Šumperská ONE MAN SHOW! Jakub Horký sestřelil Plameny sedmi body

Vanessa Vařeková, sobota 16.12.2023
Šumperští hokejisté dali zapomenout na nevydařený zápas s brněnskou Technikou a Plameny převálcovali 9:3. Strůjcem žďárského debaklu byl Jakub Horký, který si z utkání udělal ONE MAN SHOW, když k pěti gólům přidal ještě dvě nahrávky. Draci si tak připisují další důležité body do tabulky a stále jsou v kontaktu s osmým místem zajišťující účast v play off.
23.kolo sobota 16.12.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - SKLH Žďár nad Sázavou
9:3
(3:1, 1:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 3. Nemec (Vachutka, Jaroš), 13. P. Kubíček (Skopal, Danielčak), 16. J. Horký (Šišolák, Scheuter), 38. Danielčak (J. Horký, Rutar), 46. J. Horký (Šišolák), 53. Danielčak (J. Horký, Nilsson), 55. J. Horký, 56. J. Horký (Nilsson, P. Kubíček), 59. J. Horký (P. Kubíček, Šišolák) – 7. Grauer (Pleva, Kadleček), 21. Kulhánek (Dušek, Půhoný), 24. Kulhánek (Půhoný, Dušek). Rozhodčí: Čech – Bubela, Peluha. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 999. Střely na branku: 45:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 9:3.
Ryšavý – Drtil, Dudycha, Rutar, Jarmara, P. Kubíček, Minařík, P. Hohl – Jaroš, Nemec, Vachutka – J. Horký, Šišolák, Scheuter – Skopal, Nilsson, Danielčak – Müller, Polách
Vít (20. Sláma) –Kulhánek, Půža, Pleva, Grauer, Adam, Jar. Ludvík – Půhoný, Wasserbauer, Dušek – Čejka, Rohlík, Kadleček – Chlubna, T. Ludvík, Jícha – Maštera

První dějství začalo pro Draky skvěle, už v čase 2:50 je Richard Nemec poslal do vedení po rychlém brejku, 1:0. Plameny ale se ale lehce nevzdaly a v sedmé minutě srovnaly, Jakub Grauer z pravého kruhu trefil růžek branky Ryšavého. Pak měli hosté po faulu Horkého dvě minuty přesilovku, tou ale opovrhli. Draci po oslabení přebrali iniciativu a jejich zlepšený výkon byl odměněn ve 13. minutě. Petr Kubíček od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě, 2:1. Jenže to nebylo ze strany Šumperka všechno. Dvoubrankové vedení mu zařídil v závěru první periody po rychlém kontru Jakub Horký, 3:1. Domácí šli do šaten po prvním dějství s úsměvem na rtech.

Hosté druhou periodu začali změnou v brankovišti, Víta nahradil Sláma. Úsměv Draky přešel ale hned v úvodu, ten měli totiž hosté skvělý. V čase 20:38 snížil na rozdíl jediné branky po pěkné kličce Tomáš Kulhánek, 3:2. Draci byli brankou zaskočeni a o tři minuty později bylo ještě hůře, Tomáš Kulhánek nadvakrát překonal Ryšavého, 3:3. Draci byli v tu chvíli opticky slabší, ale Ryšavý držel prapor Šumperka nahoře. Hosté šli ve 34. minutě do čtyř, Rohlík obdržel 2+2 minuty trestu za své počínaní. Jenže Draci se z přesilovky neradovali dlouho, jelikož Drtil dostal menší trest za krosček. Jenže změněný počet hráčů branku nepřinesl. Na ledě se nám přitvrdilo, potrestán byl ale až faul Kulhánka. Draci šli do přesilovky a tu využil Jozef Danielčak, jenž po pěkné kličce zasunul puk za záda Slámy, 4:3. Tímto stavem také skončila druhá perioda.

Třetí dvacetiminutovka přinesla přesilovku pro domácí po faulu Duška, tu ale Šumperk nevyužil. Pak se po potyčce poroučeli Drtil a Rohlík. Hru ve čtyřech využil Jakub Horký, který potrestal minelu Žďáru, 5:3. Plameny se snažily s výsledkem něco udělat, ale inkasovaly. V 53. minutě si dal druhou branku Jozef Danielčak, slovenský útočník po šťastném odrazu od mantinelu poslal puk rychle do branky, 6:3. Draci pak šli do čtyř po faulu Nilssona, ale chybu hostů potrestal skvostným sólem Jakub Horký, 7:3. To ale nebylo všechno, Jakub Horký navýšil čtyři minuty před koncem na 8:3 střelou z první na levém kruhu. Jakub Horký si oprášil střelu z levého kruhu sedmdesát vteřin před závěrečnou sirénou a oslavil svou pátou branku v zápase, 9:3. Šumperk porazil Žďár nad Sázavou o šest branek a bere plný počet bodů.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „Lepší poslední zápas jsem si nemohl přát. Věděli jsme, že se naše hra posunula dopředu a že máme na vítězství. Kluci to dnes předvedli, i když jsme oproti skvělé první třetině malinko probendili tu druhou. Nicméně jsme se vrátili do vedení. Je potřeba říct, že dnes měl velký den Kuba Horký, kdy pět vstřelených gólů značí mírnou změnu jeho mentálního nastavení. Jsou zde ale spoluhráči, kteří musí šance chystat a pomáhat mu. Naučili jsme se hrát jako tým, držet nějaká pravidla a strategii. Snad to bylo na ledě vidět. Kromě toho všeho jsme rádi za tři body.”