Úspěšná premiéra trenéra Mikesky! Draci ubojovali těsné vítězství

Vanessa Vařeková, středa 18.10.2023
Draci to dokázali! S papírově silnějším Novým Jičínem sehráli vyrovnanou partii, a protože byli po vítězství o něco hladovější, šťastná trefa Jozefa Danielčaka se ukázala být tou rozhodující. Bojovný výkon celého mužstva podpořil i téměř bezchybně chytající Denis Irgl. Suma sumárum, šumperská ŠKODA aréna po dlouhé době burácela radostí, oslavenec Tomáš Sedlák dostal krásný narozeninový dárek a trenér Mikeska zažil úspěšnou premiéru.
8.kolo středa 18.10.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Polách (Minařík, Scheuter), 58. Danielčák (Cibuzar, Nilsson) – 8. J. Holáň (Kafka). Rozhodčí: Filip Čech – Jan Gregar, Dominik Kalina. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 434. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Irgl – Minařík, Rutar, Cekr, P. Kubíček, Cibuzar, P. Hohl – J. Horký, Polách, Scheuter – Vachutka, Nilsson, Jaroš – Danielčak, Šišolák, Izák – Tomeš, Skopal.
Šimonů (47. – 49. Hořejší) – Báchor, J. Holáň, Hanák, Hruška, Kuboš, Hladiš – Konečný, Zdeněk, Květoň – Gebauer, Flok, J. Sluštík – Handl, Berka, Tarnoczy – Kafka, Škarka, Hilšer.

Šumperským hráčům vyšel vstup do utkání na jedničku. Po vyhraném úvodním vhazování drželi puk na svých hokejkách a hostující Nový Jičín k ničemu nepouštěli. Už ve 2. minutě byla Drakům nabídnuta přesilová hra, a to pro Ďábly nebylo dobré znamení. Domácí mužstvo potvrdilo dosavadní skvělou úspěšnost využití početních výhod a ve 4. minutě otevřelo skóre zápasu. První branku Šumperka vstřelil Adam Polách, který v předbrankovém prostoru zpracoval kotouč a z otočky vypálil přesně k bližší tyči, čímž novojičínského gólmana Šimonů překvapil. Nicméně netrvalo příliš dlouho a v šumperské ŠKODA aréně bylo vyrovnáno. V 8. minutě vyslal projektil za záda Denise Irgla hostující obránce Jan Holáň.

Ve druhém dějství se hra poněkud vyrovnala. Ďáblové měli hned v prvních minutách možnost potrestat špatnou rozehrávku domácího celku, jenomže zkušený matador Zdeněk těsně minul levou tyč šumperské svatyně. Ve 27. minutě rozhodčí signalizovali druhý a taky úplně poslední trest tohoto utkání. Tentokrát si však přesilovku zahráli hosté, oproti Drakům ji ale zužitkovat nedokázali. Ani jeden tým si během prostřední části nevypracoval příliš mnoho slibných šancí, skóre se tak po čtyřiceti minutách nezměnilo.

Definitivní verdikt tohoto zápasu musel padnout až v závěrečné třetině. Během ní se ukázala trpělivost a především touha po vítězství obou celků. O něco šťastnější odcházeli z ledu nakonec domácí hokejisté, kteří až v 58. minutě zasadili hostům poslední úder. Nejprve zkoušel gólmana Šimonů překonat obránce Cibuzar, jenomže jeho střela byla zblokována. K odraženému puku se ale jako první dostal Jozef Danielčak, jenž si vylepšil střeleckou pozici a poté z mezikruží vyslal přesnou střelu do protipohybu strážce hostující brány. Nový Jičín to ještě v poslední minutě zkoušel bez brankáře, ale marně. Draci tak po dlouhé době rozradostnili domácí publikum.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „Myslím si, že to dnes byl vyrovnaný zápas. První třetina se nám velmi líbila, byli jsme hodně na puku. Ta druhá se pak hodně vyrovnala. Ve třetí třetině bych řekl, že měl soupeř takové dvě gólovky, tam nás podržel především brankář. Chvíli před koncem jsme dali možná trochu šťastný gól. Nicméně na klucích bylo vidět, že tu výhru chtějí, takže to ukopali a ubojovali. Byl to pěkný výkon. Kéžbychom pokračovali stejně a nebo lépe.“

David Dostál (HK Nový Jičín): „Dnešní zápas jsme v žádném případě neměli prohrát. Výborně nám chytal brankář, v obraně to nebylo špatné, ale stále děláme chyby a hlavně nedáváme góly. V útočném pásmu hrajeme komplikovaně, nestřílíme, nechodíme do předbrankového prostoru, nejsme první u puku. Z těchto důvodů jsme si nedokázali vytvořit gólové šance a když už jsme v nich byli, tak jsme je neproměnili. Dnešní porážka je opravdu frustrující.“