Šumperk schytal na Bouchalkách nepopulárního bůra

Vanessa Vařeková, sobota 4.11.2023
Tudy cesta nevede. Šumperští hokejisté měli v odvetném utkání se Žďárem nad Sázavou hromadu vyložených šancí, které buď nedokázali proměnit a nebo nastřelili pouze tyč. To je hlavní důvod, kvůli kterému přišli o jakýkoliv nárok na zisk bodů. To domácím Plamenům naopak vyšlo vše, na co sáhly. Drakům nadělily potupného bůra a bez větších problémů si došly po tři body.
12.kolo sobota 4.11.2023
SKLH Žďár nad Sázavou - DRACI PARS ŠUMPERK
5:0
(2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Kukla (Rohlík, Adam), 19. Čejka (Kadleček, Wasserbauer), 24. Půhoný (Dušek, Kukla), 38. Dušek (Půhoný), 56. Rohlík (Wasserbauer, Půhoný). Rozhodčí: Čuňočka - Komínek, Augusta. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 465. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 5:0.
Maleček – Adam, Kukla, Pleva, Grauer, Jar. Ludvík, Půža – Dušek, Rohlík, Půhoný – Kadleček, Wasserbauer, Čejka – Maštera, T. Ludvík, Jícha – Gregar.
Irgl – P.Kubíček, Dudycha, Rutar, Minařík, P. Hohl, Cibuzar – Antoníček, Šišolák, Horký – Jaroš, Polách, Vachutka – Skopal, Nilsson, Danielčak

Dvanácté kolo druhé ligy začalo na Bouchalkách velmi svižně, ani jeden celek však nějak významně bránu soupeře neohrozil. Ve 4. minutě si hostující Draci zahráli první početní výhodu, která se ale moc nepovedla. Navíc těsně před jejím koncem Šumperk špatně vystřídal a za příliš mnoho hráčů na ledě byl potrestán. Naštěstí pro hosty, ani domácí zkrácenou přesilovou hru nezužitkovali. Na první branku tohoto klání jsme si tak museli počkat až do 12. minuty. Gólový účet otevřel s obrovským štěstím Miroslav Kukla, který procpal kotouč jen těsně za brankovou čáru. Šumperští hokejisté se snažili jednobrankovou ztrátu dohnat, leč marně. Místo toho opět zaúřadoval Žďár, který druhou nabídnutou přesilvkou už nepohrdnul. Pohlednou kombinaci zakončil na zadní tyči Jakub Čejka, jenž nikým neatakován střílel do odkryté části hostující klece.

Draci do druhého dějství vletěli s velkým odhodláním zabojovat o lepší výsledek a zejména v první polovině měli možná lehkou optickou převahu. Jenomže k čemu je hostům herní převaha, když nedokáží vstřelit branku. Několik nastřelených tyčí a neproměněných vyložených šancí Šumperka dokázaly Plameny potrestat. Ve 24. minutě propálil Denise Irgla z prostoru levého kruhu Jiří Půhoný. A ve 38. minutě pak využil většího prostoru na ledě Dominik Dušek, který ujel do rychlého kontru a povedeným blafákem rozvlnil síť šumperské klece.

Šumperk neměl v závěrečné třetině už co ztratit, tak do toho šel po hlavě. Dokonce do ní vstupoval v početní převaze, recept na fantasticky chytajícího Malečka ale nenašel. Všechny střelecké pokusy Draků skončily buď v náruči žďárského gólmana a nebo mimo tři tyče. Ke konci zápasu pak hosty srazila vlastní nedisciplinovanost. Definitivní úder Drakům zasadil Miroslav Rohlík, který už jen kosmeticky upravil výsledek na 5:0.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Budeme se zase opakovat, ale bohužel to tak momentálně je. Naše hra stále hoří na neproměňování šancí. Dnes jsme trefili snad šest tyček. K tomu jsme si ještě vypracovali čtyři nebo pět vyloženě stoprocentních šancí, které jsme nedali, kdežto soupeř naopak ano. Žďár využil každou naši chybu a my naopak ani jednu. Kdo ten dnešní zápas sledoval, tak viděl, že hra z naší strany nevypadala vůbec špatně a výsledek byl pro nás možná až moc krutý. Bohužel to ale tak je a my musíme jít dál do dalšího zápasu. Jak říkám, dnes nemám úplně co klukům vytknout, protože hra sama o sobě špatná nebyla, ale když dáme šest tyček a neproměníme jasné tutovky, tak si nezasloužíme vyhrát.“

Vojtěch Šír (SKLH Žďár nad Sázavou): „Na Šumperk jsme se dobře připravovali, věděli jsme, že před zápasem posílili, že jim přišli tři kluci se zkušenostmi z první ligy, takže jsme do toho zápasu šli s respektem. Myslím si, že to, co jsme chtěli, jsme plnili. Výsledek vypadá jednoznačně, ale bylo to po boji, průběh určitě nebyl tak jednoznačný. Kluci k tomu ale dnes přistoupili zodpovědně, makali celých 60 minut, takže z naší strany spokojenost. Jsme hrozně rádi za nulu pro Štěpána, to je určitě taková odměna za skvělý výkon v zápase.“