Třebíč potvrdila roli favorita, Draci se na Vysočině střelecky neprosadili

Třebíč potvrdila roli favorita, Draci se na Vysočině střelecky neprosadili

Martin Schwarz, Michal Martoch, úterý 22.8.2017
Zatímco na turnaji v Porubě měli šumperští hokejisté řadu důvodů k radosti, čtvrtý přípravný duel jim nevyšel podle představ. Vydali se před publikum prvoligové Třebíče, která prchla do vedení hned v úvodu utkání, skórovali Novák a Kristl. Po dvaceti minutách nesla Horácká Slavia do kabin náskok 2:0. Ten během prostřední části vylepšila o třetí zásah, radost divákům na tribunách udělal mladý útočník Kusko. V závěrečném dějství přidal dvě přesné trefy domácí Jakub Kadlec, Třebíčští porazili Šumperk konečným skóre 5:0. Do zápasu zasáhli oba brankáři Draků, Adam Vrba i René Svoboda.
přát. úterý 22.8.2017
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Novák (Erat, Vágner), 15. Kristl, 28. Kusko (Kristl, Vodný), 56. Kadlec (Malec, Sedláček), 59. Kadlec (Malec, Mlynář). Rozhodčí: Pokorný, Marek - Horký, Kotrba. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 260. Průběh utkání: 5:0.
Jekel - Vágner, Nedbal, Čejka, Spurný, Brančík, Hort, Wasserbauer Jiří, Sedláček - Erat, Dolníček, Novák - Vodný, Veselý, Kristl - Malec, Kusko, Mlynář - Kadlec, Heinrich, Ferda - Kratochvíl
Vrba (30. Svoboda) - Sedlák, Gewiese, Šťáva, Procházka, Ďurkáč, Řezáč Mosler, Vachutka, Matějka, Vymazal, Novosad, Králík, Půhoný, Lehečka, Cink, Fischer, Ostřanský, Hroch, Müller, Skopal

Komentář k zápasu

Po úvodních nepřesnostech byl vyloučen ve druhé minutě Vodný, Jekela prověřili od modré Ďurkáč a dvakrát Sedlák. Po ideálních přihrávkách už při hře v pěti do předbrankového prostoru zakončovali postupně Mlynář a Nedbal, v obou případech ale zakročil bezchybně Vrba. Pak už Třebíčští skórovali – Vágner našel dlouhou přihrávkou rozjetého Erata a ten poslal puk přímo do hokejky Matěje Nováka v brankovišti.

Po přihrávce Mlynáře zpoza branky střílel Malec. Při vyloučení domácích se snažil zakončovat Matějka, pak už byli i přes oslabení na puku v útočném pásmu hráči Horácké Slavie. I oni si zahráli přesilovou hru – Kristlovi se sice střela vůbec nepovedla, od hostujícího obránce se ale odrazila do branky – 0:2. Jekela ohrozil ještě do přestávky Fischer.

V úvodu druhé třetiny zakončoval Veselý. Po ideální výměně puku mezi Půhoným a Králíkem střílel z první druhý jmenovaný. O chvíli později byl vyloučen Gewiese a Silvester Kusko přidal po dvanácti vteřinách nabídnuté výhody třetí branku Bílých hvězd. Z předbrankového prostoru zakončoval nahoru už na druhého brankáře hostí – Svobodu – Novák.

Půhoný v brejku po chybě Spurného na útočné modré netrefil branku. Ve třicáté šesté minutě střílel nebezpečně Králík. Kristl neuspěl tváří v tvář Svobodovi. Po ráně Cinka zůstal Jekel chvíli otřesen. Třebíč nakonec porazila v přípravném utkání Šumperk 5:0.

Foto: Jiří Mokrý (hstrebic.cz)
Autor reportáže: Michal Martoch (hstrebic.cz)

Ohlasy trenérů

Pavel Hulva - Draci Šumperk: Myslím si, že jsme neodehráli až tak špatné utkání. Herně to bylo vyrovnané, ale byl velký rozdíl mezi zarputilostí a důrazem před brankou.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Jednoznačný výsledek to určitě nebyl, dva góly jsme dali v závěru. Zápas nás dobře prověřil. V sestavě máme ještě několik otazníků. Už se snažíme hrát tu hru, kterou bychom chtěli hrát v sezóně, ale složení pětek se ještě může trošku měnit.