Třetí třetina pak byla nabitá emocemi. Vypadalo to blbě, naštěstí se ale rychle vyrovnalo. A nechybělo mnoho, abychom ten zápas ještě dotáhli k vítězství. V prodloužení jsme mysleli, že máme druhý bod, nakonec se však potvrdilo klasické pravidlo nedáš, dostaneš. Myslím si, že to dnes bylo takové nahoru dolů. Soupeř byl ale dobře připraven, dobře bruslil a věděl o sobě. Byl to opravdu těžký protivník. Nejvíc mě asi mrzí pětiminutová přesilovka, kterou jsme odevzdali a šli jsme si to tam jen tak zapinkat.“

Aleš Bachánek (SHKM Hodonín): „Byl to těžký zápas. Možná jsme byli o něco lepší, ale ve druhé třetině jsme měli velkou spoustu vyloučení a jsme rádi, že jsme všechno ustáli bez inkasované branky. Ve třetí třetině se vrátili do zápasu a dali jsme vedoucí branku. Bohužel jsme vzápětí dostali gól na 3:3, což jsou chyby, které mrzí. Mohli jsme to dotáhnout do tříbodového vítězství, ale jsme rádi i za dva body. Spálili jsme zase několik velmi dobrých šancí, na druhé straně nás podržel výbornými zákroky Dominik Piták. Pořád se nemůžeme dostat do střelecké pohody a pak se nám pořád vkrádá na hokejky nerovozita.“