Šumperský tlak bez gólových zápisů

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, úterý 14.8.2007
Š u m p e r k - Velmi nepřesně si počínali Draci v koncovce v utkání s B týmem Hradce Králové. První tým hrál v Praze proti Spartě, ani to však neulehčilo cestu Šumperka za vítězstvím. Po většinu zápasu sice byli domácí lepším týmem, avšak žalostná koncovka Draků zavinila to, že i jeden gól Hradce stačil na konečnou remízu. Velmi pozitivně se ale ukázala útočná formace Kratěna - Šula - Stejskal, která se dokázala dostat do několika šancí, ovšem bez gólového efektu. Paličem dne se stal Ivo Kratěna, který pohrdl několika gólovými šancemi.
přát. úterý 14.8.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - Královští lvi Hradec Králové
1:1
(0:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 25:02 Kočan (Obdržálek) - 47:11 Berger. Rozhodčí: Klapetek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
Betinec - Špelda, Bednárek, Sloboda, Hajas, Stráňovský, Kaltenböck, Ondráček, Šindler, Antonovič, Meluzín, Bařica, Šula, Stejskal, Kratěna, Kučera, Novosad, Martinka, Martiník, Čížek, Obdržálek, Schön, Kočan.
Dušek - Burian, Karlíček, Pavlů, Spudil, Prostředník, Seidl, Kotrč, Jindřich, Šejnoha, Šimoníček, Dolana, Fiedler, Pospíšil, Kubišta, Berger, Bendík.

Značně oslabené mužstvo Hradce Králové zavítalo do Šumperka na přípravné utkání a ačkoliv se tento fakt projevil i na výkonech obou mužstev, Draci toho výsledkově nedokázali vytěžit vítězství. Šumperk začal po úvodním oťukávání aktivněji a v páté minutě se Kratěna v prvním jeho souboji proti Duškovi neuspěl. O chvíli později dostal Šumperk výhodu přesilovku a opět měli domácí šanci otevřít skóre utkání. Jenže Martiník dvakrát sám před Duškem neuspěl. Druhou jeho ránu dokonce odvrátil z brankové čáry Pospíšil. V deváté minutě osvědčil šikovné ruce Stejskal, i tentokrát však Dušek udržel čisté konto. V polovině desáté minutě se poprvé do vážnější akce dostali i hosté, Betinec ale Dolanu v úniku vychytal. Ve 14. minutě napsal druhou část dnešních soubojů s Doškem Kratěna, i tentokrát ale hradecký brankář uspěl. Kratěnovi připravili akci krásnou kombinací Šula se Stejskalem, kteří si dnes na ledě velice porozuměli.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí a byl to opět Kratěna, kdo v obrovské šanci neuspěl. Ležícího Duška šumperský útočník nepřekonal. Od začátku této dvacetiminutovky naskočili domácí ovšem i bez dvou opor, Meluzína s Bařicou, které trenér Setikovský nechal odpočívat. Ve 26. minutě se domácí konečně dočkali. Održálek pozdržel kotouč, uvolnil se a pak našel Kočana, který si po vybruslení před branku s Duškem poradil. Draci ožili a dostali Hradec pod drtivý tlak. Nejprve Šula nevyužil krásné přihrávky Stejskala, o chvíli později netrefil Kratěna a závěr drtivé pětiminutovky zakončil ránou vedle Obdržálek. Ve 34. minutě nechal Duška opět vyniknout Čížek a ačkoliv byl Šumperk jasně lepší, brankově tuto převahu zužitkovat nedokázal.

I úvod třetí třetiny patřil domácím, jenže Martinkovu ránu Dušek vyrazil a následně Kučera poskakující kotouč netrefil. Na začátku 45. minuty rozjeli kombinaci Stejskal se Šulou a Martin Stejskal zas a znovu neuspěl. O pár vteřin později mohl zvýšit Šula, jeho střela ale rozezněla tyč. A tak udeřilo na druhé straně. Hosté z ojedinělé akce srovnali, Berger protlačil kotouč do branky přes ležícího Betince a šokoval tribuny. Pět minut se Šumperk otřepával ze šoku, pak se ale opět na hosty Draci vrhli. Šulův pokus vytlačil z prázdné branky holí Dušek, následně vyhořel na opoře Hradce jak Kočan, tak Martinka. Na závěr všeho kotouč brouzdající brankovištěm netrefil Kratěna, který puk před prázdnou klecí Duška netrefil. Závěrečný tlak Draků pak hosté již ohlídali a ačkoliv měli Šumperští ještě možnost rozhodnout z přesilové hry, neuspěli. Draci se tak v utkání, kde jasně vládli na ledě, rozešli s Hradcem smírně 1:1.