Výhra katapultovala Draky do čela ligy

Jaroslav Svoboda, středa 25.10.2006
Šumperští hokejisté přešli týdenní přestávku bez poklesu formy a v dalším představení na ledě soupeře obrali o všechny body předposlední Velkou Bíteš. Draci rozhodli o vítězství v první třetině, kterou Šumperk po dvou gólech Martinky a jedné brance Ohnutka vyhrál 3:0 a nakročili tak k zaslouženému vítězství. Ladislav Martinka si připsal třetí vítězný gól v sezóně a protože Hodonín prohrál v Blansku 3:0, Draci se posunuli na první místo v lize. Bohužel se v utkání zranil Stanislav Hajas, který po tvrdém zákroku soupeře má podezření na naraženou krční páteř.
12.kolo středa 25.10.2006
HC Spartak Velká Bíteš - DRACI PARS ŠUMPERK
1:5
(0:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 49:15 Foltýn (Hudcovský) - 6:38 Martinka (Holík), 15:43 Martinka (Kučera), 16:24 Ohnutek (Stejskal), 28:17 Dostál (Ondráček), 58:16 Antonovič (Rak). Rozhodčí: Volf - Velimský, Mlčoch. Vyloučení: 5:12, navíc Kozlík 5+do konce vražení. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82 (z toho 10 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Chadim - Prkna, Sechovec, Bačák, Heča, Zábojník, Somrer - Veselý A., Jaskula, Sklenář - Pospíšil, Kozlík, Konečný - Cakl, Drdla, Šerý - Adamec, Foltýn, Tůma - Hrudcovský
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas (41:48 Jurča), Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Ohnutek, Stejskal, Kratěna - Dostál, Antonovič, Čížek - Rak

S posilou Michalem Rakem a Petrem Zatloukalem jako náhradou za zraněného Kamila Nimmerrichtra vyrazili Draci k utkání 12. kola ligy do Velké Bíteše s jediným cílem - vyhrát. Šumperk chtěl potvrdit výtečnou bilanci na kluzištích soupeře a uspěl i tentokrát, před prořídlými tribunami bítešského stadiónu.

Draci naskočili do utkání se snahou neinkasovat a s očekáváním domácího tlaku, který přišel již po dvou minutách hry, kdy si šel na trestnou lavici odpočinout hostující obránce Radislav Ondráček. Draci oslabení přežili a naopak sami se odhodlali zatlačit na Jiřího Chadima, který ani jeden ze čtyř předchozích zápasů proti Šumperku nedochytal. V sedmé minutě otevřel skóre zápasu Ladislav Martinka, který se stal hrdinou první třetiny. Ta se hrála plynule a bez přerušení, oba týmy se snažili překonat soupeřovu obranu a zatímco Šumperk se hlavně při pobytu Stejskalovy formace na ledě dral do vyložených šancí, domácí se do střeleckých pozic dostávali sporadicky. V 16. minutě přejal puk Radek Kučera, od něj se poté kotouč dostal k Martinkovi, který střelou švihem poslal Draky do dvougólového vedení. To ale netrvalo dlouho. Velmi dobře hrající druhá šumperská formace udeřila o necelou minutu později, Stejskalovu přihrávku přetavil v tříbrankový náskok Ohnutek. Náladu Drakům před odchodem do kabin pokazila dvě zbytečná vyloučení, po nichž bylo jisté, že domácí začnou druhou třetinu s téměř dvouminutovou výhodou dvou mužů na ledě.

Spartak ovšem nic nevymyslel a naopak se spíše Draci dokázali nahrnout do útoku. Domácím pak zbytek nadějné přesilovky zkazila vlastní nedisciplinovanost a tak se Velká Bíteš do zápasu vrátit nedokázala. Byl to naopak Šumperk, kdo skóroval ve druhé třetině jako první. V přesilovce 5 na 4 dorazil kotouč za Chadima Petr Dostál a zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Šumperk mírně polevil na tempu, čehož mohl domácí výběr využít v polovině utkání, jenže střela bítešského útočníka skončila pouze na tyči. Na druhé straně zaměstnávala v pernamenci Chadima opět zvláště Stejskalova formace, kde její velitel Stejskal a posléze i Kratěna spálili před koncem druhé třetiny největší šance této části hry.

Skupince věrných hostujících fanoušků začali ti domácí konkurovat až v poslední třetině a zvýšená podpora z publika se na domácích projevila veskrze kladně. Draci museli čelit náporu sympaticky bojujícího soupeře a ten se nakonec dočkal i snížení. To se již na ledě neobjevoval Stanislav Hajas, kterého nešetrně vrazil na hrazení Petr Kozlík a šumperský bek musel předčasně zápas ukončit s podezřením na naražení krční páteře. Domácí hříšník sice dostal pětiminutový trest a i pro něj díky trestu do konce zápasu utkání skončilo, ovšem Draci se v dlouhé přesilovce neprosadili a navíc si ji sami svým vyloučením zkrátili. Domácí snížil v 50. minutě, kdy se po Hudcovského přihrávce nemýlila posila z brněnské Komety Petr Foltýn. Draci ovšem drama nepřipustili, hosty udrželi šumperští zadáci co nejdál od Tihláře a definitivní pojistku přidal již ke konci zápasu Radim Antonovič. U jeho branky si premiérový kanadský bod připsal Michal Rak.

Zatímco Draci opět zvítězili, Hodonín podruhé v řadě prohrál a přepustil právě Šumperku první místo v lize. Ti tak od sezóny 1998/99 po dlouhé době usedli na špici ligové tabulky a v neděli proti Novému Jičínu, který vyprášil kožich poslední Kroměříži, budou chtít šumperští hokejisté udržet dvoubodový náskok na čele.

Pavel Ekrt, trenér domácích:"Dnes jsme byli horší, soupeř nám dal tři góly a trochu přestal hrát. Potom jsme inkasovali počtvrté a hra se srovnala právě díky útlumu ze strany hostů, kteří polevili v aktivitě."
Jozef Zavadil, trenér hostujícího týmu:"Dnes jsme nepředvedli zcela optimální výkon, ale kluci hráli to co jim stačilo. Musím poděkovat hráčům i fanouškům. Co mne mrzí je zranění Stanislava Hajase, nemůže příliš otáčet hlavou a má nejspíš naraženou krční páteř."