Výborně! Draci si po urputném boji z Vyškova odváží výhru po samostatných nájezdech

Vanessa Vařeková, sobota 18.11.2023
Šumperští hokejisté se v rámci 16. kola představili na ledě nevyzpytatelného Vyškova. Domácí tým si během hry dokázal dvakrát vypracovat jednobrankový náskok, jenomže v obou případech Draci ukázali bojovného ducha a bleskurychle srovnali. Nejprve předvedl učebnicový gól Petr Antoníček a po něm srovnal na 2:2 střelou do prázdné brány Jozef Danielčak. Za nerozhodného stavu se pokračovalo až do samostatných nájezdů, ve kterých dominoval hostující Šumperk. Úspěšným exekutorem se stal Jakub Horký a Ondrej Šišolák. V bráně naopak exceloval Denis Irgl, jenž za svá záda nepustil ani jednu střelu. Draci tak po srdnatém výkonu berou zaslouženě dva body.
16.kolo sobota 18.11.2023
HC Vyškov - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3sn
(0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. D. Vašíček (J. Štefka), 38. Kořenek (J. Štefka, D. Štefka) – 28. Antoníček (Nilsson, P. Hohl), 39. Danielčák (Skopal, P. Kubíček), rozh. náj. J. Horký. Rozhodčí: Michael Hranoš – Marek Bubela, Matěj Bartoň. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 243. Střely na branku: 48:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Synek – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – Lehečka, Kořenek, D. Vašíček – Janeček, Tomajko, Sebera – J. Štefka, Popelka, Krejčiřík – D. Štefka, Komínek.
Irgl – Dudycha, P. Hohl, Rutar, Minařík, P. Kubíček, Jarmara – Antoníček, Šišolák, Nilsson – J. Horký, Jaroš, Vachutka – Skopal, Polách, Danielčak – L.Plhal

Svěřenci Michala Mikesky, povzbuzeni předchozími dobrými výsledky, se ani této těžké zkoušky nezalekli a s favorizovaným Vyškovem sehráli vyrovnanou partii. Od úvodních minut se na vyškovském zimním stadionu hrálo ve zběsilém tempu a k vidění bylo i několik slibných šancí na obou stranách. Jenomže všechny tyto střelecké pokusy ztroskotaly na výborně chytajících gólmanech, kteří tak měli obrovskou zásluhu na tom, že po dvaceti minutách svítil na tabuli stále bezbrankový stav.

První změna skóre nastala až v 27. minutě, kdy se po rychlém brejku ujali vedení domácí hokejisté. Jan Štefka nabral rychlost na pravé straně kluziště a sám ujížděl na hostující bránu. Místo zakončení však zvolil přihrávku na levou stranu, kde byl zcela volný Dominick Vašíček, jenž střelou z první nekompromisně zavěsil do odkryté šumperské svatyně. Radost Vyškova ale trvala pouhých čtrnáct vteřin, neboť Draci bleskurychle srovnali. Alex Nilsson poslal dlouhý pas přesně na hokejku Petra Antoníčka, který jedovkou z prostoru levého kruhu ukázkově vymetl šibenici.

Vyškovští si ještě dvě minuty před druhou sirénou vzali vedení zpět na svoji stranu, a to zásluhou Matěje Kořenka, který zakončoval téměř identicky jako autor první trefy. Hned poté nastala situace, kdy by si snad každý přihlížející řekl, že prožívá jakési Déjà vu. Šumperk se totiž opět velmi rychle na vedoucí Vyškov dotáhl. Jeden z domácích hráčů nezpracoval po vhazování ideálně puk, čehož využil hostující Skopal. Po parádní samostatné akci donutil brankáře Vyškova vyjet úplně pryč z brankoviště, načež nahrál Jozefu Danielčakovi, který s potřebnou dávkou štěstí zavěsil do prázdné klece.

Ve třetí periodě se začal herní plán obou celků rozcházet. Zatímco Vyškov chtěl za každou cenu vyhrát, Draci to pojali trochu střízlivěji a jejich hlavním cílem bylo získat alespoň bod. Zcela logicky se tak za nerozhodného stavu rozhodli stáhnout do defenzivy. Vyškovští naopak Šumperk uzavřeli v jejich obranném pásmu a ze všech pozic ostřelovali Irglovu bránu. Hostující celek ovšem zvládl všechny kritické okamžiky bravurně a nepoložila ho ani sporná vyloučení. Na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení.

Během něj jsme byli svědky celkem kuriózní situace, kdy domácí Vyškov odvolal gólmana a větší část pětiminutového nastavení odehrál s jedním hráčem v poli navíc a zcela prázdnou bránou. Hosté ale ukázali bojovného ducha a trpělivě bránili. O vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější Draci. Druhý bod Šumperku vystřelil Jakub Horký a vychytal Denis Irgl, který za svá záda nepustil ani jednu střelu.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „Nechci říct, že dva body z Vyškova jsou neočekávané, ale nevozí se úplně jednoduše. Na to, že hrajeme na tři pětky, tak jsme bojovný mančaft, což jsme dneska i ukázali. Zlepšujeme obrannou část, ta se nám s Tomášem líbí, nicméně ta útočná je pořád hodně slabá. Na ní musíme dál a dál pracovat a musíme ji hráčům dostat více do hlavy. Za dva body jsme tedy velmi rádi, ale pořád je obrovský prostor ke zlepšení.“