Šumperk prohrál ve Žďáru nad Sázavou nejtěsnějším možným rozdílem

Vanessa Vařeková, sobota 3.2.2024
Svěřenci Tomáše Sedláka sice měli pomalejší rozjezd, jakmile se ale dostali do tempa, byli Plamenům rovnocenným protivníkem. Na obou stranách ovšem dnes vázla především koncovka. Až v polovině zápasu otevřel gólový účet šumperský kapitán Tadeáš Jaroš. Jenomže k obrovské smůle hostujících Draků domácí tým přesně dvanáct vteřin před druhou sirénou vyrovnal a v závěrečné třetině následně dokonal obrat jedinou využitou přesilovou hrou. Šumperk se tak vrací do podhůří Jeseníků bez bodového zisku a s nejtěsnější porážkou 1:2.
34.kolo sobota 3.2.2024
SKLH Žďár nad Sázavou - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Půhoný (Dušek), 43. Wasserbauer (Dušek, Půhoný) – 31. Jaroš (Šišolák, Vachutka). Rozhodčí: Veinfurter – Gregar, Kalina. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Sejpal – Pleva, Kukla, Jar. Ludvík, Grauer, A. Svoboda, Půža – Maštera, Jícha, Wasserbauer – Kadleček, Dušek, Chlubna – Půhoný, T. Ludvík, Gregar – Štola, Rohlík.
Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, P. Kubíček, Plhal – Jaroš, Šišolák, Vachutka – J. Horký, Tarnoczy, Scheuter – Polách, Müller, Danielčák – Nilsson, Lichner.

Šumperští hokejisté zaspali začátek utkání a Denis Irgl tak hned ze startu musel čelit několika dorážkám. Všechny pokusy domácích ovšem skvěle zneškodnil. Naštěstí se hosté z pomalého rozjezdu dokázali celkem rychle oklepat a ve druhé polovině první dvacetiminutovky už byli chvílemi dokonce i lepším týmem. Zlepšený herní projev Šumperka navíc Žďáru vůbec nevoněl, dvakrát si tak musel pomoct nedovoleným zákrokem. Jenomže dračí letce poslední dobou přesilové hry vůbec nevychází a jinak tomu nebylo ani proti Plamenům. Po první třetině tak stále platil bezbrankový stav.

I druhé dějství bylo z obou stran takové nemastné neslané. Jak domácí tak i hosté se k zakončení dostávali spíše sporadicky, a když už nějaká ta střela zamířila na bránu, oba brankáři bez větších problémů dokázali zasáhnout. Až ve 31. minutě se podařilo hostujícím Drakům ukončit gólový půst. Ondrej Šišolák využil zaváhání jednoho z domácích hráčů ve středním pásmu a nikým neatakován ujel až do prostoru levého kruhu. Místo střely ale nakonec zvolil nahrávku na pravou stranu, kde stál zcela volný šumperský kapitán Tadeáš Jaroš, který úplně s přehledem poslal puk do odkryté části Sejpalovy klece.

Vstřelený gól Drakům dodal potřebné sebevědomí, i přes lehkou herní převahu ale těsný náskok navýšit nedokázali. Místo toho udělali chybu a trochu zbytečně se nechali vyloučit. Třetí nabídnutou početní převahou už žďárští hokejisté nepohrdli a přesně dvanáct vteřin před zazněním druhé sirény vyrovnali. První pokus Půhoného Denis Irgl ještě svým betonem vyrazil, k puku se ale jako první dostal Dominik Dušek. Nejlepší střelec Plamenů pak z prostoru levého kruhu přihrál znovu Jiřímu Půhonému, jenž se napodruhé už nemýlil a tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O zápletku tak bylo rázem postaráno.

Svěřenci Tomáše Sedláka si utkání sice trochu zkomplikovali, pořád však bylo za nerozhodného stavu o co hrát. Nicméně hned zkraje třetí třetiny se Draci nechali zatlačit do svého obranného pásma a po menším zmatku v brankovišti nešťastně inkasovali. Jan Wasserbauer byl před šumperskou bránou nejdůraznější a kotouč doslova procpal mezi betony hostujícího gólmana. Po signalizaci rozhodčích zkoušel branku Žďáru ještě odvolat Ondrej Šišolák, který si byl stoprocentně jistý, že puk z brány vyhodil ještě před tím, než celým objemem přejel brankovou čáru, s protestem ale bohužel neuspěl.

Šumperský celek měl ještě v závěru třetí třetiny obrovskou příležitost k vyrovnání, nabídnutou dvojnásobnou přesilovku ale trestuhodně zahodil. A ani následná hra bez brankáře už těsné prohře nezabránila. Draci se tak tímto neúspěchem znovu dostávají mimo pozice play off.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Znovu se mi zápas nehodnotí vůbec lehce. Zaprvé, na jeden gól se hrozně těžko vyhrává. A zadruhé, opět jsme měli k dispozici šest přesilovek, z toho jednu asi 50 sekund 5 na 3, a my nejsme schopni vstřelit branku. Na Technice jsme měli myslím pět přesilovek a tam jsem gól dokonce i dostali. Takže pokud dobře počítám, měli jsme za dva zápasy jedenáct přesilovek a prohráváme 0:1. Tady je evidentně něco špatně. Další věc je, že dvanáct vteřin před koncem druhé třetiny uděláme obrovskou hrubku v oslabení a z toho dostaneme gól. Tohle se nám prostě stávat nemůže. Tam se jednoznačně musí vyhrát buly a potom zablokovat střela. Ale to jsou věci, který ti kluci moc dobře ví, nabádáme je k tomu. Dokud si neuvědomí, že to mají hrát jednoduše, nebudou makat jeden za druhého a nebudou po tom ledě jezdit po držce, tak z těch deseti zbývajících zápasů nevyhrajeme ani jeden.. Chtěl bych ještě poděkovat všem fanouškům, kteří nás dnes přijeli podpořit. Moc si toho vážíme.“