Šumperk prohrál popáté v řadě, vedení tak sáhlo k ráznému kroku

Vanessa Vařeková, sobota 7.10.2023
Draci se v rámci 5. kola druhé ligy poprvé setkali tváří v tvář s týmem Vyškova. Setkání to ovšem nebylo příliš příjemné, alespoň ze strany domácího celku, který už po první třetině prohrával 1:3. Ačkoliv se šumperští hokejisté snažili sebevíc, gólovou ztrátu už nedohnali a z ledu nakonec odcházeli s nelichotivým výsledkem 2:6. Na střeleckou listinu Šumperka se v dnešním utkání zapsal pouze Jakub Horký a Ondrej Šišolák.
5.kolo sobota 7.10.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Vyškov
2:6
(1:3, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. J. Horký (Polách, Scheuter), 30. Šišolák (Vachutka, Jaroš) – 2. Popelka, 10. Janeček (Tomajko), 16. Popelka (Hefka, Krejčiřík), 27. Popelka (Sebera, Mikulík), 47. Janeček (D. Hohl, Tomajko), 53. Sebera (Žižka, Popelka). Rozhodčí: Maršálek - Viskot, Augusta. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 439. Střely na branku: 32:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.
Ryšavý – Cibuzar, P. Kubíček, Netolický, Jaakkola, Rutar, Minařík, P. Hohl – Jaroš, Nilsson, Vachutka – Scheuter, Polách, J. Horký – Pitkänen, Šišolák, Danielčak – Skopal.
Synek – Holemý, Hefka, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – Kořenek, D. Vašíček, Ramert – Janeček, Tomajko, Lekeš – Komínek, Popelka, Lehečka – Krejčiřík, Sebera.

Domácímu celku se vstup do zápasu příliš nepovedl, hned v 2. minutě totiž inkasoval. Adam Popelka šikovně obehrál jednoho z defenzivních hráčů Draků a zcela sám ujížděl na domácího brankáře. Z prostoru mezi kruhy pak následně vyslal nechytatelnou střelu do horního rohu branky. Šumperským hokejistům ale stačili pouhé tři minuty k tomu, aby gólový účet srovnali. V 5. minutě zachytil špatnou rozehrávku Vyškova Scheuter, který vzápětí poslal puk na Adama Polácha. Polách se následně ocitl v přečíslení dva na jednoho, zachoval klidnou hlavu a místo střely zvolil přihrávku na Jakuba Horkého, který to trefil přesně nad lapačku Tobiáše Synka. Hostující Vyškov si ale vzal vedení zpět na svoji stranu. V 10. minutě potvrdil pravidlo „nedáš, dostaneš" Michal Janeček, který z bezprostřední blízkosti překonal Milana Ryšavého. A ještě před koncem první dvacetiminutovky dokázali hosté zvýšit náskok na rozdíl dvou branek. V 16. minutě našel Krejčiřík na levém kruhu Matěje Tomajka, který zakončoval do zcela odkryté šumperské svatyně.

V prostřední části se opět ozvali jako první hráči Vyškova. Ve 27. minutě si nejprve Ryšavý připsal úspěšný zákrok betonem proti střele jednoho z hostujících útočníků, jenomže k volnému kotouči se následně dostal Adam Popelka a bekhendovým pokusem ho umístil přesně mezi tři tyče. Pro Draky ovšem nebylo ani zdaleka nic ztraceno, čehož si hráči byli dobře vědomi. Ve 30. minutě využil nabídnutou početní výhodu Ondrej Šišolák, který forhendem dopravil střelecký pokus Vachutky za brankovou čáru. O pět minut později pak mohl stejný hráč vrátit Draky zpátky do hry, jenomže nabídnuté trestné střílení neproměnil, jelikož mu puk nešťastně sjel z hokejky. Domácí tým měl poté daleko více šancí něž hosté, všechny ale zůstaly neproměněny.

Šumperští hokejisté to ani v závěrečné třetině sympaticky nezabalili, proti nim však stálo snad vše, co mohlo. Štěstí se tak dnes přiklonilo jednoznačně na stranu hostujícího celku, který ve 47. minutě přidal už pátý gól. Tentokrát to od modré čáry zkoušel Michal Janeček a prostřelil úplně vše, co mu stálo v cestě. Definitivní úder pak Drakům zasadil Matěj Sebera, který vyslal projektil na milimetr přesně ke vzdálenější tyči. Domácí měli ještě pár minut před koncem zápasu k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, ani tu ale nesehráli ideálně. Draci tak museli spolknout další hořkou pilulku v podobě páté prohry v řadě.

Pátá prohra a dost! Po nepovedeném utkání s Vyškovem Šumperk odvolal trenéra

Draci prožívají tragický vstup do sezóny. Po pěti odehraných kolech mají na svém kontě jeden jediný bod a momentálně jsou beznadějně poslední. Po nepovedeném utkání s Vyškovem už ale pohár trpělivosti přetekl. Nelichotivá bilance stála místo trenéra Davida Káni, který byl bezprostředně po konci zápasu z pozice hlavního trenéra odvolán. Zatímco klub intenzivně hledá náhradu, vedením mužstva je aktuálně pověřen Tomáš Sedlák.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Začali jsme hrozně. Nevím, jak je možné, že ve středu přestřílíme Valašské Meziříčí a tady v první třetině jsme snad vystřelili poprvé, až když z toho byl gól. S hráči o tom samozřejmě mluvíme. Snažíme se je navádět, aby to hráli jednoduše a aby především stříleli. To tam ale prostě nebylo. Jak říkám, dnes to byl diametrální rozdíl oproti zápasu s Valmezem. Myslím si, že jsme si s Valmezem zasloužili vyhrát. Pak ale přijede Vyškov a my to nejsme schopni zopakovat. Druhá třetina byla z naší strany dobrá, tam chyběl jenom ten gól, kterým bychom mohli soupeře trochu znervóznět. Dokonce si myslím, že ve třetí třetině chvíli jen vyhazovali puky. Nás ale neustále sráží individuální chyby, kterých je bohužel nespočet. Tak to teď prostě je. Musíme pořádně zabrat.“