Vyhrocený souboj s Přerovem předčasně ukončili rozhodčí

Kateřina Glogarová, Michal Krobot, čtvrtek 1.9.2022
Poslední přípravný zápas před domácím publikem skončil předčasně. Utkání se ve třetí třetině začalo vyostřovat několika tvrdými zákroky na domácí hráče. Celá situace pak vyvrcholila soubojem, po kterém Tomáš Drtil skončil na střídačce hostů a následně se strhla hromadná bitka. Rozhodčí proto navrhli utkání ukončit. Do té doby se hrál ale vyrovnaný zápas. Nejdříve se hosté v první třetině ujali dvoubrankového vedení. Ve druhé periodě dokázal snížit stav utkání na 1:2 Vojtěch Šuhaj. Hosté si sice dvoubrankové vedení vzali ještě zpět, to bylo ale z jejich strany vše. Ke konci třetiny přebrali tempo hry domácí hráči, kteří zásluhou Tomáše Drtila a Daniela Vachutky srovnali stav utkání na konečných 3:3.
přát. čtvrtek 1.9.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
3:3
(0:2, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Šuhaj (Kohút), 32. Drtil (Žálčík), 39. Vachutka (Šuhaj) – 6. Macuh (Hrdinka), 7. Tarnoczy (Doležal, Krisl), 29. Svoboda Jakub (Doležal, Krisl). Rozhodčí: Cabák, Daniel – Frais, Veselý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 31:17. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3.
Hamalčík – Eliáš, Dril, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Průžek, Bartoš, Žálčík, Vachutka, Šuhaj, Kohút, Bernat, Čermák, Křemen, Antoníček, Horký, Jouza.
Postava – Černý, Gréč, Chorobček, Hrdinka, Krisl, Ševčík, Hanák – Svoboda Jakub, Dvořák, Doležal, Svoboda Jan, Pechanec, Březina, Fencl, Macuh, Goiš, Tarnoczy, Ministr, Indrák.

Úvodní minuty zápasu měly pro šumperské fanoušky hořkou příchuť. Hned ze startu se totiž prosadil ex-šumperský forvard Rok Macuh, který otevřel utkání už v šesté minutě. O střídání později na něj, přesným projektilem ke vzdálenější tyči, navázal devatenáctiletý Patrik Tarnoczy a poslal Zubry do dvoubrankového vedení. Svěřenci Lukáše Majera se ale snažili rychle oklepat a co nejdříve srovnat krok. Velkou šanci na snížení stavu měl ve vlastním oslabení Daniel Vachutka, ale bekhendovou střelu trefil pouze do hostujícího gólmana.

Prostřední část rozpoutala šumperskou bouři. Už po dvou minutách hry ve Škoda aréně vlály modrožluté prapory. David Kohút s Vojtěchem Šuhajem našli trhlinu v přerovské obraně a v úniku si to oba namířili na samotného gólmana. Ten byl po bleskové nahrávce slovenského útočníka bez šance. Hostující celek ovšem vrátil úder z hole Jakuba Svobody už po necelých šesti minutách hry. Poté ale přišla možná nejlepší pasáž v přípravě Draků. Nejprve se v přesilové hře prosadilo duo Lukáš Žálčík a Tomáš Drtil. Následně potrestal nepřesnou rozehrávku Zubrů Daniel Vachutka a Šumperk byl zpátky ve hře.

Utkání s přibývajícím časem gradovalo a neobešlo se i bez emocí. Poslední perioda přinesla dva fauly ze strany Přerova a šumperští Draci tak měli k dispozici dvě početní výhody. Na Drtilovu ránu z druhé třetiny však nikdo nenavázal a hra pokračovala za vyrovnaného stavu. V pětačtyřicáté minutě se po bodyčeku těžce zvedal Průžek a na ledě začínalo být horko. Ostré hity u mantinelů doprovázel hlasitý pískot fanoušků a sportovní stránka utkání šla v některých chvílích stranou. Po ataku na Tomáše Drtila se strhla velká skrumáž, která se nesla v duchu vysoké agrese. V 54. minutě rozhodčí ukončili zápas a oba celky odjely z ledu.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „První třetinu jsme byli spíše takoví bojácní, řekl bych. Přerov byl v první dvacetiminutovce lepší, produktivnější a zkušenější. Od druhé třetiny jsme se ale zlepšili ve forčekingu, dobře jsme zdvojovali souboje, byli jsme hladoví a aktivní a po zásluze jsme se dostali do utkání i výsledkově. Bohužel nám zatím nefungují přesilovky. Myslím si, že kdybychom měli přesilovky produktivnější, tak bychom ten zápas třeba zlomili. Ale hrozně si ceníme toho, že jsme se proti tak kvalitnímu soupeři dostali ze stavu 0:2 na 3:3. Budu se opakovat, ale dneska byla opět cítit podpora fanoušků už od první minuty. Hrozně si vážím toho, že na nás nikdo nepískal za stavu 0:2. Chtěl bych fanouškům moc poděkovat i za to, jak nám dokáží dodat adrenalin a krev do žil.“

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): „Měli jsme dobrý začátek. První třetina byla slušná, hráli jsme, co jsme si řekli. Profitovali jsme z toho a dostali jsme se do vedení 2:0. Ve druhé části se domácí zmobilizovali a přidali. My jsme trochu ubrali ze své hry a soupeř vyrovnal. Třetí třetina už byly jenom osobní potyčky, s hokejem to nemělo co dělat. Na návrh rozhodčích jsme přistoupili na to, že se utkání předčasně ukončí.“