Šumperk vyhrál až na nájezdy, má dva body

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, středa 12.12.2007
Š u m p e r k - Zápas, ve kterém Draci ztratili. Tak se dá zhodnotit zisk dvou bodů, které situaci Šumperka v první lize příliš nevylepšily. Domácí byli sice od úvodních minut lepší, od poloviny utkání však hosté začali nepříjmemně kousat. Třetí třetinu Medvědi strávili na své útočné polovině a těsně před koncem poslední dvacetiminutovky dokázali vyrovnat. O tom, že si Beroun odveze jeden bod, rozhodl v nájezdech Kovář. Nyní ztrácí Draci na nesestupové vody 8 bodů.
29.kolo středa 12.12.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - Medvědi Beroun 1933
3:2sn
(2:0, 0:0, 0:2 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Kovář (Meluzín), 15. Ambruz (Kovář, Ivan), 65. Kovář - 47. Besser (Braniš, Nedorost), 59. Kameš (Tvrzník). Rozhodčí: Hribík - Čížek, Prchal. Vyloučení: 10:11, navíc Klejna (SUM) - Braniš (BER) 10 minut OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 23:40. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Lev (Tihlář) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Šindler, Novotný, Kubica, Meluzín, Bařica, Kovář, Ivan, Ambruz, Klejna, Antonovič, Rákos, Piluša, Grill, Stejskal, Brunec, Matějka, Trenéři: Otoupalík Jiří, Güttler Jiří.
Novák (od 15. Štelmach) - Šmach, Braniš, Kameš, Jelínek, Lukačovič, Výborný, Gudas, Besser, Slížek, Nedorost, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Jnakových, Křestan, Straka, Heřman, Pavel, Trenéři: Najman Karel, Růžička Miroslav.

I přes vysokou prohru v Chomutově a souběžné utkání čtvrtfinále českého poháru mezi šumperskými házenkáři a slavným klubem pražské Dukly si na zimní stadion našlo cestu 1000 diváků. První střelu na branku zaznamenal hostující Slížek, ovšem pak se Medvědi prezentovali dvěma fauly a v přesilovce 5 na 3 se Šumperk poprvé prosadil. Meluzínovu ránu sice Novák vyrazil, dorážku Kováře ale již nepokryl a Draci rázem vedli. Nadšené ochozy hnaly Draky opět do útoku. Dlouho se však hrálo spíše nahoru dolů, přičemž největší šanci přinesla až akce Marka Ivana, který ujel hostující obraně, jenže za Novákem zazvonila jen tyč. V patnácté minutě se však Draci dočkali. Akci zkušeného tria Ivan - Kovář - Ambruz zakončil posledně jmenovaný přesnou ránu a v Šumperku se začal usídlovat optimismus s osudem utkání. V šestnácté minutě se dostali velice blízko ke srovnání hosté, když Lev namazal na hůl hostujícímu útočníkovi, jeho technickou střelu do odkryté branky však k údivu všech vyrazil nataženou holí Radek Ondráček, který tak potvrdil, že dlouhodobě je nejlepším bekem Draků.

Od druhé třetiny začalo velké trápení Šumperka. Draci totiž polevili v aktivitě a začali pomalu podléhat náporu Medvědů. Ve 24. minutě ještě těsně branky střílel Zdeněk Kubica, pak se ale začal karta obracet. Hosté se několikrát osmělili k útoku, střely zatím ale směrovali na branku z větší vzdálenosti a Lev s nimi neměl problémy. Další velkou šanci pak před Štelmachem zahodil Antonovič. Spousta dalších příležitostí hostů opět končila nerazantní střelou na Lva. A tak poslední velkou šanci poměrně hokejově slabé druhé třetiny měl Meluzín, kterého ovšem Štelmach, který po druhé brance Draků vystřídal Nováka, vychytal.

Třetí třetina pak byla v režii jediného týmu. Medvědi jasně přehrávali odevzdané Draky, kteří nejspíš ukolébaní výhrou přestali stačit soupeři v bruslení a dostávali se často pod veliký tlak. Hned ve třetí minutě třetí části hry pálil tvrdě Straka, Lev však ještě odolal. Ve 47. minutě mohl snížit Jankových, Lev však vykopl beton včas a zabránil hrozbě. To se mu nepovedlo v 48. minutě. Jan Besser napřáhl mezi kruhy neomylně a tvrdou bombou k tyči snížil. Hosté politi živou vodou začali doslova po ledě létat a Šumperk nevěděl, co na soupeře vymyslet. Akce Draků končily jen na útočné modré, o převaze Berouna hovoří i poměr střel v této třetině 16:2. Šumperk se však ubránil jen do času 58:54. To hosté využili přesilovku, když se nepokryt ke střele dostal Vladimír Kameš a poslal utkání zaslouženě do prodloužení.

V něm si každé z mužstev vytvořilo jednu velkou šanci, nejprve ale nerozhodli zápas Medvědi a poté tři vteřiny před 65. minutou Roman Meluzín. Po letech se pak Šumperk postavil i na samostatné nájezdy a tentokrát uspěl. Hned v první nájezdu sice uspěl Slížek, v druhém nájezdu třetí série srovnal Kovář a poslal utkání do dalších sérií. Další úspěšné pokusy předvedli hráči v páté sérii, kdy uspěli Antonovič a Křesťan. Definitivní výhru Šumperka zajistil Drakům v šesté sérii Kovář.