Šumperk ztratil dobře rozehrané utkání, po prodloužení bere alespoň bod

Vanessa Vařeková, středa 25.10.2023
Draci vstoupili do utkání výborně a během první třetiny si vypracovali solidní dvoubrankový náskok, a to zásluhou juniorů Tobiase Tomeše a Martina Izáka. Jenomže místo toho, aby tento náskok navýšili nebo minimálně alespoň udrželi, v prostřední části ho úplně nesmyslně promrhali. Závěrečná dvacetiminutovka branku nepřinesla, na řadu tak přišlo prodloužení. Když už to vypadalo, že dojde i na dovednostní soutěž, Kopřivnice zaúřadovala a osmnáct vteřin před koncem pětiminutového nastavení zápas ukončila.
10.kolo středa 25.10.2023
HC Kopřivnice - DRACI PARS ŠUMPERK
4:3p
(1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. A. Urban (Pastor), 25. M. Mach (Petrek), 36. O. Sluštík (Suchý, Hrůzek), 65. Pindel (Brodek, Hrůzek) – 17. Scheuter (J. Horký, Polách), 18. Tomeš, 19. Izák (P. Kubíček, J. Horký). Rozhodčí: Martin Rapák – Matěj Bartoň, Martin Tvrdý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 542. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
Baldik – Marek, Petrek, Hlaváč, Bartošák, Hrůzek, Kelnar, Zeman – Gola, Pargač, M. Mach – J. Mach, Indrst, Pindel – Brodek, Velecký, O. Sluštík – Suchý, Pastor, Raška – A. Urban.
Irgl – Cekr, P. Kubíček, Minařík, Rutar, P. Hohl, Cibuzar – Vachutka, Nilsson, Jaroš – Polách, J. Horký, Scheuter – Danielčak, Šišolák, Tomeš – Lichner, Skopal, Izák.

Šumperští hokejisté vstoupili do utkání proti Kopřivnici svižně, přesto se ale jako první poroučeli na trestnou lavici. Dvouminutový trest obdržel už ve 4. minutě Adam Polách, který trochu nešťastně podrazil soupeře. Draci sice oslabení ubránili bez větších komplikací, o minutu později ale přece jen inkasovali. Gólový účet otevřel Adam Urban, který zachytil ne moc povedenou přihrávku a z bezprostřední blízkosti Denise Irgla překonal. Hostující Šumperk dokázal na branku Kopřivnice odpovědět až v 17. minutě, když druhá útočná lajna ujížděla na domácího brankáře v přečíslení tři na dva. Jakub Horký poslal krásný dlouhý pas na Adama Scheutera, který se šikovně uvolnil a následně vystřelil přesně k bližší tyči. Hosté následně rozjeli pořádnou krasojízdu, neboť se během jedné minuty a pár vteřin trefili rovnou dvakrát. Nejprve poslal Draky poprvé v tomto duelu do vedení junior Tobias Tomeš, jenž vypíchl kotouč gólmanovi Baldíkovi a doslova ho propasíroval za jeho záda. A o chvíli později pak Kubíčkovu střelu od modré protečoval za brankovou čáru další šumperský mladík, Martin Izák.

Šumperští hráči dvoubrankový náskok ale příliš dlouho neudrželi. Ve druhé dvacetiminutovce Kopřivnice zvýšila tempo a ve 25. minutě snížila na rozdíl jednoho gólu. Matěj Mach dostal po vyhraném vhazování nabito a hned z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Draci si sice v následujícím průběhu vytvořili několik šancí, jenomže všem těmto pokusům chyběla přesnost a důraz. To domácí celek byl ve druhé periodě daleko efektivnější. Ve 36. minutě srovnal stav utkání Ondřej Sluštík, jenž místo přihrávky kotouč podržel a následně ho švihem poslal za bezbranného Irgla. Krátce před zazněním druhé sirény se mohli domácí hráči znovu dostat do vedení, Jiří Brodek ale pouze orazítkoval brankovou konstrukci.

Ve třetím dějství se tak začínalo úplně od nuly. Šumperská hra už zase vypadala o něco lépe. Nicméně všechny tutovky, které si Draci vypracovali, shořely na přesné koncovce. Ke skórování tentokrát nepomohly ani přesilové hry, a to na obou stranách. Po šedesáti minutách tak na tabuli stále svítil nerozhodný stav 3:3. Po velmi krátké přestávce následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém byla více na puku Kopřivnice. Když už to vypadalo, že dojde i na dovednostní soutěž, domácí celek byl proti. Šumperští hokejisté nestihli vystřídat a postupně jim začaly ubývat síly. A právě toho dokázal osmnáct vteřin před koncem prodloužení využít Vojtěch Pindel, jenž se ocitl zcela sám před hostujícím brankářem a pohotovou střelou pod víko rozhodl o zisku dvou bodů.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „První třetina byla pro nás snová, takhle jsme se chtěli prezentovat. Měli jsme obrovský počet vyložených šancí, bohužel se nám nedařilo skórovat. Nakonec jsme ale přece jen tu třetinu vyhráli o dvě branky, což bylo super. Nabádali jsme hráče k tomu, aby vydrželi hrát zodpovědně a trpělivě, bohužel se ale z toho stala z naší strany taková bramboračka. Spadli jsme do nějakých individuálních chyb, které soupeř využil. Věděli jsme, že je soupeř do útoku dobrý, takže jsme si to tímhle zkomplikovali. Ve třetí třetině to zase bylo lepší. Opět jsme měli poměrně dost gólových šancí, na kterých ale bohužel hodně hoříme. V prodloužení jsme zůstali moc dlouho na ledě a už jsme pak neměli dobré nohy, čehož soupeř využil. Z pohledu toho, jak jsme měli rozehraný zápas, jsme dnes ztratili dva body.“

Ladislav Majkus (trenér HC ISMM Kopřivnice): „Naše myšlení na ledě je lehkovážné a naše zodpovědnost je tristní. Jsme druzí nejhorší v obdržených brankách, 10 zápasů = 44 gólů. Dnešního vítězství si musíme vážit, protože jsme si ho svým přístupem vůbec nezasloužili. V prodloužení celá trojice Hrůzek, Brodek a zakončující “Pinďa” odehrála parádní střídání s vítězným gólem.“